جوشاندن آب قلیایی

جوشاندن آب قلیایی

آیا آب قلیایی را می‌توان جوشاند؟

آب قلیایی برای نوشیدن بی خطر است زیرا معمولاً از قبل تصفیه شده یا بطری شده است. این آب، اسیدها را خنثی می‌کند و معمولاً PH بالاتری نسبت به آب بطری معمولی و آب لوله‌کشی دارد. به ویژه برای کسانی که از اسیدیته یا ریفلاکس گوارشی، رنج می‌برند، مفید است. می‌توان آن را به وعده‌های غذایی مانند سوپ، برنج و خورش‌ها اضافه کرد تا اسیدیته آن خنثی شود. آب قلیایی، نوشیدنی‌های اسیدی مانند چای و قهوه را نیز طعم بهتری می‌دهد! اما، آیا می توان آب قلیایی را جوشاند؟ با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا درباره آب قلیایی و جوشاندن آن، اطلاعات بیشتری به دست آورید.

 

برای خواندن مقاله انواع دستگاه تصفیه آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله فواید نوشیدن آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

اگر آب قلیایی را بجوشانید چه اتفاقی می‌افتد؟

تاثیر جوشاندن آب قلیایی بستگی به مدت زمان جوشاندن آن و همچنین به pH اولیه آب بستگی دارد. می‌توانید با خیال راحت، آب قلیایی را برای مدت کوتاهی بجوشانید، بدون اینکه خاصیت قلیایی آن از بین برود.  ممکن است تغییر جزئی در قلیایی بودن آب وجود داشته باشد، اما برای کاهش قابل توجه مزایای سلامتی کافی نیست. به یاد داشته باشید که آب قلیایی سریعتر از آب معمولی می‌جوشد، بنابراین برای رسیدن به نقطه جوش، نیازی به جوشیدن آن ندارید. جوشاندن آب قلیایی برای زمانهای طولانی‌تر، مانند تهیه سوپ و خورش (جایی که آب بیش از 10 دقیقه می‌جوشد)، pH  آب قلیایی را کاهش می‌دهد. اما pH همچنان بالاتر از زمانی است که از آب لوله کشی که قبلا اسیدی است، استفاده می‌کنید.

 

برای خواندن مقاله تفاوت آب جوش و آب تصفیه اینجا کلیک کنید

 

آیا جوشاندن آب قلیایی PH را تغییر می‌دهد؟

همانطور که توضیح داده شد، آب قلیایی، تمام یا مقداری از قلیایی بودن خود را پس از جوشاندن حفظ می‌کند. در هر صورت، جوشاندن آب قلیایی هنوز هم بسیار بهتر از آب معمولی جوشیده نشده است. بنابراین اگر به هر دلیلی نیاز به جوشاندن آب قلیایی خود دارید، پیشنهاد می‌کنم، این کار را انجام دهید زیرا از مزایای آن کم نمی‌کند.

 

چه اتفاقی برای آب یونیزه قلیایی بعد از جوش می‌افتد؟

نوع رایج آب قلیایی، آب قلیایی یونیزه است. دو نوع آب قلیایی وجود دارد. مواد معدنی قلیایی مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم به آب اضافه می‌شوند. اما بار منفی به آنها داده می‌شود. این بار منفی، اکسیدان‌ها را در بدن شما جذب می‌کند و آنها را از طریق ادرار دفع می‌کند.

 

برای خواندن مقاله فرآیند تصفیه آب از گذشته تا به امروز اینجا کلیک کنید

 

اگر آب قلیایی یونیزه می‌نوشید، یون‌های مثبت موجود در آب، با جوشاندن کاهش می‌یابد، زیرا اکسید می‌شوند. به همین دلیل، بهتر است آب قلیایی یونیزه شده را بلافاصله پس از باز کردن بطری و بدون حرارت بنوشید. با این حال، قلیاییت (مواد معدنی) موجود در آب قلیایی یونیزه، باقی می‌ماند و همچنان به کاهش اسیدیته در بدن و غذا کمک می‌کند.

 

آیا آب قلیایی سختی یا TDS (کل جامدات محلول) بالاتری دارد؟

بله، آب قلیایی،  TDS بالاتری نسبت به آب تصفیه شده، داشته باشد. زیرا مواد افزوده شده به آب، اسیدیته را خنثی می‌کنند. در برخی موارد، به آب، کلسیم، منیزیم، پتاسیم و بی کربنات به منظور افزایش قلیایی و بهبود طعم اضافه می‌شود. با این حال، اگر آب قلیایی با «یونیزاسیون» پردازش شده باشد، TDS  بالاتر نخواهد بود.

 

برای خواندن مقاله تنظیم سختی آب در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

مقدار بالاتر TDS به معنای مواد معدنی بیشتر است. میزان مناسب  TDS بین 50-150 است. مقدار بالاتر، ممکن است به معنای به خطر افتادن ایمنی آب باشد.

 

برای خواندن مقاله سختی آب چیست و چگونه می توان آن را حذف کرد اینجا کلیک کنید

 

نتیجه

به بیان خلاصه، اگر برای نوشیدنی (چای، قهوه) یا میان وعده ای مانند نودل نیاز به جوشاندن آب قلیایی دارید، آن را برای زمان کمتری از زمان معمول بپزید. آب قلیایی سریعتر از آب لوله کشی می‌جوشد. آب لوله کشی (آب تصفیه نشده) دارای مواد معدنی حل شده است که نقطه جوش را بالا می‌برد. اما، آب قلیایی عاری از آن املاح است و در نتیجه سریعتر به جوش می‌آید. حرارت دادن آن برای مدت کوتاهتری باعث حفظ یون‌های مثبت و مزایای سلامتی آب قلیایی می‌شود. حتی اگر نیاز به استفاده از آب قلیایی برای غذاهایی دارید که مدت زیادی روی حرارت می‌مانند، مانند سوپ یا خورش، پیشنهاد ما این است، از آب قلیایی استفاده کنید. غذای پخته شده با آب قلیایی نسبت به آب لوله کشی، اسیدیته کمتری دارد. در نهایت، به خاطر داشته باشید که آب قلیایی برای کسانی که دائماً از اسیدیته رنج می‌برند، بهترین است. اما اگر از اسیدیته یا ریفلاکس رنج نمی‌برید، نیازی به استفاده از آب قلیایی برای پختن وعده‌های غذایی خود ندارید.

 

برای خواندن مقاله بهترین مدل‌های دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *