شیر برداشت دستگاه تصفیه آب چیست؟

شیر برداشت دستگاه تصفیه آب چیست؟

شیر برداشت دستگاه تصفیه آب خانگی

ویژگی عالی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس زیر سینکی این است که دارای شیر آب مخصوص به خود است. از شیر سینک معمولی آشپزخانه، می‌توان برای شستن ظروف و تمیز کردن استفاده کرد، در حالی که شیر برداشت دستگاه تصفیه آب، به طور جداگانه نصب می‌شود و برای آب آشامیدنی، پخت و پز با آب تصفیه شده و شستشوی لیوان‌ها می‌‍تواند مورد استفاده قرار بگیرد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از نصب، تعمیر و نگهداری شیر برداشت به دست آورید.

 

برای خواندن مقاله آیا آب شهری نیاز به تصفیه دارد اینجا کلیک کنید

 

کاربرد شیر برداشت دستگاه تصفیه آب

بسیاری فکر می‌کنند که دستگاه تصفیه آب را می‌توان مستقیماً به شیر آب معمولی آشپزخانه متصل نمود. اگرچه این به سادگی قابل انجام است. اما، یک مشکل اساسی وجود دارد، جریان آب و فشار آن، بسیار کم خواهد بود. بنابراین، از یک شیر برداشت برای دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می‌شود. به یاد داشته باشید، آب حاصل از دستگاه تصفیه آب مبتنی بر اسمز معکوس، دارای سختی پایین است.

 

برای خواندن مقاله سوالات متداول درباره فرآیند اسمز معکوس اینجا کلیک کنید

 

یکی دیگر از جزئیات مهم این است که آب موجود برای استفاده برابر با حجم آب در مخزن تحت فشار است. سرعت جریان شیر تقریباً 1 گالن در دقیقه است. این بدین معنی است که اگر مخزن دستگاه تصفیه آب، سه گالن باشد و شیر آب را کاملا باز نگه دارید، ممکن است ظرف سه دقیقه، آب تمام شود. باید منتظر بمانید تا دستگاه تصفیه، آب تازه و فیلتر شده را پردازش کند و مخزن دوباره تحت فشار قرار گیرد. به طور معمول یک مخزن سه گالن حدود یک ساعت طول می‌کشد تا به طور کامل با آب تصفیه شده پر شود. البته این با فرض فیلتر ممبران 75 گالن در روز (gpd)، درست است.

 

برای خواندن مقاله انواع مخزن تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

مکان مناسب برای نصب شیر برداشت دستگاه تصفیه آب

شیر برداشت دستگاه تصفیه آب باید طوری قرار بگیرد که عملکرد و ظاهر کلی آن در آشپزخانه، در نظر گرفته شود. ترجیحاً، یک سوراخ روی سینک ظرفشویی، برای شیر برداشت ایجاد کنید. بیشتر سینک‌ها به مته مخصوصی نیاز دارند که مخصوص سوراخ‌کاری است. برای محافظت از محل حفاری در برابر آسیب، از نوار پوششی برای پوشاندن و احاطه کردن محل استفاده کنید. شیر آب را محکم نصب کنید، اما زیاد سفت نکنید.

 

برای خواندن مقاله راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

در صورتی که فضای مناسبی وجود ندارد یا کمبود فضا دارید، می‌توانید شیر برداشت را روی کابینت قرار دهید. اگر کابینت از جنس سرامیک، شیشه و یا مواد شکننده دیگری است، از سوراخکاری آن صرف نظر کنید زیرا احتمال شکستن وجود دارد.

پس از نصب شیر آب، نشتی را بررسی کنید و قبل از مصرف آب، مخزن دستگاه تصفیه آب را شستشو دهید. مواد نگهدارنده غشایی و زغال فعال در چند دقیقه اول استفاده، خارج می‌شوند، بنابراین مشاهده ذرات سیاه و آب سفید در چند گالن اول معمول است.

 

برای خواندن مقاله هر آنچه لازم است درباره فیلترهای کربنی بدانید اینجا کلیک کنید

 

تعمیر و نگهداری شیر برداشت دستگاه تصفیه آب

این شیرها بر خلاف شیر آب معمولی سینک، ثابت هستند. بنابراین، از چرخاندن آنها، پرهیز کنید. در غیر اینصورت ممکن است از محل اتصال لوله به محل پایه که بخش سوراخ شده سینک را می‌پوشاند، دچار لقی شود. و برایتان هزینه بر شود. مغزی شیر برداشت قابل تعمیر نیست و در صورت داشتن ایراد، باید کل مغزی تعویض گردد. در صورتی که می خواهید خانه خود را جابه‌جا کنید، پس از برداشتن شیر برداشت دستگاه تصفیه آب، برای مسدود کردن سوراخ، می توانید از کابینت سازی‌ها، پولکی های مخصوص تهیه کنید.

 
شیر آب سه گانه

اگر نمی‌خواهید سوراخ اضافی ایجاد کنید، گزینه دیگری وجود دارد، شیر معمولی آشپزخانه را تعویض و یک شیر آب سه گانه نصب کنید. یک شیر آب سه گانه دارای خطوط آب برای آب سرد، گرم و فیلتر شده است. به معنای واقعی کلمه، یک راه حل کاربردی است. این شیر آب سه‌گانه معمولی دارای خطوط گرم، سرد و یک خط آب تصفیه شده است که معمولاً در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس استفاده می‌شود.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *