مصرف انرژی دستگاه تصفیه آب خانگی

مصرف انرژی دستگاه تصفیه آب خانگی

آیا دستگاه تصفیه آب را باید در شب خاموش کرد؟

تقریباً در هر خانه‌ای از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌شود. آلودگی‌های شیمیایی و آلاینده‌های سمی به خطوط انتقال لوله آب نفوذ کرده‌اند. دستگاه تصفیه آب تنها راه کارآمد برای از بین بردن هرگونه ناخالصی است. در حالی که استفاده از دستگاه تصفیه آب کار آسانی است، ممکن است در مورد اینکه در صورت عدم استفاده از آن چه کاری انجام دهید، برایتان این سوال پیش بیاید که آیا برای کاهش مصرف انرژی می‌توان دستگاه تصفیه آب را در شب خاموش کرد؟ با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا از پاسخ این سوال آگاه شوید.

خاموش کردن دستگاه تصفیه آب، به خودی خود مشکلی ندارد. با این حال، شما باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. با توجه به نوع و فرآیند تصفیه دستگاه، می‌توان برخی از دستگاه‌ها را خاموش کرد.

 

برای خواندن مقاله از گذشته تا به امروز، انواع روش‌های تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

چه زمانی می‌توان دستگاه تصفیه آب را خاموش کرد؟

در اینجا مواردی بیان می‌شود که می‌توانید انواع مختلف دستگاه‌های تصفیه آب را بدون مشکل خاموش کنید.

 

اولین نصب

نصب یک دستگاه تصفیه آب شامل اتصال سیم به برق است. هنگامی که برای اولین بار یک دستگاه تصفیه آب را نصب می‌کنید، باید آن را خاموش کنید تا عملکرد صحیح آن را بررسی کنید. این کار عمدتاً برای بیرون ریختن آب کثیف و جریان دادن آب به داخل دستگاه انجام می‌شود. با این کار محل نگهداری دستگاه تصفیه آب نیز تمیز می‌شود. پس از نصب، باید نصف دستگاه تصفیه آب را پر کنید و برای اطمینان، آن آب را دور بریزید. و از سیکل بعدی شروع به مصرف کنید.

 

برای خواندن مقاله راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

سرویس دستگاه تصفیه کننده

با گذشت زمان، دستگاه تصفیه آب شما کثیف می‌شود. از آنجایی که ناخالصی‌ها را فیلتر می‌کند، به غشا می‌چسبند و نیاز به تمیز کردن و سرویس منظم دارند. هنگام تمیز کردن باید کلید برق را خاموش کنید. اگر آن را خاموش نکنید، ممکن است با برق گرفتگی مواجه شوید. علاوه بر این، دستگاه تصفیه آب آسیب ببیند.

 

رفتن برای مدت طولانی

اگر  3 تا 4 روز یا بیشتر در خانه نیستید، باید دستگاه تصفیه آب را خاموش کنید. اگر دستگاه را خاموش نکنید، فیلترها خراب می‌شوند.

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

علاوه بر این، آب به مرور زمان راکد خواهد شد. باکتری‌ها در آب راکد، به راحتی رشد می‌کنند. این کار باعث می‌شود آب غیر قابل آشامیدن باشد و مخزن آلوده شود.

 

برای خواندن مقاله انواع مخزن تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

وقتی آب یخ می‌زند یا خیلی داغ است

دمای خیلی بالا یا خیلی پایین، به فیلترها و به خصوص فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب، آسیب می‌رساند. هرگز نباید اجازه دهید آب با دمای زیر 4 درجه سانتیگراد یا بالای 48 درجه وارد دستگاه تصفیه آب شود. بنابراین، در آب و هوا با گرما یا سرمای شدید باید دستگاه تصفیه آب را خاموش کنید.

 

تامین آب کند است

با فشار کم آب، برخی از انواع دستگاه‌های تصفیه آب مانند اسمز معکوس نمی‌توانند به درستی کار کنند. بنابراین، اگر فشار آب کمتر از حد معمول است، برای جلوگیری از آسیب دستگاه، باید دستگاه تصفیه آب را خاموش کنید.

 

چرا مردم مایلند دستگاه تصفیه آب خود را در شب خاموش کنند؟

 

برای صرفه جویی در مصرف انرژی

دستگاه‌های تصفیه آب نسبت به سایر وسایل خانگی، انرژی برق بسیار کمی مصرف می‌کنند. لازم نیست نگران مصرف انرژی باشید.

 

برای جلوگیری از اختلاط آب تازه و راکد

روشن ماندن دستگاه تصفیه، آب ذخیره شده را به آب راکد تبدیل نمی‌کند. علاوه بر این، هیچ گونه رشد باکتری در آب وجود نخواهد داشت. روز بعد، این آب را مصرف خواهید کرد و می‌توانید دوباره آب تازه را پر کنید.

 

برای حفظ کارایی

بسیاری از مردم فکر می‌کنند استراحت دادن به دستگاه تصفیه آب، باعث افزایش کارایی آن یا کاهش استهلاک آن می‌شود. اتفاقاً برعکس، هنگامی که دستگاه تصفیه آب را به طور مکرر روشن و خاموش می‌کنید، این کار بر کارایی دستگاه تأثیر می‌گذارد و برعکس آنچه انتظار دارید، اتفاق خواهد افتاد. هنگام استفاده از تصفیه‌کننده‌هایی مانند دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس، نیازی به خاموش کردن دستگاه تصفیه آب در شب نیست.

 

برای خواندن مقاله اسمز معکوس چیست و چگونه عمل می‌کند اینجا کلیک کنید

 

گاهی اوقات، روشن و خاموش کردن روزانه دستگاه تصفیه آب ممکن است منجر به آسیب دیدن قطعات دستگاه شود. اگر با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی برق، دستگاه تصفیه آب را خاموش می‌کنید، ممکن است منجر به هزینه‌های غیرمنتظره شود و مجبور به خرید یک دستگاه تصفیه آب جدید شوید. بنابراین، نیازی نیست که دستگاه تصفیه آب خود را در شب خاموش کنید.

بنابر آنچه گفته شد، توصیه ما این است، که پس از اینکه بهترین دستگاه تصفیه آب را بر اساس نیاز خود خریداری کردید، آن را فقط زمانی خاموش کنید که کارهای خاصی مانند تمیز کردن را انجام می دهید یا برای مدتی دور هستید.

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *