نوشیدن آب، سلاح مخفی شما

نوشیدن آب، سلاح مخفی شما

چه چیزی خوب است و چه چیزی نیست!

انواع مختلفی از آب وجود دارد که می‌توان آنها را خریداری کرد. مانند هر چیز دیگری، منابعی وجود دارد که بهتر از سایرین هستند. این مقاله، اهمیت آب از جمله میزان نوشیدن و اینکه کدام منابع بهترین هستند را روشن می‌سازد. بسیاری از مردم، مزایای هیدراتاسیون را نادیده می‌گیرند. کسانی هستند که طعم آب را دوست ندارند، به همین دلیل نوشابه، چای، قهوه و… می‌نوشند، در نتیجه به هر بهانه‌ای مهم ترین عامل تغذیه ورزشی را نادیده می‌گیرند. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا این موارد را بررسی کنیم.

 

چه چیزی در مورد آب بسیار مهم است؟

بدن انسان نمی‌تواند آب بسازد یا ذخیره کند، بنابراین لازم است در طول روز با نوشیدن آب، جایگزین آبی شود که ممکن است از بدن، حذف شده را تامین کرد. آب حدود 60 درصد وزن بدن را تشکیل می‌دهد و تقریباً در همه فرآیندهای بدن نقش دارد.

 

چه مقدار آب برای نوشیدن نیاز داریم؟

به عنوان یک قانون سرانگشتی، همه باید حدود هشت فنجان یا دو لیتر آب در روز بنوشید. بدیهی است که اگر یک ورزشکار هستید، به آب بیشتری نیاز خواهید داشت. تا بتوانید آنچه را که در طول تمرین از دست داده‌اید، جایگزین کنید. کسانی که ورزش می‌کنند باید قبل، در حین و بعد از فعالیت مایعات زیادی بنوشند تا از گرمازدگی جلوگیری کنند و هیدراته بمانند. زمانی که حدود 2 درصد از وزن بدن خود را از طریق آب از دست می‌دهید، زمانی است که احساس تشنگی خواهید کرد. در این زمان، دیگر خیلی دیر شده است و عملکرد شما، به ویژه اگر ورزش می‌کنید، افت می‌کند. وقتی زیر 60 دقیقه ورزش می‌کنید، آب خنک، بهترین مایع برای هیدراته نگه داشتن شما است. برای رویدادهایی که بیش از 60 دقیقه طول می‌کشد، نوشیدنی ورزشی حاوی 6 تا 10 درصد کربوهیدرات، بهترین است.

 

برای خواندن مقاله در روز چند لیوان آب بنوشیم اینجا کلیک کنید

 

آب، بدن را تمیز می‌کند

مهم این است که فقط هر نوع آبی ننوشید. باید مطمئن شوید، آبی که می‌نوشید خالص است. تا بدن خود را با مواد شیمیایی سمی ‌پر نکنید. آب لوله کشی به طور معمول حاوی کلر، رادون، آرسنیک و همچنین سایر مواد شیمیایی سمی‌است، که سالم نیستند. آب معدنی نیز گزینه مناسبی نیست. مواد معدنی موجود در آب، ارگانیک نیستند. همچنین، این مواد، می‌توانند نامتعادل و مضر باشند و برای دفع آنها، باید از انرژی استفاده کرد. بهترین منبع آب، آب تصفیه خواهد بود. بهترین راه تصفیه آب، استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است. اگر مقدار زیادی از غذاهای گیاهی می‌خورید، نیاز روزانه شما به آب، توسط آن غذاها برآورده می‌شود. غذاهای گیاهی عمدتاً حاوی 80 درصد آب هستند. در دنیای بدنسازی، رژیم‌های پرپروتئین چیزی است که حجم زیادی از غذای مصرفی ورزشکار را تشکیل می‌دهد. با این اوصاف، بدن باید خود را از اوره و کتون‌هایی که در اثر مصرف زیاد پروتئین ایجاد می‌شود، پاکسازی کند. برای کمک به عملکرد بهینه، کلیه‌ها باید تمام این سموم را از بدن دفع کرد. که نوشیدن آب، می‌تواند کمک کند.

 

آیا آب به کاهش وزن کمک می‌کند؟

آب موجود در بدن، برای عملکردهای طبیعی بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. با نوشیدن آب بیشتر، بدن بسیار بهتر عمل می‌کند و متابولیسم شروع به افزایش می‌کند و به فرد کمک می‌کند تا کالری را به طور موثرتری بسوزاند. اگر می‌خواهید در حین نوشیدن آب، کالری بیشتری بسوزانید، باید مطمئن شوید که آب، سرد است.

 

برای خواندن مقاله در این زمان از روز نباید دوش بگیرید اینجا کلیک کنید

 

احساس نفخ می‌کنید؟

اگر احساس نفخ دارید، میزان سدیم مصرفی خود را بررسی کنید. و در صورت نیاز، باید میزان سدیم مصرفی خود را کاهش دهید یا میزان مصرف آب را افزایش دهید.

 

چند نکته برای هیدراته ماندن چیست؟

  • قبل و بعد از تمرین، خود را وزن کنید و به ازای هر کیلو وزنی که در طول تمرین از دست داده اید، ۲ تا ۳ فنجان آب بنوشید. شما باید، وزن بدن خود را قبل از تمرین بعدی به حالت عادی برگردانید.
  • نوشیدن مقادیر کم آب به طور مکرر به جای مقادیر زیاد آب به دفعات کمتر، مطلوب است.
  • نوشیدنی‌های سرد بنوشید تا دمای بدن شما پایین بیاید و تعریق کاهش یابد.
  • همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید تا مطمئن شوید که می‌توانید در طول روز بنوشید.
  • روز خود را با آب شروع و به پایان برسانید. بدن شما هنگام خواب، آب از دست می‌دهد، بنابراین با نوشیدن مقداری از آن در هنگام بیدار شدن از خواب و زمانی که به رختخواب می‌روید، هیدراتاسیون مناسب را تضمین خواهید کرد.
  • هنگامی‌که دچار آنفولانزا یا سرماخوردگی می‌شوید، دچار کم آبی می‌شوید و باید همیشه آب را در کنار خود نگه دارید.
 

برای خواندن مقاله هیدراتاسیون بدن اینجا کلیک کنید

 

آیا زیاده روی در نوشیدن آب ممکن است باعث مرگ شود؟!

متاسفانه بله. وقتی آب بیش از حد وارد سلول‌ها می‌شود، بافت‌ها متورم می‌شوند. این باعث عدم تعادل الکترولیت و نمک می‌شود که منجر به ضربان قلب نامنظم و ورود مایعات به ریه‌ها می‌شود. فشار ناشی از تورم، به مغز و اعصاب نیز فشار وارد می‌کند که می‌تواند باعث کما، تشنج و حتی مرگ شود. البته چیزی که واقعاً دارای اهمیت است، میزان آب نیست، بلکه محدوده زمانی است که در آن، تمام آب را نوشیده‌اید. بدن می‌تواند تا پانزده لیتر آب در روز جذب کند که اکثر مردم هرگز این مقدار را نمی‌نوشند. با این حال، در یک بازه زمانی کوچک، مصرف این مقدار آب، می‌تواند خطرناک باشد.

 

برای خواندن مقاله نوشیدن بیش از حد آب اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *