پرسش‌های متداول درباره هوزینگ‌ فیلتر آب

پرسش‌های متداول درباره هوزینگ‌ فیلتر آب

هوزینگ فیلتر آب

هوزینگ‌های فیلتر آب، محفظه‌هایی در اطراف کارتریج فیلتر هستند که جریان آب را هدایت می کنند. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا به برخی از سوالات متداول در مورد هوزینگ دستگاه تصفیه آب خانگی نگاهی بیندازیم.

 

انواع مختلف هوزینگ فیلتر آب

هوزینگ‌های فیلتر آب عمدتاً دو نوع هستند:

هوزینگ نقطه استفاده (POU)

هوزینگ نقطه ورود (POE)

با این حال، می‌توان بر اساس اندازه، مواد و هدف نیز طبقه‌بندی کرد:

بر اساس مواد: هوزینگ فیلتر آب می‌تواند از جنس پی وی سی (PVC) و یا پلی پروپیلن (PP)، باشد.

از نظر اندازه: هوزینگ به دو دسته اسلیم و جامبو تقسیم بندی می‌شود. هوزینگ‌ فیلترهای تصفیه آب خانگی، معمولاً، اسلیم 10 اینچی بوده و هوزینگ‌های جامبو در دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان کاربرد دارند؛ همچنین در دستگاه‌های نیمه صنعتی، هوزینگ از ارتفاع 5 اینچی تا 20 اینچی، استفاده می‌شود.

 

برای خواندن مقاله هوزینگ دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

تفاوت بین هوزینگ نقطه استفاده (POU) و نقطه ورود (POE)، چیست؟

محفظه‌های فیلتر آب POU آب شما را درست در جایی که از آن استفاده می‌کنید، فیلتر می‌کند. بنابراین سیستم‌های POU فیلترهای دستگاه تصفیه آب زیرسینکی یا فیلترهای متصل به شیرهای آب را پوشش می‌دهد. در دستگاه تصفیه آب خانگی، فیلترهای پیش تصفیه شامل فیلتر الیافی، فیلتر کربن گرانول و فیلتر کربن بلاک و همچنین ممبران، داخل هوزینگ قرار می‌گیرند. از سوی دیگر، هوزینگ‌های POE برای دستگاه‌های ورودی ساختمان هستند. آنها به انشعاب اصلی آب متصل و تمام آب ساختمان مسکونی یا تجاری را فیلتر می‌کنند. هوزینگ‌های POE معمولاً نسبت به هوزینگ‌های POU، اندازه بزرگتری دارند.

 

برای خواندن مقاله ساختار هوزینگ دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 
چرا باید هوزینگ فیلتر آب را نصب کنید؟

نصب هوزینگ فیلتر آب مزایای زیادی همچون فیلتراسیون با ظرفیت بالا را ارائه داشته و با توجه به این که آنها به سمت جریان بالا طراحی شده‌اند، می‌توانند رسوبات سنگین را به راحتی حذف کنند. با نصب هوزینگ‌های بزرگ فیلتر آب، می‌توانید تعداد مخازن مورد نیاز برای کاربردهای با جریان بالا را کاهش داده تا تغییرات فشار آب را تحمل کند.

 
ویژگی‌های محفظه فیلتر آب چیست؟

هوزینگ‌های مطلوب باید دارای ویژگی های نظیر استحکام بالا، مقاوم در برابر مواد شیمیایی، دبی بالا با حداقل افت فشار، عدم نشتی، باز و بسته شدن آسان، آنتی باکتریال بودن، دارای استانداردهای خوراکی و … باشند.

 
 هوزینگ فیلتر آب چگونه کار می کند؟

هوزینگ خود در فرآیند فیلتراسیون شرکت نمی‌کند. ابتدا جریان آب از طریق نازل ورودی وارد شده، سپس هوزینگ، آب را به کارتریج هدایت می‌کند. آنجاست که فیلتراسیون انجام شده و پس از حذف آلودگی‌ها، آب از طریق نازل خروجی خارج می‌شود. ورودی و خروجی روی درپوش هوزینگ مشخص است؛ هوزینگ با افزایش جریان آب، فرآیند فیلتراسیون را سریعتر می‌سازد. لازم به ذکر است تعویض به موقع فیلترها بر طول عمر هوزینگ تاثیرگذار است.

 
ایرادات هوزینگ
  • ترک خوردن لبه های هوزینگ بر اثر باز و بسته کردن
  • خارج شدن از حالت آب بندی
  • خوردگی بدنه هوزینگ توسط رسوبات مواد شیمیایی
  • نشتی از ورودی و خروجی درپوش

شایع‌ترین خرابی هوزینگ، شکستگی بر اثر ضربه فیزیکی است

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید و حتما در ادامه، با بخش دوم این مقاله همراه باشید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *