آکنه

مراقبت از پوست؛ آیا آب تصفیه می‌تواند به درمان آکنه کمک کند؟

 

پوست، دفاع اولیه بدن در برابر خطرات محیطی پیرامون او است. برای بسیاری از افراد، بیماری‌های پوستی مانند آکنه و اگزما می‌تواند باعث ناراحتی‌های جسمی، عدم اعتماد به نفس و حتی فشار بر زندگی اجتماعی شوند. در حالی که آکنه به ظاهر ساده است، اما درمان آن می‌تواند چالش برانگیز باشد. برای افرادی که پوست مستعد به آکنه دارند، یکی از دلایل احتمالی می‌تواند ناخالصی‌های موجود در آب لوله کشی باشد. خرید دستگاه تصفیه آب، یکی از اصولی ترین کارهایی است که برای درمان آکنه می‌توانید انجام دهید. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا نگاهی عمیق تر به این موضوع خواهیم داشت.

 

برای خواندن مقاله درمان خشکی پوست اینجا کلیک کنید

 

آکنه چیست و چه کسانی به آن مبتلا می‌شوند؟

آکنه زمانی اتفاق می‌افتد که چربی طبیعی و سلول‌های مرده پوست، فولیکول‌های مو را زیر پوست سالم مسدود می‌سازند. منافذ مسدود شده تحریک و در نتیجه، ضایعات و جوش را ایجاد می‌کنند. این تحریکات پوستی معمولاً روی صورت، پشت و شانه‌ها ظاهر می‌شوند.

هنگامی ‌که چربی‌ها و سلول‌های پوست ایجاد می‌شوند، باکتری‌ها می‌توانند در داخل منافذ رشد کنند که این امر باعث التهاب پوست می‌شود. این باکتری‌ها با شکستن منافذ زیر پوست پخش شده و به سلامت پوست، آسیب بیشتری وارد می‌کنند.

 

برای خواندن مقاله مشکلات معده اینجا کلیک کنید

 

جوش‌های آکنه مشکل رایجی هستند که هیچ کس از آن مصون نیست. آنها می‌توانند در هر سنی بروز کنند، اما به احتمال زیاد در سال‌های نوجوانی و جوانی ظاهر می‌شوند. مردان در سنین نوجوانی و زنان در سنین جوانی بیشتر مستعد ابتلا به آکنه هستند.

 

آیا نوشیدن آب تصفیه می‌تواند آکنه پوست را برطرف کند؟

در حال حاضر، هیچ مدرک علمی ‌وجود ندارد که نشان دهد آکنه با نوشیدن آب تصفیه با موفقیت درمان می‌شود، اما این بدان معنا نیست که آب تصفیه نمی‌تواند به مراقبت از پوست کمک کند. تمیز و هیدراته نگه داشتن پوست و در عین حال به حداقل رساندن تحریک آن، توصیه رایجی برای کاهش احتمال بروز آکنه است.

 

برای خواندن مقاله چرا باید آب تصفیه شده بنوشیم اینجا کلیک کنید

 

آب تصفیه نشده پر از آلاینده‌هایی است که باعث مشکلات پوستی می‌شوند. این مواد عبارتند از کلر، فلزات سنگین، مواد معدنی آب سخت مانند کلسیم و منیزیم، آفت کش‌ها، فلوراید، رسوبات و غیره. رسوبات و فلزات سنگین می‌توانند پوست را تحریک کرده و منافذ آن را مسدود کنند؛ آکنه به دلیل مسدود شدن منافذ ایجاد می‌شود.

 

برای خواندن مقاله مشکلات آب چیست اینجا کلیک کنید

 

همچنین، آب سخت به پوست، آسیب می‌رسانند. به عنوان مثال، یکی از دلایل اگزما، تماس پوست با آب سخت است. این نوع آب، نه تنها منافذ پوست را مسدود کند، بلکه می‌تواند پوست را خشک کرده و حتی تعادل pH پوست را تغییر دهند. به طور کلی، آب سخت قلیایی‌تر از پوست است. قلیایی کردن پوست می‌تواند آن را در برابر رشد باکتری‌ها مستعدتر کند.

 

برای خواندن مقاله آب سالم اینجا کلیک کنید

 

علاوه بر آنچه گفته شد، اکثر منابع آب شهری با کلر ضد عفونی می‌شوند که متخصصان پوست معتقدند کلر موجود در آب باعث خشکی پوست می‌شود.

 

در آخر

مطالعات زیادی درباره تاثیر آب تصفیه بر آکنه وجود ندارد، اما با حذف مواد معدنی آب سخت که تمایل به خشک کردن پوست، تغییر سطح pH، ایجاد تجمع کف صابون و کاهش اثربخشی محصولات مراقبت از پوست مانند لوسیون دارند،آب تصفیه یا یک نرم کننده آب به طور بالقوه می‌تواند بروز یا شدت جوش‌های آکنه را کاهش دهد. این می‌تواند به ویژه در صورتی موثر باشد که آب برای سایر مواد شیمیایی و عوامل خشک کننده پوست مانند کلر نیز فیلتر شده باشد.

 

برای خواندن مقاله خرید تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان که دارای فیلترهای کربنی است، استفاده کنید. فیلترهای کربنی قادر است، آلاینده‌های تحریک‌کننده پوست مانند کلر را از آب حذف ‌کند. در صورت استفاده از سختی گیر رزینی در سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان، می‌توان سختی آب را نیز کاهش داد.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *