آب تصفیه برای مدارس

آب تصفیه برای مدارس

دسترسی به آب تصفیه در مدارس

 

دانش آموزان زمان زیادی را در مدرسه می‌گذرانند و باید همیشه به آب آشامیدنی سالم دسترسی داشته باشند تا بتوانند به طور منظم آب بنوشند. متاسفانه دسترسی به آب سالم در مدارس سراسر جهان، هنوز برای میلیون‌ها دانش آموز ممکن نیست. استفاده از سیستم تصفیه آب در مدرسه، به دانش آموزان این امکان را می‌دهد تا هر زمان که بخواهند به آب رایگان و فیلتر شده دسترسی داشته باشند. دستگاه تصفیه آب، به عنوان یک راه حل عالی و پایدار برای مدارس، نیازهای دانش آموزان به آب سرد و گوارا را برآورده می‌کند. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا با اهمیت آب تصفیه در مدارس بیشتر آشنا شوید.

 

برای خواندن مقاله دستگاه تصفیه آب مناسب اینجا کلیک کنید

 

چرا آب بطری، یک راه حل پایدار نیست؟

بسیاری از مدارس به آب بطری به عنوان راه حلی آسان و سریع روی می‌آورند. در مواقعی که لوله‌های آب در حال تعمیر یا تعویض هستند، آب بسته بندی شده جوابگو می‌باشد. اما، استفاده از آب بطری شده، در بلندمدت مطلوب نیست. زباله‌های پلاستیکی معضلی است که به طور فزاینده‌ای در سراسر جهان مورد بحث می‌باشد؛ پلاستیک برای حیات وحش مضر است و اکوسیستم را مختل می‌سازد.

علاوه بر این، زمانی که بطری‌های آب یکبار مصرف در مدارس توزیع می‌شود، میزان نوشیدنی دانش آموزان در روز را بر اساس میزان مجاز محدود می‌کند. بطری‌های محدود و یکبار مصرف آب، دانش آموزان را از تمایل به نوشیدن آب بیشتر منصرف می‌کند و احتمالاً نوشیدنی‌های گازدار و حاوی مواد قندی مانند نوشابه را به عنوان جایگزین انتخاب می‌کنند؛ که هیچ کدام بخشی از یک رژیم غذایی سالم نیستند. در نهایت، هزینه ناشی از توزیع آب بطری در مدرسه، یک برنامه غیرمنطقی است.

 

برای خواندن مقاله از خرید بطری آب آشامیدنی خسته شده اید اینجا کلیک کنید

 

آموزش به دانش آموزان در مورد اهمیت هیدراتاسیون

آموزش به دانش آموزان درباره اهمیت هیدراتاسیون، بسیار مهم می‌باشد. بیش از نیمی ‌از دانش آموزان، به اندازه کافی هیدراته نیستند و تقریباً یک چهارم کودکان هرگز آب معمولی نمی‌نوشند و این موضوع، نگران کننده است. هیدراته ماندن با نوشیدن آب تصفیه، به افراد کمک می‌کند، وزن متعادلی داشته باشند و از نوشیدنی‌های دارای مواد افزودنی یا قند، اجتناب کنند.

 

برای خواندن مقاله هیدراتاسیون بدن اینجا کلیک کنید

 

بهتر است که در مدارس، اهمیت مصرف آب، آموزش داده شود. نوشیدن 8 لیوان آب در روز، یک شاهکار ساده است که با توجه به سن و میزان فعالیت دانش آموزان، این مقدار می‌تواند بیشتر شود. دسترسی دانش‌آموزان به آب تمیز، باعث ترویج عادات خوب می‌شود و مصرف نوشیدنی‌های شیرین  توسط دانش آموزان را محدود می‌کند.

 

برای خواندن مقاله در روز چند لیوان آب بنوشیم اینجا کلیک کنید

 

میزان مصرف آب توسط دانش آموزان در مدارس مختلف، متغیر است. به احتمال زیاد به این دلیل است که در برخی مدارس، منبع آب آنها آلوده است، بچه‌ها طعم آب را دوست ندارند و به جای آن نوشابه، آبمیوه و … می‌نوشند.

 

برای خواندن مقاله چرا مردم آبمیوه دوست دارند اینجا کلیک کنید

 

منبع مناسب هیدراتاسیون

آب آشامیدنی، به عنوان منبع اصلی هیدراتاسیون و فاکتوری موثر بر عملکرد دانش آموز در مدرسه، مطرح است. کم آبی با خستگی و گرفتگی عضلات مرتبط است. بنابراین، داشتن یک واکنش زنجیره‌ای نامطلوب، بر مطالعات دانش‌آموز، فعالیت‌های ورزشی و حضور و مشارکت کلی در برنامه‌های مرتبط با مدرسه تأثیر منفی می‌گذارد.

خوشبختانه، راه حلی پایدار برای دریافت آب سالم در مدارس وجود دارد. با آبسردکن‌های مجهز به سیستم تصفیه آب، دانش‌آموزان می‌توانند به آب تمیز با طعم عالی دسترسی داشته باشند، در نتیجه، نیاز به بطری‌های پلاستیکی از بین می‌رود و دریافت روزانه آب راحت می‌شود.

 

برای خواندن مقاله آبسردکن یا آب بطری اینجا کلیک کنید

 

آب لوله کشی از طریق یک فرآیند تصفیه  اسمز معکوس فیلتر می‌شود که تا 99٪ آلودگی‌ها و بوها را از بین می‌برد. در صورت استفاده ترکیبی از فیلتر مینرال (مواد معدنی) و قلیایی، کیفیت آب، بهبود می‌یابد.

مدارسی که از آبسردکن‌های مجهز به تصفیه آب، استفاده می‌کنند، بدون نگرانی در مورد سیستم‌های قدیمی ‌آب یا اضافه کردن زباله‌های پلاستیکی بیشتر به محیط، آب تمیز را همیشه در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *