خوابیدن راحت

خوابیدن راحت

تاثیر سطح هیدراتاسیون بر راحت خوابیدن

 

بدن مایعات خود مانند آب را به صورت محسوس یا غیرمحسوس از دست می‌دهد. بیشتر از دست دادن آب از طریق ادرار اتفاق می‌افتد، اما بدن مایعات خود را از طریق پوست و تنفس نیز از دست می‌دهد که به عنوان از دست دادن غیر محسوس آب شناخته می‌شود. در طی یک روز کامل، حدود 300 تا 400 میلی لیتر آب از طریق تنفس از دست می‌رود. بخش بزرگی از این فقدان در طول خواب اتفاق می‌افتد، اگرچه میزان آن، به این بستگی دارد که آیا فرد عمدتاً از طریق دهان یا از طریق بینی نفس می‌کشد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا اطلاعات بیشتری راجع به تاثیر سطح هیدراتاسیون بر خواب به دست آورید.

 

برای خواندن مقاله نوشیدن آب قبل خواب اینجا کلیک کنید

 

در طول راحت خوابیدن، هیچ مایعی برای جبران از دست دادن نامحسوس آب وجود ندارد؛ به همین دلیل، اعتقاد بر این است که ساعت داخلی بدن یا ریتم شبانه‌ روزی آن، برای مدیریت سطح متعادلی از هیدراتاسیون وارد عمل می‌شود. در خواب، سیگنال‌های شبانه روزی، بدن را وادار به تولید هورمونی به نام وازوپرسین می‌کند که باعث احتباس آب می‌شود. اگر خواب قطع شود یا مدت زمان آن کوتاه شود، این روند طبیعی دچار مشکل شده و سیگنال های هورمونی احتباس آب را مختل می‌سازد. در نتیجه، کم خوابی ممکن است مستقیماً باعث کم آبی بدن شود.

 

برای خواندن مقاله 5 خواص جادویی نوشیدن آب گرم اینجا کلیک کنید

 

براساس آنچه گقته شد، طبیعی است که بدن در طول شب، آب خالصی را از دست بدهد، اما اقداماتی وجود دارد که می‌توان برای جلوگیری از کم آبی بدن انجام داد:

 

 روی خواب خوب تمرکز کنید

داشتن مقدار کافی خواب با کیفیت بالا، عامل مهمی برای جلوگیری از کم آبی بدن است. خواب، باعث بهبود سلامت کلی بدن می‌شود. با خوابیدن به مقدار توصیه شده، به ریتم شبانه روزی خود اجازه می‌دهید سطح مایعات بدن را بهتر مدیریت کند. یک اصل رایج برای داشتن خواب خوب، یک برنامه خواب ثابت است که زمان کافی برای خواب مورد نیاز را فراهم می‌کند. محدود کردن استفاده از وسایل الکترونیکی در اواخر شب، ایجاد یک برنامه خواب آرام و استفاده از یک تشک راحت، موارد دیگری هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا خوب استراحت کنید.

 

برای خواندن مقاله مصرف انرژی دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

هیدراتاسیون را در طول روز حفظ کنید

اگر اغلب در شب تشنه هستید، ممکن است به این معنی باشد که در طول روز هیدراته نمی‌شوید. با حفظ آب بدن در طی روز، کمتر به کم آبی در هنگام خواب دچار می‌شوید.

 

برای هیدراتاسیون سالم، بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

به طور منظم، مایعات را مصرف کنید.

نوشیدن آب به عنوان نوشیدنی اصلی فراموش نشود و تا حد امکان باید از مصرف نوشیدنی‌های شیرین مانند نوشابه، آبمیوه و یا نوشیدنی‌های کافئین دار پرهیز گردد. داشتن یک رژیم غذایی متعادل با مقدار زیادی میوه و سبزیجات، که رطوبت بیشتری دارند و می‌توانند دریافت آب از طریق غذا را افزایش دهند، بسیار به راحت خوابیدن کمک می‌کند. البته برای جلوگیری از تکرر ادرار در شب، بهتر است مصرف مایعات را یک یا دو ساعت قبل از خواب، کاهش داد.

 

برای خواندن مقاله نوشیدن بیش از حد آب اینجا کلیک کنید

 
دمای مناسب برای اتاق خواب تنظیم کنید

تعریق می تواند باعث از دست دادن آب در شب شود، و اگر اتاق خواب شما خیلی گرم است یا تمایل دارید گرم بخوابید، تعریق شدید می‌تواند احتمال کم آبی بدن را افزایش دهد. برای جلوگیری از این امر، بهتر است دمای آسایش را در طول شب حفظ کنید. همچنین می‌توانید لباس‌های سبک و گشاد بپوشید و از ملحفه‌های نخی استفاده کنید تا از گرمازدگی جلوگیری ‌کند.

 

برای خواندن مقاله چرا باید از دستگاه تصفیه هوا مناسب استفاده کنیم اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *