ویژگی های تصفیه آب اسمز معکوس

ویژگی های تصفیه آب اسمز معکوس

ویژگی‌های ضروری دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

 

دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس در انواع و اندازه‌های مختلفی وجود دارند؛ بنابراین بسیاری از افراد ممکن است در انتخاب دستگاه مناسب سردرگم شوند. دستگاه تصفیه آب RO می‌تواند آب آشامیدنی شفاف را فراهم کند. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا ویژگی‌های کلیدی را که باید در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس مسکونی به دنبال آن باشید، به اشتراک می‌گذاریم.

 

برای خواندن مقاله بهترین مدل‌های دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران (بخش اول) اینجا کلیک کنید

 

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

ویژگی های دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس در همه دستگاه‌ها یکسان نیست. برخی از آنها به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردشان، نسبت به سایر سیستم‌ها مطلوب تر هستند. هنگام جستجوی یک سیستم اسمز معکوس، مطمئن شوید که عملکرد، کارایی، سهولت تعمیر و نگهداری و استانداردهای ارتقاپذیری مورد نظر شما را برآورده می‌کند. در یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس، اندازه غشا، پیش فیلترها و فیلترهای پست از پارامترهای حائز اهمیت است.

 

برای خواندن مقاله ظرفیت تصفیه اینجا کلیک کنید

 

اندازه فیلتر ممبران

اندازه غشا یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس تعیین می‌کند که چند گالن آب در روز می‌تواند تصفیه شود. اکثر دستگاه‌های تصفیه آب RO خانگی دارای اندازه غشا بین 50 تا 100 گالن در روز (GPD) هستند. براساس تعداد ساکنین خانه‌، ظرفیت غشا باید انتخاب شود.

هنگام انتخاب اندازه غشا، ضروری است حجم آبی را که سیستم RO در روزهای پر مصرف باید تولید کند، در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر به طور منظم به خانه شما مهمان می‌آید، باید در دستگاه تصفیه آب از غشایی بزرگتر از آنچه که برای حالت معمول موردنیاز است استفاده کنید. همچنین اگر دستگاه RO، به یخچال متصل می‌شود باید اطمینان حاصل گردد که ظرفیت ممبران، آب کافی برای پاسخگویی به این نیاز را تامین می‌کند.

 

پیش فیلترها

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس حاوی پیش فیلترهای الیافی و کربنی است که آب را قبل از عبور از فیلتر ممبران تصفیه می‌کنند. اینها مانع از آسیب رساندن ذرات و مواد شیمیایی به غشاء در طول زمان، می‌شود. آنها همچنین برخی ناخالصی‌های آب مانند کلر، طعم بد و بوی بد را کاهش می‌دهند.

 

برای خواندن مقاله فیلتر کربنی چیست و چه فایده ای در تصفیه آب دارد اینجا کلیک کنید

 

اگر منبع آب خانه آب چاه می‌باشد، باید ضدعفونی کننده UV به سیستم تصفیه اضافه شود تا تهدید باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها را از بین ببرد.

 

فیلترهای پست

فیلترهای پست، بعد از فیلتر ممبران قرار می‌گیرند که فیلتر پست کربن در یک سیستم اسمز معکوس، هرگونه مزه و بوی بد باقیمانده در آب را از بین می‌برد.

 

برای خواندن مقاله فیلتر کربنی تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

یکی از ویژگی های برخی از دستگاه‌ تصفیه آب اسمز معکوس، مجهز بودن به فیلتر معدنی و قلیایی است که مواد معدنی مفید و قلیاییت را به آب تصفیه، اضافه می‌کند. این فیلترها همانند فیلتر پست کربن، برای بهبود کیفیت آب آشامیدنی طراحی شده‌اند.

 

برای خواندن مقاله عوامل موثر بر عملکرد کربن فعال اینجا کلیک کنید

 

کارایی

یکی از مشکلاتی که صاحبان خانه با دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس دارند، میزان آبی است که به فاضلاب می‌فرستد. با این حال در صورت استفاده از پمپ و فیلترهای باکیفیت، اتلاف سیستم کاهش می‌یابد. در برخی از دستگاه‌ها، برای صرفه جویی در مصرف آب از یک پمپ تراوش استفاده می‌شود. این پمپ‌ها قادر بوده تا 80 درصد از آبی که به سمت فاضلاب می‌رود را ذخیره کنند. البته توجه گردد که تمامی ‌دستگاه‌های RO برای پشتیبانی از پمپ تراوش طراحی نشده‌اند.

 

برای خواندن مقاله عملکرد دستگاه تصفیه آب غیر برقی اینجا کلیک کنید

 

سهولت نگهداری

تمام دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس نیاز به تعویض فیلتر، تمیز کردن و سایر تعمیرات در صورت نیاز دارند. برخی از سیستم‌ها برای تعویض کارتریج یا ضدعفونی راحت تر از سایر دستگاه‌ها طراحی شده‌اند. همچنین در نظر داشته باشید که در صورت نیاز به تعویض قطعات، دسترسی به آنها دشوار نباشد.

 

فیلترهای اختصاصی

برخی از دستگاه‌های اسمز معکوس حاوی فیلترهای اختصاصی هستند. فیلترهای اختصاصی با اندازه استاندارد کارتریج‌های RO مطابقت ندارند. آنها دارای اندازه متفاوتی هستند. از تفاوتهای دیگر بین فیلترهای اختصاصی و استاندارد، هزینه و در دسترس بودن آنها است.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *