دستگاه تصفیه آب مناسب

دستگاه تصفیه آب مناسب

دستگاه تصفیه آب مناسب برای محیط‌های آموزشی

 

آب در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی، با روش اسمز معکوس (RO)، تصفیه می‌شود که قادر به حذف 99 درصد آلاینده‌ها می‌باشد. این نوع دستگاه، تقریبا دارای عملکرد و قطعاتی مشابه با دستگاه تصفیه آب خانگی، است. با این تفاوت که سایز فیلترها و قطعات، ظرفیت پمپ و ممبران، بزرگتر است. دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی برای اماکنی مانند مدارس و آموزشگاه‌ها، که میزان آب مورد نیاز آنها از 200 لیتر در شبانه روز بیشتر است، به کار برده می‌شود. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا درباره دستگاه‌های تصفیه آب مناسب برای محیط‌های آموزشی، اطلاعات بیشتری به دست آورید.

 

برای خواندن مقاله اسمز معکوس چیست و چگونه عمل می کند اینجا کلیک نمایید

 

دستگاه تصفیه آب مناسب برای مدارس

دانش آموزان در مدرسه، در صورت خوردن آب آلوده،  ممکن است به بیماریهای گوارشی و عفونی مبتلا شوند و این مشکل به یک بیماری فراگیر در مدارس تبدیل شود. آبخوری‌های مدارس یکی از منابع بروز این بیماری‌ها هستند. بنابراین برای تامین آب آشامیدنی، نصب دستگاه تصفیه آب در مدارس ضروری است.

به عنوان مثال، برای مدرسه ای با 250 دانش آموز، باید یک دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی با ظرفیت 600 گالن همراه با یک مخزن 150 لیتری تحت فشار نصب شود. این دستگاه می‌تواند حداقل 2 شیفت کاری مدرسه را پشتیبانی کند. در مدارس با تعداد دانش آموز بیشتر، باید 2 عدد از این دستگاه و یا دستگاه با ظرفیت 1200 گالن نصب شود.

 

دستگاه تصفیه آب مناسب برای آموزشگاه‌ها و موسسات

در محیط‌های آموزشی که هنرجویان و دانش پژوهان تردد دارند، می‌توان با نصب یک دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی، نیازهای آب آشامیدنی را برطرف نمود.

برای موسسه‌ای با حدود 150 دانش پژوه، نصب یک دستگاه با ظرفیت 400 گالن و یک مخزن 50 لیتری مناسب می‌باشد.

 

اجزا کلیدی دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

از تفاوتهای بارز بین دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی، پمپ و فیلتر ممبران می باشد. همچنین، دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی دارای مخزن نمی‌باشد و در صورت نیاز باید جداگانه تهیه شود. شیلنگ و اتصالات مورد استفاده نیز 8/3 اینچ می باشد.

 

پمپ

حداکثر فشار مورد نیاز برای راه اندازی دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی، 140 psi می‌باشد. اگر پمپ نتواند این فشار را تولید کند، میزان هدررفت پساب افزایش یافته و حجم آب تولیدی به شدت کم می‌شود. از طرفی، دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی بر خلاف نمونه خانگی، اغلب تحت فشار زیادی باید کار کند. حتی در شرایط کم مصرف نیز گاهی لازم است روزانه 10 تا 12 ساعت کار کند. به همین دلیل پمپ مورد استفاده باید از قدرت و کیفیت مناسب برخوردار باشد.

 

برای خواندن مقاله عملکرد پمپ در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک نمایید

 

برخلاف دستگاه تصفیه آب خانگی که از قطعات برقی با ولتاژ 24 ولت استفاده می‌کند، در تصفیه آب نیمه صنعتی معمولا پمپ، سنسورها و …، 32 ، 36 یا 48 ولت هستند.

 

برای خواندن مقاله پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک نمایید

 

تعداد پمپ در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی به تعداد فیلترهای ممبران و ظرفیت آنها بستگی دارد.

 

فیلتر ممبران

فیلتر ممبران، قلب دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس است و باید این توانایی را داشته باشد که میزان سختی آب را به طور موثری کاهش دهد.

 

برای خواندن مقاله تاثیر فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک نمایید

 

در دستگاه تصفیه آب خانگی، معمولا ممبران 50  و 75 گالن استفاده می‌شود. در حالی که در دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی، براساس ظرفیت مدنظر، می‌توان از یک و یا چند فیلتر ممبران با ظرفیت‌های بالاتر از تصفیه آب خانگی استفاده نمود. به عنوان مثال برای ظرفیت 400 گالن، می‌توان از 4 فیلتر ممبران 100 گالن یا 2 فیلتر ممبران 200 گالن یا حتی یک ممبران 400 گالن استفاده نمود. البته لازم به ذکر است که با افزایش فیلترهای ممبران، به دلیل افزایش هوزینگ، اتصالات و فشار شکن فاضلاب، قیمت نهایی دستگاه تصفیه آب نیز بالا خواهد رفت.

 

برای خواندن مقاله خرید فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک نمایید

 

برای خواندن مقاله انواع روش های فیلتراسیون با ممبران اینجا کلیک نمایید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *