سوییچ فشار دستگاه تصفیه آب چیست؟

سوییچ فشار دستگاه تصفیه آب چیست؟

کاربرد سوییچ‌های فشار بالا و فشار پایین در دستگاه تصفیه آب خانگی

یکی از قطعات مهم در دستگاه تصفیه آب خانگی، سوییچ فشار دستگاه تصفیه آب است که در دو نوع فشار بالا و فشار پایین وجود دارد. یک سوییچ فشار بالا به تخلیه سیستم متصل است تا فشار تخلیه را حس کند و یک سوییچ فشار پایین به مکش سیستم متصل است تا فشار مکش را حس کند. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا با این قطعات مهم و کاربردی بیشتر آشنا شوید.

 

سوییچ فشار پایین

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس، یک فرآیند مبتنی بر فشار است، دستگاه تصفیه آب خانگی از نظر تئوری در فشار بسیار پایین (تا psi 35) کار می‌کنند، اما واقعیت این است که شما آب تصفیه شده زیادی دریافت نخواهید کرد.

 

برای خواندن مقاله RO یا اسمز معکوس چیست اینجا کلیک کنید

 

فشار ورودی پایین باعث می‌شود دستگاه، آب آشامیدنی کمتر و پساب بیشتری تولید کند. اگر این حالت، به صورت مداوم وجود داشته باشد، به قطعات برقی دستگاه، آسیب وارد می‌کند. همچنین، آب زیادی به هدر خواهد رفت.

 

برای خواندن مقاله پساب چیست اینجا کلیک کنید

 

استفاده از یک پمپ در دستگاه تصفیه آب، فشار را تا psi 80 یا بالاتر، افزایش می‌دهد. سوییچ فشار پایین، معمولاً برای محافظت از پمپ در شرایط فشار کم است.

 

برای خواندن مقاله پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

سوییچ فشار دستگاه تصفیه آب، بعد از اولین فیلتر تصفیه آب (فیلتر الیافی) قرار می‌گیرد. در مواقع افت شدید فشار آب، سوییچ فشار پایین، تحریک می‌شود.

 

برای خواندن مقاله ساختار فیلتر تصفیه آب الیافی چگونه است اینجا کلیک کنید

 

سوییچ فشار بالا

سوییچ فشار بالا برای قطع کردن پمپ در هنگام رسیدن به فشار تنظیم شده، طراحی شده است و معمولاً در سیستم مجهز به مخزن تحت فشار استفاده می‌شود. در این شرایط از رسیدن به حداکثر فشار و همچنین از کار مداوم پمپ، جلوگیری می‌کند.

 

برای خواندن مقاله عملکرد پمپ در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

سوییچ فشار بالا، ورودی و خروجی ندارد و در هر جایی از خروجی ممبران تا شیر برداشت نصب شود، مشکلی ندارد. فشار روشن شدن سوییچ قابل تنظیم نیست. اما فشار خاموش شدن، باید روی 30 تا psi 40 تنظیم شود. البته سوییچ در فشار پایین تری، دستور خاموش شدن را به پمپ ارسال می‌کند و اجازه پرشدن بیشتر به مخزن را نمی‌دهد.

 

برای خواندن مقاله انواع مخزن تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله عیب یابی در پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

به بیان ساده، هنگامی که مخزن، پر از آب است، سوییچ فشار بالا سیستم را به طور خودکار خاموش می‌کند.

 

تفاوت سوییچ‌های فشار پایین و فشار بالا دستگاه تصفیه آب

سوییچ فشار پایین معمولاً در فشار کمتر از psi 6 پمپ را قطع می‌کند و قابل تنظیم نیست. اما سوییچ فشار بالا معمولاً در فشار psi 30 قرار دارد و قابل تنظیم است. بر اساس قدرت پمپ و مخزن، می‌توان آن را تغییر داد. توجه شود در تنظیم آن، احتیاط کنید. زیرا تنظیم در فشارهای بالا، ممکن است باعث آسیب دستگاه شود. هر دو سوییچ فشار بالا و پایین، در مدار الکتریکی، به صورت سری با پمپ قرار می‌گیرند.

 

برای خواندن مقاله پرسش‌های متداول درباره هوزینگ فیلتر آب اینجا کلیک کنید

 
آیا سوییچ‌های فشار قطبیت دارند؟

سوییچ‌های فشار، قطبیت ندارند، بنابراین فرقی نمی‌کند که کدام سیم به کدام ترمینال وصل شود. به عبارت دیگر، سوییچ‌ها انتهای مثبت یا منفی ندارند، بنابراین می‌توانید آنها را در هر جهتی در مدار خود قرار دهید.

 

مزایای سوییچ‌های فشار برای دستگاه‌ تصفیه آب خانگی اسمز معکوس (RO)

سوییچ‌های فشار با کیفیت، از مواد پلاستیک نشکن با کیفیت بالا و فود گرید (درجه خوراکی) ساخته می‌شوند که ماندگاری بالایی دارند و به راحتی کار می‌کنند. برخی از مزایای سوییچ‌های فشار، عبارتند از:

  1. سوییچ‌های فشار بالا و پایین از پمپ دستگاه تصفیه آب، فیلتر ممبران، هوزینگ و سایر اجزای سیستم در برابر آسیب ناشی از فشار بالا یا پایین محافظت می‌کنند.
  2. هنگامی که با یک کنترل کننده سیستم استفاده می‌شوند، به طور خودکار عمل کند.
 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *