جلوگیری از یخ زدگی لوله

جلوگیری از یخ زدگی لوله

اقدامات لازم برای جلوگیری از یخ زدگی لوله‌ها

 

با فرارسیدن فصل زمستان، تجهیزات گرمایشی برای استفاده، مهیا می‌ شود. اما بهتر است صاحبان خانه قبل از هر چیز، اقدامات مناسب برای جلوگیری از یخ زدن لوله‌ها را انجام دهند. اگر از سیستم لوله‌ کشی خانه محافظت نشود، آنها ممکن است دچار یخ زدگی شده و بشکنند. برای جلوگیری از یخ زدگی لوله‌ها، بهتر است با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید و روشهای ارائه شده در آن را دنبال کنید.

 

برای خواندن مقاله دلایل نیاز به تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

اقدامات احتیاطی در زمستان

انجام اقدامات حفاظتی در زمستان، به جلوگیری از آسیب‌های قابل پیشگیری در خانه مانند شکستگی لوله‌ها و نشت گاز که به دلیل هوای سرد زمستان ایجاد می‌شود، کمک می‌کند. وقتی آب یخ می‌زند، منبسط می‌شود. حتی اگر در مدت کوتاهی، دمای لوله‌ها به کمتر از 32 درجه فارنهایت ( زیر 0 درجه سانتیگراد) برسد، لوله‌ها،  ممکن است یخ بزنند و در نهایت بشکنند. ترکیدگی لوله‌ها، به دیوارها، کف ‌و سقف‌ ساختمان آسیب می‌رساند. برطرف کردن این شرایط ناگوار، ممکن است به هزینه‌های بالایی برای تعمیر، نیاز داشته باشد.

 

برای خواندن مقاله نوشیدن آب سرد اینجا کلیک کنید

 

در ادامه، برخی از راه حل‌ها برای پیشگیری از این موضوع آورده شده است:

 

ترموستات را تنظیم کنید

هنگام خروج از خانه در زمستان هرگز ترموستات را خاموش نکنید. ترموستات دستگاهی است که برای ثابت نگه داشتن دمای یک محیط به کار برده می‌شود. در واقع، اولین راه و بهترین کار برای جلوگیری از یخ زدگی لوله‌ها این است که خانه را به اندازه کافی گرم نگه دارید. به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، کمترین دمای توصیه ‌شده برای تنظیم ترموستات‌ که لوله‌ها را نسبتاً گرم نگه می‌دارد، ۵۵ درجه فارنهایت (13 درجه سانتیگراد) است. این دما، خیلی بیشتر از نقطه انجماد آب است و مانع از یخ زدن لوله‌ها می‌شود.

 

منبع اصلی آب را ببندید

در مواقعی که مدتی خانه نیستید، خط اصلی تامین آب خانه را پیدا کنید. شیر اصلی قطع کننده آب را ببندید تا جریان آب قطع شود. قطع آب باعث می‌شود تا زمانی که دور هستید، آب تحت فشار ناخواسته وارد خانه نشود. در صورتی که شیر اصلی آب را قطع کردید، حتماً پمپ آب و آبگرمکن را نیز خاموش کنید.

 

برای خواندن مقاله آب چاه اینجا کلیک کنید

 

آب اضافی را از لوله خارج کنید

از یک کمپرسور هوا، برای دمیدن هوا در لوله‌ها استفاده کنید، تا آب باقیمانده از لوله خارج شود. کمپرسور هوا تضمین می‌کند که در لوله‌ها، آبی که پتانسیل یخ زدن را داشته باشد، باقی نمانده است. در صورت نیاز، برای انجام این کار، می‌توانید از یک لوله کش حرفه ای کمک بگیرید.

 

برای خواندن مقاله انواع فیلتر های آب یخچال اینجا کلیک کنید

 

یکی از شیرهای تخلیه آب را باز نگه دارید

در روزهای سرد برای جلوگیری از یخ زدگی لوله، بهتر است یکی از شیرهای آب را کمی ‌باز بگذارید. جریان مداوم آب، مانع از یخ زدگی لوله می‌شود.

 

عایق بندی لوله‌ها

توصیه می‌شود تمامی ‌لوله‌های آب را با پشم شیشه و یا فوم، عایق کاری کنید.

 
در آخر

اگر با یخ زدگی، مواجه شدید، بهتر است قبل از انجام هر کاری از یک تعمیرکار و لوله کش، کمک بگیرید. به هیچ عنوان آب جوش را بر روی لوله یخ زده نریزید. این کار نه تنها کمکی نمی‌کند، بلکه، باعث ترکیدن لوله نیزخواهد شد. البته قابل توجه است که در مقایسه با لوله‌های پلاستیکی، یخ زدگی لوله‌های پنج لایه، کمتر اتفاق می‌افتد. زیرا، در این لوله‌ها از یک لایه آلومینیوم استفاده شده است. با این حال، می‌توانید از روش گرم کردن، برای رفع یخ زدگی لوله‌های 5 لایه استفاده کنید.

 

برای خواندن مقاله کارکرد درست دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *