در این زمان از روز نباید دوش بگیرید!

در این زمان از روز نباید دوش بگیرید!

زمان ایده آل روز برای دوش گرفتن

این یک موضوع پاکیزگی است که احتمالاً از زمان اختراع اولین دوش در سال 1767 مورد بحث بوده است. زمان ایده آل روز برای دوش گرفتن و دادن یک اسکراب به خودتان چه زمانی است؟ و حداقل زمانی که می توانید بدن خود را تمیز کنید چه زمانی است؟ با توجه به اینکه عادات حمام کردن بین افراد بسیار متفاوت است، برخی دوست دارند اول صبح دوش بگیرند. برخی دیگر عاشق حمام کردن در عصر هستند و برخی آن را دو بار در روز انجام می‌دهند در حالی که برخی دیگر ممکن است دو بار در هفته دوش بگیرند. این به برنامه های کاری و ورزشی، ریتم طبیعی بدن شما، ترجیحات اولیه شخصی و احساساتتان در مورد محیط مربوط می‌شود. اگر به دنبال بهترین زمان برای سلامتی بهینه پوست خود هستید، با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید.

 

بهترین زمان برای دوش گرفتن

دوش گرفتن در شب برای بدن شما و به طور خاص پوست مفیدتر از شست و شوی صبحگاهی است. هر زمان که قبل از خواب دوش می‌گیرید، خیالتان راحت باشد زیرا که هیچ گونه میکروبی را از فعالیت‌های روزانه خود به تخت نمی‌برید. با انجام این کار، آلودگی های هوا و همچنین عرق جمع‌شده از بین می‌روند. با دوش گرفتن در شب، قبل از خواب پوست خود را از این مواد پاک می‌کنید. بنابراین، آن را قادر می سازید تا به درستی یک شبه بازسازی شود.

 

اما دوش صبحگاهی نیز فوایدی دارد:

در حالی که دوش گرفتن شبانه ظاهراً برای پوست شما بهتر است، اسکراب صبحگاهی به خصوص در مورد سلامت روان فواید زیادی دارد. یک روال تمیز کردن صبحگاهی می تواند به افزایش سرعت گردش خون  و شروع درست روز شما کمک کند. دوش صبحگاهی می‌تواند نیروبخش باشد. می‌توانید دوش بگیرید و برای روز پیش رو تلاش کنید، کارهای خود را برنامه‌ریزی کنید و قبل از شروع کار، کمی وقت برای خود داشته باشید. اگر از دوش آب سرد استفاده کنید، واقعاً به بدن خود لطف می‌کنید! آب سرد در صبح باعث کاهش استرس، تقویت سیستم ایمنی، پوست درخشان و … است. روانشناسان معتقدند انسان‌ها برای پرهیز از درد، کارهایشان را به تعویق می­‌اندازند. دوش آب سرد می‌تواند پادزهری برای به تعویق انداختن کار باشد. دوش آب سرد مغز شما را آموزش می‌دهد که یک کار ظاهراً دردناک چندان بد نیست، و در واقع، احساس خوبی دارد. پس از دوش آب سرد روزانه، مغز با کاهش پاسخ تردیدی که در مواجهه با کارهای دشوار تجربه می‌کنیم، عمل می‌کند.

 

بعد از یک وعده غذایی بزرگ دوش نگیرید

چه صبح، چه بعد از ظهر یا شب می‌خواهید دوش بگیرید، باید یک نکته را در نظر داشته باشید: اگر مراقب سیستم گوارش خود هستید، عاقلانه است که 30 تا 45 دقیقه بعد از خوردن یک وعده غذایی بزرگ، برای دوش گرفتن صبر کنید. هنگامی که دوش میی‌گیرید، دمای داخلی بدن شما چند درجه به سمت بالا می‌رود. در نتیجه، سیستم ایمنی بدن شما تقویت شده و غدد عرق شما را به کار انداخته و به دفع سموم مختلف در بدن شما کمک می‌کنند. اما اگر بعد از یک وعده غذایی کامل اقدام به دوش گرفتن کنید، این کار در هضم غذا اختلال ایجاد می­‌کند و منجر به گرفتگی عضلات، معده درد و سوزش قلب می­‌شود.

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *