تنظیم سختی آب در دستگاه تصفیه آب

تنظیم سختی آب در دستگاه تصفیه آب

تنظیم سختی آب در دستگاه تصفیه آب

گاهی اوقات فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی، باعث کاهش بیش از حد سختی آب می‌شود که خب قطعا برای بدن انسان ضرر دارد , در این مواقع نیاز است که سختی آب آشامیدنی را خودمان به صورت دستی تنظیم نماییم . اما چگونه سختی آب دستگاه تصفیه آب خود را تنظیم کنیم  بر روی هر دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس و دقیقا روی حوزینگ، یک شیر میکس تعبیه شده است که به آن شیر میکس آب تصفیه شده با آب شهری می‌گوییم. وظیفه اصلی شیر میکس این است که در دو مورد به کمک ما بیاید. یکی زمانی که احساس می‌کنید طعم آب تصفیه شده تلخ است و دوم زمانی که سختی آب آشامیدنی در حد استاندارد نیست و از آن کمتر است. برای بررسی این مشکل  و ارائه راهار برای حل آن تا انتهای این مقاله با گروه بازرگانی ایوا همراه باشید.

 

شیر میکس دستگاه تصفیه آب چیست؟

شیر میکس قطعه‌ای در دستگاه تصفیه آب می‌باشد که وظیفه ترکیب کردن آب تصفیه شده با آب خروجی از فیلترهای پیش تصفیه را داراست. به زبان ساده‌تر وظیفه اصلی شیر میکس تنظیم سختی‌آب در محدوده مورد نظر شما است.

شیر میکس در واقع یک مدار و جریان از فیلتر سوم دستگاه تصفیه آب به فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب است. جریانی که از سه فیلتر پیش تصفیه گذشته و هنوز آب نسبتا تصفیه نشده به حساب میاید اما تمام رسوبات و کلر آن در فیلترهای شماره یک تا سه تصفیه شده‌اند. اکثر افراد در یک ماه اول خرید دستگاه تصفیه آب و استفاده از آن احساس تلخی در آب آشامیدنی می‌کنند. برخی موارد هم ممبران تصفیه آب سختی آب آشامیدنی را خیلی پایین میاورند و نیاز است که تی دی اس آب کمی بیشتر باشد تا به حد نرمال برسد.

شیر میکس در نوع پلاستیکی و فلزی تولید گردیده است که از لحاظ کارایی تفاوتی ندارند و فقط نمونه فلزی استحکام بالاتری نسبت به شیر میکس پلاستیکی دارد. اما نحوه تنظیم شیر میکس در دستگاه تصفیه آب با نمونه پلاستیکی راحت‌تر است.

 

برای مطالعه مقاله انواع روش تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

تنظیم سختی آب با استفاده از شیر میکس در دستگاه تصفیه آب

برای تنظیم درجه سختی آب مراحل زیر را به دقت دنبال کنید: ابتدا شیر مخزن را کاملا ببندید، سپس شیر برداشت آب تصفیه شده بر روی سینک را به طور کامل باز نمایید تا دستگاه شروع به کار کند و باریکه‌ای از آب با فشار کم از آن خارج شود. (اگر فشار آب زیاد باشد احتمالا شیر مخزن را به طور کامل نبسته‌اید.)

بعد از حدود یک دقیقه، با استفاده از دستگاه سختی سنج، میزان سختی آب تصفیه شده خروجی از دستگاه خود را تنظیم نمایید. البته برای این کار اگر بتوانید از آب خروجی هوزینگ ممبران استفاده کنید، سریع‌تر و راحت‌تر به نتیجه می‌رسید.

برای تنظیم سختی آب روش کار بدین صورت می‌باشد، اگر دستگاه سختی سنج میزان سختی آب را زیر 40 نشان داد، مقداری شیر میکس را باز نمایید و دوباره سختی آب را اندازه گیری کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که میزان TDS یا سختی آب در محدوده 40 تا 120 قرار گیرد. اما در صورتی که دسترسی به دستگاه سختی سنج ندارید، طعم آب را بچشید، زمانی که تلخی آب به طور کامل رفع شد، شیر میکس را در همان حالت رها کنید.

البته که روش بالا برای تنظیم سختی آب چندان قابل اعتماد نبوده و پیشنهاد ما استفاده از دستگاه سختی سنج دیجیتال می‌باشد و در صورت امکان از تکنسین های ماهر برای تنظیم سختی آب خود بهره ببرید. به خاطر داشته باشید که بعد از هربار تنظیم میزان سختی آب با شیر میکس، باید آب مخزن خود را به طور کامل تخلیه و مجددا با آب جدید پر نمایید. زیرا آب قبلی مخزن دارای میزان سختی نیست که شما آن را برای آخرین بار تنظیم نموده‌اید.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگاه می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *