تفاوت آب جوش و آب تصفیه

تفاوت آب جوش و آب تصفیه

آب جوشیده یا آب تصفیه؟

جوشاندن آب برای از بین بردن میکروب‌ها برای قرن‌ها یک عمل رایج بوده است. این یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از ایمنی آب آشامیدنی در خانه در نظر گرفته می‌شود. با این حال، با گذشت زمان، آلاینده‌هایی که وارد منابع آب می‌شوند تغییر کرده و نیاز به تکنیک‌های بهتر تصفیه آب می باشد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا با اثربخشی جوشیدن آب و تصفیه کردن آب آشنا شوید.

در حالی که ممکن است به نظر برسد که فرآیند تقطیر مشابه فرآیند تصفیه آب در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس (RO) کار می‌کند، اما اینطور نیست.

 

برای خواندن مقاله RO یا اسمز معکوس چیست اینجا کلیک کنید

 

فرآیند تقطیر همه انواع جامدات محلول در آب را حذف می‌کند، اما قادر نیست تمام ترکیبات آلی فرار (VOC) موجود در آب را حذف کند. بسیاری از ترکیبات آلی فرار دارای نقطه جوش کمتر از آب هستند، به این معنی که آنها همچنین به محفظه بخار منتقل می‌شوند و هنگامی که بخار خنک می‌شود و دوباره به آب تبدیل می‌شود، این ترکیبات باز هم در آن وجود دارند.

 

برای خواندن مقاله تبدیل آب شور به آب آشامیدنی اینجا کلیک کنید

 

آب جوشیده

از آنجایی که بیشتر میکروب‌ها و ویروس‌ها نمی‌توانند در دمای بالا زنده بمانند، جوشاندن آب، یک فرآیند آسان برای ایمن کردن آب برای مصرف است.

 

برای خواندن مقاله فرآیند تصفیه آب، از گذشته تا به امروز اینجا کلیک کنید

 

گاهی اوقات آب را نیز تقطیر می‌کنند تا خالص‌تر از آب جوشیده شده باشد. فرآیند تقطیر شامل جوشاندن آب تا تبدیل شدن به بخار و سپس گرفتن بخار و خنک کردن آن برای تولید مجدد آب است. به این ترتیب عناصر سخت آب و فلزات محلول در آب در ظرف در حال جوش باقی می‌مانند. از آب جوش برای استریل کردن تجهیزات پزشکی در مناطق دورافتاده نیز استفاده می‌شود.

 

آب تصفیه

آب تصفیه شده با حذف ناخالصی‌های موجود در آن به دست می‌آید. در این آب، آلاینده‌ها یا به طور کامل حذف می‌شوند یا به سطوح بسیار پایین کاهش می‌یابند.

 

برای خواندن مقاله مشکلات آب چیست اینجا کلیک کنید

 

اسمز معکوس یکی از روش‌های پرکاربرد و بسیار مورد توجه در تصفیه آب است. آب لوله‌کشی از طریق یک غشای اسمزی نیمه تراوا وارد می‌شود. غشاء فقط به مولکول‌های آب اجازه عبور می دهد و ناخالصی‌ها را به خروجی پساب می‌فرستد. در نتیجه آبی با خلوص بیش از 99 درصد تولید می‌کند که برای آشامیدن بی خطر است.

 

برای خواندن مقاله سوالات متداول درباره اسمز معکوس اینجا کلیک کنید

 

چرا  آب جوشیده در مقایسه با آب تصفیه شده کاملاً ایمن نیست؟

امروزه، جوشاندن یا تقطیر فرآیندهای دست و پا گیر هستند که زمان و انرژی زیادی را می‌طلبند. برای دریافت آب آشامیدنی سالم باید بارها و بارها فرآیند جوشاندن تکرار شود.

 

برای خواندن مقاله آب آشامیدنی سالم یک ضرورت برای حفظ حیات اینجا کلیک کنید

 

در حالی که، دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، آب آشامیدنی سالم را به راحتی و تنها با فشار دادن یک دکمه یا باز کردن شیر برداشت (با توجه به نوع و مدل آن) فراهم می‌کند.

 

برای خواند مقاله شیر برداشت دستگاه تصفیه آب چیست اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله چرا باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کنیم اینجا کلیک کنید

 

بنابراین، در پایان این بحث که کدام آب بهتر است، ما فکر می‌کنیم که تصفیه کردن آب به مراتب بهتر از آب جوشیده است. و خرید یک دستگاه تصفیه آب برای خانه شما بهترین کاری است که می‌‍توانید انجام دهید.

 

برای خواندن مقاله چه دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنیم (بخش دوم) اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *