آب قلیایی چیست

آب قلیایی چیست

ایمنی آب قلیایی

 

امروزه تعداد زیادی از مردم از مشکلات مربوط به اسیدیته رنج می برند. حفظ تعادل pH مناسب برای حفظ سلامت بسیار ضروری است. pH مخفف «هیدروژن بالقوه» که اساساً معیاری برای سنجش غلظت یون هیدروژن است. مقدار pH معیار اسیدی یا قلیایی بودن یک محلول در مقیاس 0 تا 14 است. مقدار pH 7 خنثی، مقدار pH کمتر از 7 اسیدی و pH بیشتر از 7 قلیایی در نظر گرفته می شود. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا درباره آب قلیایی، ایمنی، فواید و مضرات آن اطلاعات بیشتری به دست آورید.

 

برای خواندن مقاله pH مناسب آب اینجا کلیک کنید

 

آب قلیایی چیست؟

آب قلیایی، آبی با مقدار pH بالاتر از 7، می‌باشد. بسیاری از متخصصان پزشکی و محققان در این زمینه، معتقدند که آب قلیایی برای افرادی که اسیدیته اضافی دارند، مفید است. زیرا، به خنثی کردن اسید اضافی در بدن کمک می‌کند. این اثر خنثی کننده، اسیدیته را کاهش می دهد و به پیشگیری و کنترل بسیاری از بیماری‌های ناشی از رفلاکس اسید بالا مانند بیماری‌های قلبی، مشکلات مربوط به گوارش، آرتریت، کمبود ایمنی و غیره کمک می‌کند.

 

برای خواندن مقاله جوشاندن آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

البته، هنوز برخی سردرگمی ها و اختلاف نظرها در مورد ادعاهای بهداشتی آب قلیایی وجود دارد. بسیاری از کارشناسان سلامت معتقدند که تحقیقات کافی برای حمایت از ادعاهای مربوط به فواید سلامتی آب قلیایی وجود ندارد. با این حال، برخی مطالعات وجود دارد که اثرات مثبت آب قلیایی را در شرایط خاص بر سلامت افراد نشان می‌دهد. به عنوان مثال، یکی از مطالعات انجام شده در در سال 2012، نشان داد که نوشیدن آب قلیایی با pH 8.8 ممکن است به غیرفعال کردن پپسین، که آنزیم اصلی ایجاد رفلاکس اسید است، کمک کند.

 

برای خواندن مقاله فواید نوشیدن آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

به طور کلی، اعتقاد بر این است که آب قلیایی فواید سلامتی بسیاری دارد، مانند:

  • بهبود هضم غذا
  • تقویت استخوان ها
  • تقویت ایمنی
  • کاهش اسیدیته
  • کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی
  • سم زدایی بدن
  • ضد پیری
  • کمک به کاهش وزن

 

عوارض جانبی آب قلیایی چیست؟

آب قلیایی به طور کلی ایمن در نظر گرفته می‌شود، اما در مواردی نادر، ممکن است برخی عوارض جانبی تجربه شود. این عوارض جانبی عبارتند از سردرد، آبریزش بینی، خستگی و اسهال. قابل توجه است، این عوارض جانبی، در واقع نشانه مثبتی از سم زدایی بدن هستند. زمانی که بدن به آب قلیایی عادت کند، ناپدید می شوند. این فرآیند، ممکن است از چند روز تا 2 تا 3 هفته طول بکشد.

 

برای خواندن مقاله رشد کودک اینجا کلیک کنید

 

یکی از عوارض جانبی جدی قلیایی بودن بیش از حد، این است که می تواند PH طبیعی بدن را مختل کند و در نتیجه شرایطی به نام آلکالوز متابولیک ایجاد شود، این، باعث گیجی، حالت تهوع، استفراغ، لرزش دست و گزگز در دست ها و پاها می‌شود.

 

آیا آب قلیایی ایمن است؟

آب قلیایی با مقدار pH  8 یا 9 قطعا بی خطر است. هیچ بحثی در مورد ایمنی آب قلیایی وجود ندارد، تنها مسئله ای که بسیاری از متخصصان بهداشت در مورد آب قلیایی، اختلاف نظر دارند، ادعای مزایای سلامتی آن است. به این دلیل که، در حال حاضر، شواهد علمی کافی برای حمایت از آن وجود ندارد. نوشیدن آب قلیایی طبیعی ( مانند آب چشمه ها ) به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود، زیرا حاوی مواد معدنی طبیعی است. با این حال، باید مراقب آب قلیایی مصنوعی باشید، که ممکن است حاوی سطوح پایینی از مواد معدنی ضروری باشد.در آخر،  PH بالاتر لزوماً به معنای مواد معدنی بیشتر در آب نیست.

 

برای خواندن مقاله انواع دستگاه تصفیه آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *