انواع مخزن تصفیه آب

انواع مخزن تصفیه آب

بهترین انتخاب برای مخزن دستگاه تصفیه آب

اگر می‌خواهید از ایمنی آبی که می‌نوشید مطمئن باشید، باید از دستگاه های تصفیه آب و فیلترها استفاده کنید. این واضح هست! اما آنچه واضح نیست این است که از کدام مخازن برای ذخیره آب خروجی استفاده شود. مخزن ذخیره آب، یک ظرف برای ذخیره آب برای مصارف خانگی و صنعتی است. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای دستگاه تصفیه آب داشته باشید.

 

مخازن ذخیره آب

مخازن ذخیره آب در بسیاری از شکل ها و اندازه ها در دسترس هستند. آنها می‌توانند عمودی ، افقی ، زیرزمینی و آشامیدنی باشند. مخازن، از پلاستیک ، فولاد ، فایبرگلاس و … تهیه می‌شوند. نشت مخزن آب، خوردگی و همچنین رشد باکتری ها تهدیدی برای مخزن است. در طول سال ها، در صورت عدم کنترل خوردگی، سیستم های مخزن تضعیف یا آسیب می‌بینند. خوردگی کنترل نشده منجر به سوراخ یا خرابی ساختاری احتمالی مخزن شده و منجر به آزاد شدن مایعات ذخیره شده به محیط می شود. گزینه های زیادی برای مخزن وجود دارد، اصل اساسی این است که ما باید از نظر ایمنی آب تصفیه شده گزینه بهتری را انتخاب کنیم. از نظر ایمنی آب تصفیه شده، پلاستیک و استیل ضد زنگ بهترین گزینه هستند. در حالی که مخازن پلاستیکی به طور ایمن آب تصفیه شده را ذخیره می کنند و از آلودگی مجدد جلوگیری می کنند، استیل ضد زنگ مزایای بیشتری را ارائه می دهد که ما باید با آنها آشنا باشیم.

 

مزایای مخزن استیل ضدزنگ

مزایای مخزن آب استیل ضد زنگ در دستگاه تصفیه آب به شرح زیر است:

 

قدرت و طول عمر

مخازن استیل ضد زنگ، از استحکام مکانیکی بالایی برخوردار بوده و در برابر طیف وسیعی از دما و فشار مقاومت می کنند. این تضمین می کند که آنها برای مدت زمان طولانی تری با دوام باقی می مانند. در مقایسه با پلاستیک، تحت بارهای بالاتر ترک نمی‌خورند. همچنین تحت تأثیر اشعه ماوراء بنفش قرار نمی‌گیرند.

 

قابلیت بازیافت

بازیافت مخازن استیل در مقایسه با سایر مواد نسبتاً آسان‌تر است. با پیشرفت در متالورژی، شکستن مخازن قدیمی و استفاده از اکثر مواد آنها در تولید مخازن جدید آسان‌تر شده است.

 

سهولت در تمیز کردن

تمیز کردن مخازن استیل بدون ترس از آسیب بسیار آسان است. شما به سادگی می توانید آنها را با آب و صابون تمیز کنید و آنها به همان اندازه سالم هستند. در مخازن پلاستیکی، باید مراقب ایجاد ساییدگی و غیره بود.

 

بهداشت

مخازن استیل در مقایسه با سایر مواد کمتر مستعد ابتلا به عفونت‌های باکتری، کپک یا خوردگی شیمیایی هستند. این تضمین می کند که آب ذخیره شده در این مخازن تازه و خالص باقی بماند. از آنجایی که مخازن استیل برای مدت طولانی تری دوام می آورند، بنابراین از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند.

 

خوردگی مخزن ذخیره آب

مخزن ذخیره آب یک مخزن برای ذخیره آب برای استفاده صنعتی ، خانگی و آتش نشانی است. در مخازن آب استیل، خوردگی به دلیل عبور جریان از یک نقطه به نقطه دیگر روی سطح داخلی مخزن رخ می دهد. دیواره مخزن به عنوان یک آند عمل می کند، در حالی که آب به عنوان کاتد عمل می کند. آند الکترون ها را از دست می دهد و بدین ترتیب مخزن دچار خوردگی می‌شود. در صورت عدم کنترل، این می تواند باعث تغییر رنگ آب و نشت از دیواره مخزن شود.

عواملی که خوردگی در مخازن آب را تسریع می کند عبارتند از:

  • تعامل تانک با اجزای بهم پیوسته
  • خوردگی محیط
  • اثرات جریان الکتریکی

با استفاده از روکش ها یا محافظت از کاتدیک می توان از خوردگی مخازن ذخیره آب جلوگیری کرد. پوشش دیواره داخلی یک مخزن به عنوان یک مانع فیزیکی بین دیوار و آب عمل می‌کند. در حفاظت از کاتدیک، جریان های الکتریکی از خارج از مخزن برای تعادل فرآیند خوردگی در مخزن تأمین می شوند. جریان، الکترون را از دیواره های مخزن به داخل آب مهار می کند و از این طریق خوردگی را متوقف می کند. خوردگی دیواره داخلی مخزن نیز می‌تواند با استفاده از مواد مقاوم در برابر خوردگی و مهار مواد شیمیایی در مواد ذخیره شده کنترل شود.

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *