دستگاه تصفیه آب رومیزی

دستگاه تصفیه آب رومیزی

دستگاه تصفیه آب رومیزی

 

آب آشامیدنی سالم یکی از اساسی ترین نیازهای انسان است. با توجه به افزایش آلودگی‌های زیست محیطی، در دسترس بودن آب پاک در حال حاضر یک نگرانی مبرم است. در چنین شرایطی نیاز به تصفیه موثر آب احساس می‌شود. امروزه، برای یافتن بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی RO، گزینه‌های زیادی در بازار موجود است. همه آنها مجهز به فناوری‌های پیشرفته هستند و می‌توانند تقریباً انواع ناخالصی‌ها را از آب حذف کنند. با توجه به اینکه امروزه، تعداد بیشتری از مردم ترجیح می‌دهند از راه حل‌های پایدار استفاده کنند، دستگاه‌ تصفیه آب رومیزی مبتنی بر گرانش، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این دستگاه‌ها همچنین به عنوان تصفیه کننده‌های غیر برقی آب هم شناخته می‌شوند. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، جوانب بیشتری از دستگاه‌های تصفیه آب رومیزی بررسی می‌شود.

 

برای خواندن مقاله کدام دستگاه تصفیه آب مناسب تر است اینجا کلیک کنید

 

دستگاه تصفیه آب رومیزی مبتنی بر جاذبه چیست؟

این دستگاه تصفیه آب رومیزی، از جاذبه به عنوان اصل کار خود استفاده می‌کند و به طور موثر، آب لوله کشی معمولی را تصفیه کرده تا برای مصرف مناسب باشد. این دستگاه‌های تصفیه آب، غیر برقی هستند، بنابراین اگر به دنبال راه حلی مقرون به صرفه هستید که بدون برق کار کند، قطعاً دستگاه تصفیه آب رومیزی، بهترین گزینه است.

 

دستگاه تصفیه آب رومیزی چگونه کار می‌کند؟

در یک دستگاه تصفیه آب مبتنی بر جاذبه، آب آلوده اجازه دارد از ظرف بالاتر به ظرف پایین‌تر حرکت کند. در اینجا، آب تحت تأثیر گرانش از بالا به پایین جریان دارد و این فرآیند نیازی به نیروی خارجی ندارد. به طور کلی، این تصفیه کننده‌ها از کربن فعال یا شبکه فیبر برای فیلتر کردن آب آلوده استفاده می‌کنند. کربن فعال، می‌تواند به سرعت ناخالصی‌های فیزیکی و آلاینده‌هایی مانند کلر را از آب جذب کند. از طرف دیگر، مش فیبر، به عنوان یک مانع فیزیکی عمل می‌کند و کثیفی‌های قابل مشاهده و سایر ذرات را از آب حذف می‌کند.

 

برای خواندن مقاله مزایا و معایب اسمز معکوس اینجا کلیک کنید

 

برخی از جدیدترین مدل‌های دستگاه‌های تصفیه آب رومیزی مبتنی بر جاذبه، از فناوری UF نیز استفاده می‌کنند. غشای UF به عنوان یک مانع برای از بین بردن هر نوع ناخالصی از آب عمل می‌کند. این غشا از چندین منافذ کوچک (معمولاً به اندازه 0.1 میکرون) تشکیل شده است و به راحتی می‌تواند باکتری‌ها، کیست‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها را از آب فیلتر کرده و آن را برای مصرف مناسب کند.

 

مزایای دستگاه تصفیه آب رومیزی

برخی از مزایای اصلی استفاده از دستگاه تصفیه آب رومیزی عبارتند از:

 

هزینه کمتر

در مقایسه با دستگاه‌های تصفیه آب برقی، دستگاه‌های تصفیه آب رومیزی، نسبتاً ارزان هستند.

 

تصفیه موثر

دستگاه‌های تصفیه آب رومیزی، به راحتی می‌توانند انواع ذرات معلق را از آب جدا کرده و آن را برای مصرف مناسب می‌سازند.

 

عملکرد ساده

استفاده از این تصفیه کننده‌ها آسان است. آب را به محفظه بالایی می‌ریزید و به تدریج با نیروی جاذبه از فیلترها عبور می‌کند. آنها، هیچ تنظیمات پیچیده‌ای برای نصب ندارند.

 

تعمیر و نگهداری آسان

به دلیل ساختار و عملکرد ساده، استفاده و نگهداری از دستگاه‌های تصفیه آب رومیزی، بسیار آسان است. علاوه بر این، هزینه تعمیر و نگهداری منظم نیز نسبتاً کمتر است.

 

قابلیت حمل

یکی دیگر از مزایای عمده این دستگاه‌های تصفیه آب این است که به راحتی قابل حمل هستند. این مزیت، همان چیزی است که دستگاه‌های تصفیه آب رومیزی را برای افرادی که ممکن است مجبور شوند از مکانی به مکان دیگر جابجا شوند، بسیار مناسب می‌سازد.

 

معایب دستگاه تصفیه آب رومیزی

دستگاه‌های تصفیه آب رومیزی به دلیل سادگی و مقرون به صرفه بودن، بسیار محبوب هستند، اما دارای معایبی نیز هستند:

 

فیلتراسیون محدود

دستگاه تصفیه آب رومیزی معمولاً از فیلترهای پایه مانند کربن فعال و فیلترهای سرامیکی استفاده می‌کنند. این فیلترها، می‌توانند ناخالصی‌های خاصی را حذف کنند، اما ممکن است به اندازه روش‌های تصفیه پیشرفته مانند RO (اسمز معکوس) در از بین بردن انواع آلاینده‌ها، از جمله نمک‌های محلول و فلزات سنگین موثر نباشند.

 

فیلتراسیون آهسته

دستگاه‌های تصفیه آب رومیزی برای فیلتر کردن آب به نیروی گرانش متکی هستند که یک فرآیند کند می‌باشد و ممکن است ساعت‌ها طول بکشد تا مقدار قابل توجهی آب تصفیه شود. این موضوع، برای خانواده‌هایی که مصرف آب بالایی دارند، مناسب نمی‌باشد.

 

ظرفیت ذخیره‌سازی محدود

این تصفیه‌کننده‌ها اغلب، ظرفیت ذخیره‌سازی محدودی دارند، که می‌تواند برای خانواده‌های بزرگ‌تر یا در زمان‌هایی که نیاز به آب زیاد است، کافی نباشد و نیاز به پر کردن مکرر تصفیه‌کننده  توسط کاربر دارد.

 

نگهداری

تمیز کردن و نگهداری منظم فیلترها برای جلوگیری از گرفتگی و اطمینان از تصفیه موثر ضروری است. بی توجهی به نگهداری می‌تواند منجر به کاهش راندمان فیلتراسیون شود.

 

عدم حذف TDS

دستگاه‌های تصفیه آب رومیزی، کل جامدات محلول (TDS) را از آب حذف نمی‌کنند. اگر سطح TDS بالا باشد، آب تصفیه شده، همچنان حاوی مواد معدنی و نمک می‌باشد، که بر طعم و کیفیت آن، تأثیر می‌گذارد. بنابراین، دستگاه‌های تصفیه آب مبتنی بر جاذبه در مناطقی که سطح TDS آب پایین است، بهترین عملکرد را دارند.

 

برای آب بسیار آلوده مناسب نیست

در مناطقی با منابع آب به شدت آلوده، دستگاه تصفیه آب رومیزی نمی‌تواند تصفیه کافی و ایده‌آل را فراهم کند و لازم است از سیستم‌های پیشرفته‌تری مانند تصفیه‌کننده‌های RO استفاده شود.

 
در آخر

با وجود برخی از معایب، دستگاه‌های تصفیه آب رومیزی، قطعا ارزش امتحان کردن را دارند. برای پیدا کردن بهترین دستگاه تصفیه آب رومیزی، می‌توانید گزینه‌های ارائه شده توسط ربن را بررسی کنید. فیلتر سرامیکی، کربن فعال و کربن نقره ای فعال، فیلتر WSM-3000 دارای مواد ویژه با قدرت میکروب کشی قوی، شن سیلیکا، زئولیت، شن معدنی، سنگ‌های ویژه، بخشی از مشخصات دستگاه تصفیه آب رومیزی ربن می‌باشد.

 

برای مشاهده و خرید فیلتر های تصفیه آب رومیزی اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *