نشتی شیر آب

نشتی شیر آب

نشتی شیر برداشت آب

 

نشتی شیر برداشت آب، یک مشکل آزاردهنده بوده و باعث هدر رفتن آب می‌شود. نشتی شیر آب ممکن است به دلایل مختلفی باشد؛ یکی از مشکلات رایج، نشتی در پایه است. این نوع نشتی نه تنها آب را هدر می‌دهد، بلکه در صورت عدم مراقبت می‌تواند حتی منجر به آسیب اساسی به کف، دیوار یا کابینت آشپزخانه شود. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، علل احتمالی نشتی شیر برداشت آب بررسی می‌شود.

 

برای خواندن مقاله شیر برداشت دستگاه تصفیه آب چیست اینجا کلیک کنید

 

دلایل نشتی شیر برداشت آب

نشتی شیر برداشت، علاوه بر هدر دادن آب، موجب کاهش فشار داخل مخزن نیز می‌شود. این موضوع باعث می‌شود دستگاه به طور پیوسته، روشن و خاموش شده و در نتیجه قطعات دستگاه مستهلک گردند. قبل از تلاش برای تعمیر شیر برداشت آب و رفع نشتی، ضروری است که دلایل احتمالی پدید آورنده این مشکل شناسایی شود. درک علت اصلی نشتی، در انتخاب راه حل مناسب کمک شایانی می‌کند. در اینجا برخی از دلایل رایج نشتی از شیر برداشت آورده شده است:

 

اورینگ (O-RING) فرسوده

اورینگ، یک واشر پلاستیکی کوچک است که در پایه دسته شیر آب قرار دارد. با گذشت زمان، ممکن است تجزیه شود، ترک بخورد یا شل شود، درنتیجه آب به بیرون نشت می‌کند. در اغلب موارد، دلیل اصلی نشتی از پایه، وجود یک اورینگ آسیب دیده است.

 

بریا خواندن مقاله سالانه چقدر آب در صنایع هدر می‌رود اینجا کلیک کنید

 

شکستگی در علمک شیر برداشت

ترک‌های قابل مشاهده یا علائم ساییدگی را روی علمک شیر برداشت بررسی کنید. وجود رسوب و خورندگی  در شیر برداشت، دلیل اصلی شکستگی در علمک است. سختی آب، باعث ایجاد رسوب می‌شود. این ممکن است ناشی از عدم کارایی فیلترهای دستگاه تصفیه آب باشد. در این مواقع باید فیلترها را با فیلترهای کارآمد تعویض کرد.

 

برای خواندن مقاله حذف فلوراید از آب اینجا کلیک کنید

 

در صورت شکستگی علمک، باید کل شیر برداشت تصفیه آب را تعویض نمود.

 

خرابی مغزی شیر برداشت

مغزی شیر برداشت نیز به دلیل رسوب ممکن است، دچار لقی شود و از آن نشتی رخ دهد. در اکثر موارد، مغزی قابل تعویض است. اما مواردی هم هست که در صورت خرابی مغزی، ممکن است مجبور شوید کل شیر برداشت را تعویض کنید.

 

برای خواندن مقاله راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

اگر خرابی مغزی ناشی از واشر پلاستیکی باشد، با تعویض واشر، می‌توان، نشتی را برطرف نمود. اما اگر واشر از نوع سرامیکی است، تعویض واشر به تنهایی جوابگو نیست. زیرا در بیشتر موارد، به دلیل باز و بسته شدن زیاد، واشر سرامیکی نیز دچار ساییدگی شده و از آب بندی خارج شده است.

 

اتصالات دارای لقی

گاهی اوقات، اتصالات بین اجزای مختلف شیر برداشت آب، ممکن است به دلیل سایش و پارگی، دچار لقی شود. و در نتیجه، آب از پایه شیر خارج می‌شود.

 

نحوه رفع نشتی شیر برداشت

درحالت کلی، قبل از شروع هر کار تعمیر، جریان آب را قطع کنید. اورینگ، واشر، و سایر قطعات را برای هر گونه علائم آسیب، سایش یا خوردگی بررسی کنید. اگر مشکلی را شناسایی کردید، قطعات آسیب دیده را با قطعات جدید جایگزین کنید. پس از نصب نهایی شیر برداشت، منبع آب را دوباره باز کرده و هرگونه نشتی در پایه شیر آب را بررسی کنید. اگر نشتی ادامه داشت، سعی کنید، اتصالات را بیشتر سفت کنید. شیر برداشت را باز کنید و چند دقیقه منتظر بمانید. هرگونه نشتی باقی مانده در پایه را بررسی کنید. اگر آب به بیرون نشت نمی‌کند، مشکل برطرف شده است. اما اگر نشتی همچنان ادامه دارد، بهتر است از یک لوله کش، کمک بگیرید. توصیه می‌شود در صورت وجود دفترچه نصب، برای تعمیر به دستورالعمل‌های سازنده مراجعه کنید.

 

برای خواندن مقاله دلایل نصب تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *