مواد شیمیایی موجود در بطری آب پلاستیکی

مواد شیمیایی موجود در بطری آب پلاستیکی

چه مواد شیمیایی در بطری آب پلاستیکی وجود دارد؟

 

راحتی بطری‌های آب پلاستیکی، دلیل اصلی استفاده مردم از آن در زندگی روزمره بوده است. اگرچه، بسیاری از صنایع شروع به ارائه جایگزین‌های سازگار با محیط زیست نموده‌اند، زباله‌ها و مواد شیمیایی موجود در بطری پلاستیکی، هنوز یک مشکل در سراسر جهان است. خوشبختانه جایگزین‌هایی در دسترس هستند که اکثر مصرف‌کنندگان برای برآوردن نیازهای هیدراتاسیون خود به راحتی و بدون مضرات مواد شیمیایی، به آن‌ها می توانند تکیه کنند. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، همراه باشید تا در مورد مواد شیمیایی مضری که در بطری آب ممکن است وجود داشته باشد، اطلاعات بیشتری به دست آورید.

 

برای خواندن مقاله آبسردکن یا آب بطری اینجا کلیک کنید

 

BPA

مواد شیمیایی موجود در بطری‌های آب پلاستیکی می‌توانند به اندازه آلاینده‌های موجود در منبع آب مضر باشند. رایج‌ترین ماده شیمیایی، BPA است، BPA، مخفف بیسفنول-A است. این یک ماده شیمیایی صنعتی است که در ساخت برخی پلاستیک‌ها از جمله بطری‌های آب پلاستیکی یک ‌بار مصرف کاربرد دارد. از رزین‌های اپوکسی حاوی BPA، برای پوشش رویه بطری‌ها، خطوط تامین آب و قوطی‌های غذا استفاده می‌شود. این ماده، می‌تواند از ظروف حاوی BPA به نوشیدنی‌ها یا غذاها نفوذ کند. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) اظهار داشته است که BPA در سطوح بسیار پایین بی خطر است، اما قرار گرفتن در معرض طولانی مدت یا بیش از حد BPA اثرات خطرناکی بر سلامتی دارد.

BPA ممکن است اثرات نامطلوبی بر سلامت مغز جنین، نوزادان و کودکان داشته باشد. همچنین بر افزایش فشار خون، دیابت نوع 2 و بیماری‌های قلبی عروقی در بزرگسالان تاثیرگذار است.

علاوه بر این، زمانی که بطری‌های پلاستیکی آب در زیر نور خورشید قرار می‌گیرند، مواد شیمیایی BPA به داخل آب وارد می شوند و مشکل را تشدید می‌کنند. بسیاری از مردم، از مواد شیمیایی موجود در بطری‌های آب خود آگاه نیستند و این تصور غلط را دارند که آنچه می‌نوشند جایگزین سالمی‌ برای آب لوله کشی است. در حالی که، بسیاری از توزیع‌کنندگان آب بطری‌شده، آب را از همان منبعی تامین می‌کنند که آب لوله کشی است. بنابراین، علاوه بر مواد شیمیایی بطری‌های آب پلاستیکی، آلاینده‌های دیگری نیز در آب وجود دارد.

 

برای خواندن مقاله خطر اصلی زندگی ها، آلودگی آب اینجا کلیک کنید

 

کریپتوسپوریدیوم

کریپتوسپوریدیوم، اگر چه یک ماده شیمیایی نیست، اما یک آلاینده مضر است که در بطری‌های پلاستیکی آب یافت می‌شود. این ماده، یک انگل میکروسکوپی است که در بیشتر منابع آب سطحی مانند دریاچه‌ها و رودخانه‌ها یافت می‌شود و می‌تواند باعث بیماری‌های شدید گوارشی در انسان شود.

جوشاندن آب برای یک دقیقه کامل می‌تواند به از بین بردن این انگل‌ها کمک کند. اما، گزینه راحت‌تر استفاده از دستگاه تصفیه آب، است. اسمز معکوس، تقطیر و اشعه ماوراء بنفش، روش‌های موثر برای محافظت در برابر کریپتوسپوریدیوم هستند.

 

برای خواندن مقاله پرتو فرابنفش در فرآیند تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

البته قابل توجه است که تمام آب‌های بطری شده به طور یکسان تولید نمی‌شوند، خواندن برچسب اطلاعات بطری، در مورد منبع آب و روش تصفیه آب ضروری است.

 

برای خواندن مقاله از خرید بطری آب آشامیدنی خسته شده اید اینجا کلیک کنید

 

راه حل

هم خود آب و هم پلاستیک، به دلیل آلاینده‌ها و مواد شیمیایی موجود در بطری‌های پلاستیکی آب می‌توانند مضراتی بر سلامتی داشته باشند. علاوه بر نگرانی‌های بهداشتی، مصرف‌کنندگان به طور فزاینده‌ای در مورد تأثیر زباله‌های پلاستیکی بر محیط زیست نگران هستند. جنبه راحتی که زمانی مردم را به نوشیدن بطری‌های آب یکبار مصرف انگیزه می‌داد، اکنون با نیاز به راه حل‌های جایگزین مانند دستگاه تصفیه آب به طور چشمگیری کاهش یافته است. یکی از برندهای معتبر در حوزه تصفیه آب، ربن می‌باشد. ربن، علاوه بر فرآیند تصفیه کامل آب، نیاز به بطری‌های پلاستیکی آب را از بین می‌برد و شما در معرض مواد شیمیایی مضر و آلاینده‌ها قرار نمی‌گیرید.

 

برای خواندن مقاله تصفیه آب خانگی ربن اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *