pH مناسب آب

سطح pH مناسب در آب آشامیدنی

 

اگرچه همه اصطلاح “سطح pH” را شنیده‌اند، اما تعداد کمی‌ از مردم واقعاً مفهوم آن را می‌دانند. وقتی در مورد PH آب صحبت می‌شود، منظور، مقدار هیدروژن موجود در آب است. آب باید دارای سطح مناسبی از pH باشد تا برای سلامتی مفید باشد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا درباره سطوح pH و اثرات آن بر سلامتی، اطلاعات بیشتری به دست آورید.

 

برای خواندن مقاله تاثیر سختی آب اینجا کلیک کنید

 

مفهوم pH

حالت اسید و باز (قلیایی) یک ماده را می‌توان با استفاده از سطوح pH که از 0 تا 14 متغیر است، اندازه گیری نمود. آب اسیدی دارای PH کمتر از 7، آب قلیایی دارای PH هشت یا بالاتر و pH هفت، خنثی، محسوب می‌شود. مواد خوراکی مانند ماست، پنیر و ماهی قزل آلا، اسیدی و موادی مانند هویج و فلفل دلمه‌ای قلیایی هستند.

 

آب آشامیدنی چقدر خاصیت اسیدی است؟

در مناطق مختلف، pH آب شیرین، به دلیل شرایط آب و هوایی، فعالیت‌های انسانی و فرآیندهای طبیعی، تغییر می‌کند. در آب‌های سطحی، pH در محدوده‌ی  6.5 تا 8.5 و در آب‌های زیرزمینی بین 6 تا 8.5 است. عوامل مختلفی مانند وجود مواد شیمیایی یا مواد پاک کننده در آب، و روش‌هایی که برای تصفیه آب در آن منطقه، به کار می‌رود، بر سطح pH آب لوله‌کشی، تاثیرگذار است. آب بسیار اسیدی دارای بوی نامطبوعی است که می‌تواند به لوله‌ها آسیب برساند و آب را آلوده کند.

 

برای خواندن مقاله جوشاندن آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

سطوح pH در آب

همان گونه که بیان شد، سطح pH در آب لوله‌کشی متفاوت است؛  در آب مقطر حدود 5 تا 7، در آب بطری معمولی، در محدوده 5/6 تا 5/7 و آب بطری شده با برچسب قلیایی، حدود 8 تا 9 می‌باشد. برای آب آشامیدنی، pH در محدوده 5/6 تا 5/8، ایمن، در نظر گرفته می‌شود.

سطح pH آب خروجی از فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب RO، نیز حدود 5 تا 7 است. اگر در دستگاه تصفیه آب، از فیلتر مینرال استفاده شود، مواد معدنی  به آب افزوده می‌شود که باعث تغییر pH آب می‌شود.

 

فواید نوشیدن آب قلیایی

آب قلیایی دارای چندین اثر مفید بر سلامتی، می‌باشد، که برخی از آنها در ادامه، آورده شده است:

تعادل pH بدن را بازیابی می‌کند:

آب قلیایی سطح Ph بالاتری نسبت به آب بطری معمولی دارد که به کاهش درجه اسیدیته در بدن کمک می‌کند.

سطح انرژی بدن را افزایش می‌دهد:

اسید زیاد در بدن، می‌تواند احساس تخلیه، خستگی و خواب آلودگی را در فرد ایجاد کند. در حالی که، آب قلیایی می‌تواند به جبران سطوح انرژی تخلیه شده کمک کند.

آبرسانی بیشتر:

در مقایسه با آب معمولی، آب قلیایی، اثر آبرسانی بیشتری دارد. با توجه به این که آب برای حفظ سلامت و عملکرد اندام‌ها بسیار مهم است، می‌تواند به کاهش اثرات پیری کمک کند. آب قلیایی دارای آنتی اکسیدان‌هایی است که بدن را به طور کامل هیدراته و رادیکال‌های آزاد را فیلتر می‌کند و با حفظ سلامت آنها پیری سلول‌ها را کند می‌سازد.

 

برای خواندن مقاله فواید نوشیدن آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

در آخر، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای مراقبت از سلامتی خود و اطرافیانتان، انجام دهید، این است که به طور منظم، آب تمیز بنوشید. نصب یک دستگاه تصفیه آب در خانه، یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به این هدف است. در دستگاه‌های تصفیه آب ربن، از فیلترهای مینرال و آلکالاین با کیفیتی استفاده شده است تا از آب تصفیه با خاصیت معدنی و قلیایی برخوردار باشید.

 

برای خواندن مقاله انواع دستگاه تصفیه آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *