کیفیت آب آشامیدنی

کیفیت آب آشامیدنی

کیفیت آب آشامیدنی خود را بشناسید

 

این که همه افراد بتوانند کیفیت آب آشامیدنی و تکنیک‌های تصفیه موجود را درک کنند، یک نیاز ضروری است تا قادر باشند بهترین تصفیه‌کننده را بر اساس نیازهای خود انتخاب کنند. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا در این باره به شما کمک کنیم.

 

برای خواندن مقاله TDS مناسب برای آب آشامیدنی اینجا کلیک کنید

 

منظور از TDS در آب چیست؟

آب یک حلال عالی است و می‌تواند ناخالصی‌ها و مواد معدنی را در خود حل کند. مقدار ناخالصی‌های حل شده در آب، از طریق پارامتری به نام جامدات محلول کل (TDS) برحسب میلی گرم در لیتر (mg/l)  یا قسمت در میلیون (ppm)، بیان می‌شود. البته، برخی از ناخالصی‌های موجود در آب، برای بدن مفید هستند.

 

برای خواندن مقاله بهترین TDS برای آب اینجا کلیک کنید

 

توجه شود که TDS، اندازه گیری تنها ناخالصی‌های محلول است و TDS پایین لزوماً به این معنی نیست که آب شما ناخالصی‌های آلی یا معدنی بزرگ دیگری ندارد. سطح TDS آب شهری معمولاً می‌تواند از 100 تا 1000 متغیر باشد، در حالی که آب دریا به دلیل وجود مقادیر زیاد نمک و سایر ناخالصی‌ها در آن می‌تواند TDS تا 35000 داشته باشد. به همین دلیل است که آب دریا اصلاً برای مصارف شرب مناسب نیست.

مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد دستگاه تصفیه آب مناسب، TDS آب مصرفی خود را اندازه گیری کنید.

 

سطح ایده آل TDS برای آب آشامیدنی چیست؟

براساس استانداردهای جهانی، آب آشامیدنی بر اساس کیفیت به موارد زیر تقسیم بندی می‌شود:

مقدار ایده آل TDS، برای آب آشامیدنی باید بین 150 تا 250 باشد. در این محدوده TDS، آب دارای مقدار بهینه مواد معدنی سالم است.

آبی که TDS کمتر از 100 دارد، غیر معدنی در نظر گرفته می‌شود زیرا فاقد چندین نوع ماده معدنی است که برای سلامت بدن مورد نیاز می‌باشد. نوشیدن چنین آبی می‌تواند چندین مشکل سلامتی طولانی مدت ایجاد کند.

آب با TDS بین 100 تا 150، دارای مواد معدنی کم است، اما برای مصارف آشامیدنی کاملاً قابل قبول است. با توجه به این که بدن انسان دوز روزانه مواد معدنی ضروری خود را از منابع دیگر نیز دریافت می‌کند، نوشیدن آب با TDS بین 100-150 مطلوب است. اگر آب مصرفی شما دارای TDS در این محدوده است، می‌توانید  از دستگاه تصفیه آب رومیزی مبتنی بر جاذبه استفاده کنید.

 

برای خواندن مقاله 5 آلودگی مهم آب شهری اینجا کلیک کنید

 

آب با سطح TDS بین 250 تا 500، تا زمانی که تصفیه شده باشد و ناخالصی سنگین نداشته باشد، برای مصارف شرب کاملاً قابل قبول است. اما این آب ممکن است طعم بدی داشته باشد. بسیاری از منابع طبیعی غیرآلوده آب دارای TDS در این محدوده هستند و انسانها برای قرن‌ها از این آب می‌نوشیدند. در این  حالت، اطمینان حاصل کنید که دستگاه تصفیه آب شما مجهز به فیلتر کربن با کیفیت بالا است تا طعم آب را بهبود ببخشد.

آب آشامیدنی با TDS از 500 تا 1200 دارای مقادیر بالایی از ناخالصی‌های محلول است. چنین آبی معمولاً طعم سختی دارد. همچنین نشان دهنده وجود ناخالصی‌های سنگین مانند آرسنیک، فلوراید و غیره می‌باشد. برای چنین آبی بهتر است از تصفیه کننده‌های نانو فیلتراسیون (NF) یا اسمز معکوس (RO) استفاده کنید.

 

برای خواندن مقاله تاثیر سختی آب اینجا کلیک کنید

 

آب آشامیدنی با TDS بیشتر از 1200، آب سخت نامیده می‌شود و دارای مقادیر زیادی املاح و سایر ناخالصی‌های محلول در آن است. چنین آبی باید با دستگاه تصفیه آب RO فیلتر شود تا برای آشامیدن بی خطر باشد.

 

سطح pH ایده آل برای آب آشامیدنی چقدر است؟

سطح pH آب، معیار اسیدیته و قلیائیت است و در مقیاس لگاریتمی ‌0 تا 14 اندازه گیری می‌شود. مقدار بیشتر از 7 نشان دهنده ماهیت اسیدی آب و سطح کمتر از 7 نشان دهنده ماهیت بازی یا قلیایی آن است. مقدار pH 7، نشان دهنده آب خنثی است.

سازمان بهداشت جهانی (WHO)، محدوده ایده آل pH برای آب آشامیدنی را بین 6.5 تا 8 توصیه می‌کند. نوشیدن آب خیلی قلیایی یا خیلی اسیدی می‌تواند برای بدن و به ویژه برای کلیه‌ها، مضر باشد.

تصفیه اسمز معکوس (RO) می‌تواند pH آب را کاهش دهد زیرا حتی کوچکترین ناخالصی‌ها را از آب پاک می‌کند. ما به شما توصیه می‌کنیم از دستگاه تصفیه آب 7 مرحله‌ای RO ربن که دارای فیلتر آلکالاین (قلیایی ساز) است، استفاده کنید تا آب با  pH متعادل بنوشید.

 

درباره ربن

برخی از برندهای تصفیه آب، به تصفیه کننده مراحل غیرضروری را اضافه می‌کنند تا بتوانند محصول خود را با سود بیشتری بفروشند. همه اینها فقط یک حقه برای جذب مشتریان ناآگاه و در واقع یکی از تاکتیکهای تجاری آنها است. ربن قصد دارد دسترسی همه را به آب آشامیدنی با کیفیت بالا بدون هر گونه ترفندی فراهم کند. هدف ما ارائه سیستم تصفیه مناسب به مصرف کنندگان از طریق ایجاد آگاهی است.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *