در روز چند لیوان آب بنوشیم!؟

در روز چند لیوان آب بنوشیم!؟

آیا باید در روز 8 لیوان آب بنوشیم!؟

بیش از دو سوم بدن ما را مثل کره زمین آب فراگرفته است و این یعنی ما بدون مصرف آب، شاید در خوشبینانه‌ترین حالت تا چند روز بیشتر زنده نباشیم. مصرف آب و مواد غذایی که باعث تامین آب موردنیاز بدن ما شود، بسیار حائز اهمیت است و به همین دلیل حتما باید در سبد مواد غذایی مصرفی خود و رژیم‌های دریافتی از پزشک قرار بگیرد. سوخت ساز بدن، فعالیت دستگاه گوارش و گردش خون همه و همه به آب بستگی دارد و این مهم‌ترین دلیلی است که ما بدون آب حداکثر تا چند روز بیشتر زنده نخواهیم بود. اما با این وجود ما در روز به چند لیوان آب نیاز داریم؟ آیا بر طبق فرضیه‌های قدیمی، نوشیدن 8 لیوان آب در روز کافیست؟ با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا این موضوع مهم را مورد بررسی قرار دهیم.

 

نقش آب در بدن انسان

فعالیت سوخت و ساز بدن، گردش خون، دستگاه گوارش و فعالیت تمام بخش‌های مهم بدن وابسته به آب است و بدون آن امکان فعالیت بدنمان نزدیک به 0 خواهد بود. کمبود آب در بدن منجر به دهیدراسیون شده و در چنین شرایطی عموما بدن دارای توانایی همیشگی خود برای انجام فعالیت‌ها نخواهد بود. آب به عنوان مهم‌ترین بخش تشکیل دهنده بدن، نقش بسیار مهمی در سلامت هر فرد دارد و تمام ارگان‌های بدن برای فعالیت خود به آب نیاز داشته و از طرفی مواد سمی بدن به کمک آب از بدن خارج خواهند شد. همچنین آب در رساندن مواد غذایی به سلول‌های مختلف بند نقش مستقیمی دارد و همچنین محیط مرطوب مورد نیاز برای گلو،بینی و گوش را فراهم می‌کند.

 

آیا نوشیدن 8 لیوان آب در روز الزامی است!؟

بیش از 60 – 70 درصد از بدن ما از آب تشکیل داده است و اگر ما در روز 2 درصد از آب بدنمان را از دست بدهیم، دچار تشنگی خواهیم شد. با این وجود اما آیا واقعا نیاز است که ما طبق نظریه قدیمی در روز 8 لیوان آب بنوشیم؟ در پاسخ بیایید ابتدا یک مورد مهم را بررسی کنیم. هر 4 لیوان معمولی حدودا می‌شود یک لیتر و تقریبا 8 لیوان آب برابر است با 2 لیتر آب. آیا بدن ما به نوشیدن دو لیتر آب در روز نیاز دارد!؟

با وجود اینکه بدن هر فرد با دیگری متفاوت است و طبیعا در سوخت و ساز بدن انسان‌ها تفاوت‌هایی وجود خواهد داشت، بر اساس آخرین تحقیقات، بدن زنان به 2.7 لیتر آب و بدن مردها به 3.7 لیتر آب در روز نیاز دارد. اما لزوما لازم نیست که در روز 8 لیوان آب بخورید. چون سبزیجات مصرفی، لبنیات و غذایی که در روز میل می‌کنید باتوجه به جایگاه و ارزش غذایی هرکدام، دارای مقدار آبی است که بدن ما نیاز دارد.

 

توصیه مهم

بیشتر پزشکان و متخصصان به ما یک توصیه مهم دارند و آن این است که لزوما در روز 8 لیوان یا بیشتر آب میل نکنید و به جای آن هرموقع احساس تنشگی داشتید آب بنوشید. چون دقیقا در آن لحظه است که بدن شما به آب نیاز خواهد داشت.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگاه می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *