ظرفیت تصفیه

ظرفیت تصفیه

ظرفیت تصفیه در دستگاه‌های تصفیه آب به چه معناست؟

وقتی در مورد ویژگی‌های تصفیه آب صحبت می‌کنیم، مواردی مانند روش فیلتراسیون مورد استفاده، مواد و اندازه، ظرفیت مخزن ذخیره سازی و میانگین عمر فیلترها را مورد بحث قرار می‌دهیم. اما یکی از ویژگی‌هایی که اغلب نادیده گرفته می‌شود یا توسط خریداران عمومی ‌درک نمی‌شود، ظرفیت تصفیه است. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب خانگی را به طور خلاصه بیان می‌کنیم و ظرفیت تصفیه یک دستگاه تصفیه آب را توضیح می‌دهیم.

 

برای خواندن مقاله نکات خرید دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

انواع فیلتراسیون

امروزه، اکثر خانه‌ها از دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس (RO) استفاده می‌کنند. دستگاه‌های تصفیه آب RO می‌توانند تا 8 مرحله فیلتر آب داشته باشند و ما را  از آلاینده‌های موجود در آب محافظت کامل کنند. دستگاه تصفیه آب خانگی RO می‌توانند بیش از 99 درصد از مواد جامد محلول، ترکیبات شیمیایی، میکروب‌ها و عناصر آب سخت را حذف کنند.

 

برای خواندن مقاله اسمز معکوس چیست و چگونه عمل می‌کند اینجا کلیک کنید

 

فیلتر الیافی، ذرات بزرگ مانند گل و لای، شن و ماسه، فیلترهای کربنی، کلر و ترکیبات آن را حذف می‌کند. فیلتر ممبران، انواع ناخالصی‌ها و فلزات سنگین را از آب حذف می‌کند. برای افزودن املاح مفید، از فیلترهایی مانند فیلتر مینرال (معدنی) و فیلتر آلکالاین (قلیایی) استفاده می‌شود.

 

برای خواندن مقاله فیلتر کربنی چیست و چه فایده ای در تصفیه آب دارد اینجا کلیک کنید

 

اگر دستگاه تصفیه‌ آب با فیلتر فرابنفش همراه شوند، برای حذف باکتری‌ها و ویروس‌ها موثرتر عمل می‌کنند.

 

برای خواندن مقاله پرتو فرابنفش در فرآیند تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

با توجه به این که دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس، به برق نیاز دارند، این دستگاه‌ها معمولاً دارای مخزن ذخیره‌سازی هستند تا در مواقعی که برق قطع می‌شود، مشکلی برای تامین آب وجود نداشته باشد. معمولاً، ظرفیت این مخزن می‌تواند از 5 تا 19 لیتر متغیر باشد. بیشتر مردم ممکن است به راحتی ظرفیت تصفیه را با ظرفیت ذخیره سازی اشتباه بگیرند، اما این دو متفاوت هستند.

 

برای خواندن مقاله انواع مخزن تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

ظرفیت تصفیه یک دستگاه تصفیه آب RO

اساساً دستگاه تصفیه آب RO برای عبور آب خام از فیلترهای مختلف و جمع آوری آن در مخزن به زمان نیاز دارد. این زمان و میزان آبی که تصفیه شده است، پارامترهای مورد استفاده برای محاسبه ظرفیت یک دستگاه تصفیه آب است.

به عبارت ساده، ظرفیت تصفیه به معنای مقدار آبی است که یک دستگاه تصفیه آب RO می‌تواند در یک ساعت تصفیه کند. در این حالت، ظرفیت تصفیه بر حسب لیتر در ساعت  (LPH) محاسبه می‌شود. همچنین، ظرفیت تصفیه برای محاسبه حداکثر آّبی که یک دستگاه تصفیه آب RO، می‌تواند روزانه تصفیه کند، استفاده می‌شود. ظرفیت تصفیه در حالت دوم برحسب گالن در روز  (GPD) بیان می‌شود.

 

برای خواندن مقاله پرسش‌های متداول درباره هوزینگ فیلتر آب اینجا کلیک کنید

 

بنابراین، اگر یک دستگاه تصفیه آب RO با مخزن ذخیره 7 لیتری و ظرفیت تصفیه 12 لیتر در ساعت دارید، میزان حداکثر آب تصفیه به حدود 75 لیتر در روز می‌رسد.

 

تعویض فیلترها

زمانی که فیلتر ممبران و سایر فیلترها قدیمی‌تر شوند، ظرفیت تصفیه یک دستگاه تصفیه آب شروع به کاهش می‌کند. به همین دلیل است که برندهای مختلف دستگاه تصفیه آب، سرویس و تعویض به موقع فیلترها را توصیه می‌کنند تا از کاهش ظرفیت دستگاه تصفیه آب جلوگیری شود.

 

برای خواندن مقاله اهمیت نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

برای اطمینان از عملکرد مناسب دستگاه تصفیه آب، فیلترهای الیافی، کربنی، مینرال و قلیایی باید به صورت منظم و به طور متوسط هر 6 ماه یک بار تعویض شوند. کیفیت آب و میزان استفاده، تعیین کننده زمان تعویض فیلتر خواهد بود. فیلتر ممبران با کیفیت معمولاً تا یک سال می‌تواند دوام بیاورد.

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *