تصفیه آب در مزارع

تصفیه آب در مزارع

چرا بهتر است از سیستم‌های تصفیه آب آبیاری، برای مزارع کشاورزی استفاده شود؟

 

سیستم تصفیه آب مورد استفاده در مزارع، در واقع کاربرد مصنوعی آب به خاک از طریق سیستم‌های متنوع، از اسپری‌ها گرفته تا لوله‌ها و پمپ‌ها می‌باشد. این نوع از سیستم‌های تصفیه آب عمدتاً در مناطقی که دارای بارندگی نامنظم هستند یا در مواقع خشکی، پیش بینی می‌شود. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید، تا در این باره، اطلاعات بیشتری به دست آورید.

 

برای خواندن مقاله سالانه چقدر آب در صنایع هدر می‌رود اینجا کلیک کنید

 

نوع سیستم تصفیه آب در مزارع، کاملاً به نیاز، نوع کشاورزی و البته بودجه انتخابی برای آبیاری، بستگی دارد، شما می‌توانید نوع مناسب سیستم‌های تصفیه آبیاری را برای تامین آب به طور یکنواخت برای کل مزرعه کشاورزی خود انتخاب کنید. به عبارت ساده می‌توان آب آبیاری را به روش بارانی که مشابه بارندگی طبیعی محسوب می‌شود، اعمال کرد. فرآیند این سیستم، با توزیع آب از طریق یک سیستم لوله‌ای و با پمپاژ انجام می‌شود. در مرحله بعدی این فرآیند، آب از طریق آبپاش‌هایی به هوا پاشیده می‌شود که به قطرات کوچک آب تجزیه شده و روی زمین کشاورزی می‌ریزند.

 

سیستم تصفیه آب آبیاری چگونه می‌تواند در مزارع کشاورزی کمک کند؟

با استفاده از سیستم‌ آبیاری برای مزارع کشاورزی، از مزایای زیادی برخوردار خواهید شد. این نوع سیستم‌های تصفیه آب به کشاورزان در رشد محصولات کشاورزی و در عین حال حفظ مناظر و راکد ماندن مجدد خاک‌های پراکنده در مناطق خشک و یا حتی برای دوره‌های با بارندگی کمتر از حد متوسط کمک می‌کند. همچنین تصفیه آب برای مزارع کشاورزی، روشی ایده‌آل برای افزایش تولید محصول است. آب تصفیه، محافظت در برابر یخ زدگی، سرکوب رشد علف‌های هرز در مزارع غلات و همچنین جلوگیری از تحکیم خاک را فراهم می‌کند.

 

برای خواندن مقاله سیستم تصفیه اب برای کشاورزی اینجا کلیک کنید

 

مزایای سیستم آبیاری

در برخی موارد به منظور آبیاری زمین‌های کشاورزی، از تصفیه فاضلاب استفاده می‌شود، که می‌توان مزایای زیر را برای آن در نظر گرفت:

 

روش دوستدار محیط زیست

استفاده از چنین سیستم تصفیه آب یک روش ایده‌آل برای آبیاری محصولات و زمین‌های کشاورزی است. به عنوان یک روش پایدار به کاهش هدر رفت آب و حفظ منابع آن، کمک می‌کند.

 

مواد مغذی بالا

استفاده از این نوع سیستم تصفیه آب به کاهش استفاده از کودهای گران قیمت تا حدی کمک می‌کند زیرا فاضلاب اغلب از طریق چنین سیستمی‌ استفاده می‌شود که مواد مغذی شگفت انگیز برای زمین کشاورزی را دارد.

 

افزایش تولید محصول

سیستم‌های تصفیه آب آبیاری به کشاورزان اجازه می‌دهد تا با دسترسی به میزان آب بیشتری، دسترسی داشته باشند و مراتع و محصولات بیشتری را پرورش دهند. علاوه بر مزایای ذکر شده، محصولات با کیفیت بهتری دریافت خواهید کرد. تمرکز بر چنین سیستم‌های تصفیه آب، بسیار حائز اهمیت است.  منابع آب، روز به روز در حال کاهش هستند و هیچ منبع بی نهایت آب وجود ندارد. بازیافت آب، عمدتاً برای تامین حیات و امنیت برای نسل‌های آینده ضروری است. مشکل کم آبی مطمئنا در سال های آتی باعث بروز مشکلاتی برای کشاورزان خواهد شد.

 

برای خواندن مقاله معرفی میوه و خوراکی هایی که بیشترین آب را مصرف می کنند اینجا کلیک کنید

 

سیستم اسمز معکوس

یکی از روشهای تهیه آب شیرین برای کشاورزی استفاده از سیستم های اسمزمعکوس برای تصفیه آب مخصوص کشاورزی است. نصب این دستگاه‌ها به خصوص در مناطقی که کیفیت آب آنها نامناسب می‌باشد، بسیار مفید است. این تجهیزات برای تصفیه آب چاه ها نیز قابل کاربرد است. به طور کلی به صرفه ترین روش تصفیه آب برای کشاورزی، محسوب می‌شود.

 

برای خواندن مقاله RO یا اسمز معکوس چیست اینجا کلیک کنید

  ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید. اینستاگرام ایوا
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *