مشکلات آب چاه

مشکلات آب چاه

مشکلات رایج آب چاه و نحوه حل آنها

 

آب چاه، هیچ گونه تصفیه آب شهری را دریافت نمی‌کند. بنابراین، طبیعی است که با نوشیدن آن، احساس ناراحتی کنید. آب چاه ممکن است دارای رنگ‌های عجیب، بوی تند و طعم بد باشد. برخی از مشکلات آب چاه عبارتند از: لکه روی ظروف، لکه‌های نارنجی و آب روغنی. علل این مشکلات می‌تواند آب سخت و آلاینده‌هایی مانند آهن و سولفید هیدروژن باشد. این مشکلات را می‌توان با تجهیزات تصفیه آب مانند دستگاه‌های تصفیه آب مبتنی بر اسمز معکوس، سیستم‌های تزریق کلر و فیلترهای کربنی حل نمود. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، لیستی از مشکلات متداول آب چاه و نحوه برطرف کردن آن آورده شده است.

 

برای خواندن مقاله مشکلات آب چیست اینجا کلیک کنید

 

چرا آب چاه روی ظروف، لکه سفید به جای می‌گذارد؟

اگر این مشکل را دارید یا اینکه لباس‌هایتان بعد از شستن، کثیف و کدر به نظر می‌رسد؟ یا پوست و مویتان بعد از حمام خشک و شکننده است؟ همه این مشکلات، ناشی از آب سخت هستند. آب چاه، زمانی که حاوی کلسیم و یا منیزیم بیش از حد باشد، سخت می‌شود. و بدتر از آن، آب سخت می‌تواند لوله‌کشی را مسدود ‌کند.

 

برای خواندن مقاله آب چاه اینجا کلیک کنید

 

بهترین راه‌حل برای رفع این مشکل، استفاده از فیلتر پلی فسفات یا یک نرم کننده آب است.

 

برای خواندن مقاله در روز چند لیوان آب بنوشیم اینجا کلیک کنید

 

چرا آب بوی تخم مرغ فاسد می‌دهد؟

آنچه که خوشایند نیست، بوی تخم مرغ فاسد در آب چاه است. این بوی نامطبوع، ناشی از باکتری آهن یا سولفید هیدروژن است. راه حل برطرف کردن باکتری آهن، کلرزنی یا استفاده از سیستم تزریق کلر است. اما اگر بوی بد ناشی از سولفید هیدروژن باشد، راه حل آن کمی پیچیده‌تر است. در این صورت ضد عفونی کردن آب چاه و سرمایه گذاری در یک فیلتر ویژه برای حذف سولفید هیدروژن ضرورت دارد.

 

چرا آب چاه، لکه‌های نارنجی به جای می گذارد؟

بسیاری از صاحبان خانه‌هایی که آب چاه دارند، لکه‌های نارنجی رنگ را در سینک، وان، دوش و توالت خود پیدا می‌کنند. آهن و تانن، دو دلیل رایج برای بروز این مشکل هستند.

بهترین راه برای پیشگیری، استفاده از تجهیزات تصفیه آب مناسب است. برای از بین بردن آهن، یک سیستم تزریق کلر کارآمد است که به طور موثر، آهن را خنثی می‌کند. اما، خلاص شدن از شر تانن‌ها، مستلزم تصفیه آب با یک نرم کننده آب و استفاده از سیستم رزین تبادل یونی است. این سیستم تصفیه، یون‌های دارای بار منفی را با تانن‌ها مبادله و سپس تانن‌ها را از آب خارج می‌کند.

 

برای خواندن مقاله فیلتر های تصفیه آب ورودی ساختمان اینجا کلیک کنید

 

چرا آب چاه باعث ایجاد لکه‌های خاکستری می‌شود؟

اگر لکه‌های خاکستری زنگ زده در نزدیکی فاضلاب سینک و حمام وجود دارد، احتمالاً در آب، کلسیم یا سولفید هیدروژن بیش از حد وجود دارد. در بخشهای قبل، روش برطرف کردن این مواد از آب چاه بیان شد.

 

چرا آب چاه، چرب به نظر می‌رسد؟

لایه روغنی روی آب چاه، می‌تواند ناشی از آلاینده‌های طبیعی مانند باکتری‌های آهن و سولفید هیدروژن یا آلودگی صنعتی ناشی از رواناب نفت یا نشت نفت باشد.

از آنجایی که لایه روغنی ناشی از آلودگی صنعتی می‌تواند کشنده باشد، باید از نوشیدن آن خودداری نمود تا زمانی که فیلتر مناسبی برای جلوگیری از آلودگی استفاده شود. در این مواقع، استفاده از سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان که دارای فیلترهای کربنی است، احتمالا بهترین گزینه برای محافظت از سلامت شما خواهد بود.

 

چرا آب چاه باعث ایجاد لکه‌های سبز-آبی می‌شود؟

آب چاه، زمانی که بیش از حد اسیدی شود (مقدار pH آب به زیر 7 برسد)، لکه‌های سبز آبی را از خود به جای می‌گذارد. علاوه بر این، آب اسیدی، طعم آب را تلخ کند. آب باران، تجزیه گیاهان، نشت مواد شیمیایی و … می‌تواند آب چاه را اسیدی کند.

 

برای خواندن مقاله میکروپلاستیک اینجا کلیک کنید

 

برای خلاص شدن از اسیدیته بالا در آب، استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس دارای فیلتر قلیایی، موثر است.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *