مخزن دستگاه تصفیه آب

مخزن دستگاه تصفیه آب

چرا مخزن دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس پر نمی‌شود؟

 

مخزن محل ذخیره آب آشامیدنی است، بنابر این از اجزای بسیار مهم دستگاه تصفیه آب به شمار می‌آید. اگر مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO) پر نمی‌شود یا به کندی پر می‌شود، ممکن است ناشی از فشار پایین آب خانگی باشد یا به دلیل معایبی مانند گرفتگی فیلترها و فشار کم مخزن باشد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا بتوانید این مشکل را برطرف کنید.

 

برای خواندن مقاله سوییچ فشار دستگاه تصفیه آب چیست اینجا کلیک کنید

 

دلایل پر نشدن مخزن

در این بخش، برخی از دلایل اصلی برای این مشکل آورده شده است:

 

فشار آب خانگی ممکن است پایین باشد

برای راه اندازی دستگاه تصفیه آب RO، فشار ایده آل 60 psi است. اما اگر فشار آب بین 40 تا 60 psi باشد، اکثر دستگاه‌های RO به درستی کار می‌کنند. هنگامی ‌که فشار آب خانگی پایین است (نزدیک یا کمتر از 40 psi)، آب نمی‌تواند از طریق فیلتر ممبران عبور کند تا آب را تصفیه کند. می‌توان،از یک بوستر پمپ برای افزایش فشار آب ورودی به دستگاه تصفیه استفاده نمود.

 

برای خواندن مقاله فشار پایین تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

ممکن است فیلترهای دستگاه، نیاز به تعویض داشته باشند

هنگامی ‌که مخزن به کندی پر می‌شود، یکی از دلایل اصلی این مشکل، مسدود بودن فیلترها می‌باشد. فیلترهای مراحل پیش تصفیه، اغلب بین 3 تا 6 ماه و فیلتر ممبران هر 12- 24 ماه باید تعویض شوند. فیلترهای مسدود، آلوده هستند و قادر به جذب آلاینده‌ها نیستند. این موضوع، می‌تواند سرعت تولید آب فیلتر شده را حتی تا یک قطره کاهش دهد.

 

کیسه هوای مخزن ممکن است پاره شده باشد

فشار ایده آل مخزن 8 پوند بر اینچ مربع است. هنگامی‌ که فشار در مخزن کم است، دستگاه تصفیه قادر نیست آب را به شیر برداشت برساند. اگر کیسه هوای مخزن پاره شده باشد، مخزن باید تعویض شود.

 

دیافراگم مخزن پاره شده است

مخزن از دو بخش تشکیل شده است که در بخش بالایی، آب و در بخش پایینی هوای فشرده وجود دارد. در برخی از مخازن، از دیافراگم برای جداسازی این دو قسمت استفاده می‌شود. اگر از خروجی هوای مخزن، به جای هوا، آب خارج شود، نشان دهنده این است که دیافراگم پاره شده است و آب وارد بخش هوای مخزن شده است. در این صورت مخزن باید حتما تعویض گردد.

 

دستگاه تصفیه آب RO ممکن است نرخ تولید پایینی داشته باشد

دستگاه‌های تصفیه آب RO بر اساس نرخ تولید «گالن در روز» (GPD) رتبه‌بندی می‌شوند. نرخ تولید، سرعت پر شدن آب مخزن ذخیره را نشان می‌دهد. به عنوان مثال، یک دستگاه با نرخ تولید GPD 100 مخزن ذخیره آب را دو برابر سریعتر از یک دستگاه با نرخ تولید RO 50 GPD پر می‌کند.

 

برای خواندن مقاله دلایل نصب تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

چه مدت طول می‌کشد تا یک مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب RO پر شود؟

تصفیه  آب به روش اسمز معکوس، یک فرآیند زمانبر است، بنابراین، مخزن ذخیره، جزء ضروری هر دستگاه تصفیه آب RO می‌باشد. معمولاً 2 تا 4 ساعت طول می‌کشد تا یک مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس پر شود. بدون مخزن ذخیره، پر کردن یک لیوان آب بین 5 تا 10 دقیقه زمان می‌برد.

 

برای خواندن مقاله زمان لازم برای پر کردن مخزن دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

طول عمر مخزن تحت فشار RO چقدر است؟

مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب RO، از هوای تحت فشار برای هدایت آب به شیر برداشت، استفاده می‌کند. فشار در مخزن پارامتری مهم است، زیرا مخزن از برق، برای رساندن آب استفاده نمی‌کند. هنگامی ‌که آب از سیستم RO  به مخزن می‌رود، با فشرده سازی هوا در محفظه هوا، آب به سمت شیر برداشت رانده می‌شود. به طور معمول، مخازن تحت فشار RO بین 7-10 سال عمر می‌کنند.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *