فشار پایین تصفیه آب

فشار پایین تصفیه آب

چرا برخی مواقع دستگاه تصفیه آب RO فشار پایینی دارد؟

 

هنگامی‌ که از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO برای فیلتر کردن آب آشامیدنی استفاده می‌شود، آنچه باید در نظر داشت، این است که باید فشار اسمز معکوس را در محدوده مناسبی کنترل نمود، زیرا فیلتراسیون اسمز معکوس به شدت به فشار وابسته است، اگر فشار کم باشد، فیلتراسیون، حتی نمی‌تواند شروع شود. علاوه بر این، فشار پایین تصفیه آب، می‌تواند منجر به عدم خروج آب از دستگاه تصفیه شود. اما، محدوده فشار دستگاه تصفیه اسمز معکوس چقدر است؟ علت فشار کم در سیستم اسمز معکوس RO چیست و چگونه می‌توان آن را رفع نمود؟ برای دانستن پاسخ این سوالات، با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید.

 

برای خواندن مقاله سوییچ فشار دستگاه تصفیه آب چیست اینجا کلیک کنید

 

محدوده فشار مناسب برای دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO

به طور معمول، فشار سیستم اسمز معکوس باید 0.2-0.5MPa باشد. از آنجایی که تجهیزات تصفیه آب اسمز معکوس اتوماتیک برای ایجاد فشار منفی، برای حذف نمک به فشار هیدرولیک متکی هستند، فشار، مستقیماً بر سرعت و اثر استخراج نمک تأثیر می‌گذارد. معمولاً فشار زیر 0.18MPa، اثر جذب نمک را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. با این حال، زمانی که فشار به 0.5 مگاپاسکال یا بالاتر می‌رسد، اثر جذب نمک سیستم اسمز معکوس مطمئناً بهتر خواهد شد، اما این فشار، می‌تواند منجر به نشتی شود. فشار کاری مناسب برای دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس 0.2-0.5MPa می‌باشد که در صورت بیشتر یا کمتر بودن از این محدوده، عملکرد عادی سیستم اسمز معکوس مختل خواهد شد.

 

برای خواندن مقاله عیب یابی در پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

چرا در برخی مواقع، دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس، فشار پایینی دارد؟

اغلب انتظار می‌رود که دستگاه تصفیه اسمز معکوس (RO) آب را در محدوده فشار عادی تحویل دهد. با این حال، مواقعی وجود دارد که ممکن است کاهش قابل توجهی در فشار دستگاه رخ دهد. برخی از دلایلی که می‌تواند باعث بروز این مشکل شود، عبارتند از:

 

ولتاژ ناپایدار باعث کاهش فشار آب در اسمز معکوس می‌شود

ناپایداری ولتاژ باعث می‌شود، منبع تغذیه ناکافی و ناپایدار به سیستم وارد شود و دستگاه تصفیه آب به درستی کار نکند، در نتیجه فشار آب خروجی، کم خواهد بود. برای رفع این مشکل، بهتر است از یک محافظ ولتاژ برای دستگاه تصفیه آب خود استفاده کنید تا عملکرد مداوم پمپ تضمین شود و فشار بهینه آب، حفظ گردد.

 

برای خواندن مقاله نوشیدن بیش از حد آب اینجا کلیک کنید

 

مشکلات و خرابی در اجزای دستگاه، باعث کاهش فشار آب در سیستم RO می‌شود

نشتی دستگاه تصفیه آب، منجر به کاهش دبی می‌شود. در صورت عدم رفع  به موقع، مشکلات داخلی دستگاه، فشار و جریان آب، ناکافی خواهد بود.

 

برای خواندن مقاله زمان تعویض فیلتر آب اینجا کلیک کنید

 

برای تشخیص و رفع این مشکل، ابتدا باید فیلترها، بررسی شوند، فیلترهای مسدود می‌توانند جریان آب را محدود کنند. همچنین، فیلتر ممبران، از نظر آسیب یا پوسته پوسته شدن بررسی شود، زیرا ممکن است مانع از فیلتراسیون و فشار مناسب شود. بنابراین، برای جلوگیری از مشکلات فشار در آینده، فیلتر را باید به طور منظم تعویض کنید. نشتی اتصالات نیز باید بررسی گردد. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، بهتر است از یک تکنسین کمک گرفته شود.

 

پمپ معیوب منجر به فشار کم دستگاه تصفیه آب می‌شود

اگر فشار آب ورودی  پمپ ناکافی باشد یا از پمپ، آب یا هوا نشت کند، فشار دستگاه تصفیه آب RO، کم می‌شود. برای رفع این مشکل، ابتدا از سالم بودن منبع تغذیه پمپ، اطمینان حاصل کنید. اگر موتور پمپ کار می‌کند اما هنوز فشار کافی تولید نمی‌کند، ممکن است نیاز به تعویض و نصب پمپ جدید باشد.

 

برای خواندن مقاله پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

در آخر، تعمیر و نگهداری منظم و کمک گرفتن از تکنسین حرفه‌ای در صورت نیاز، کارکرد مناسب دستگاه تصفیه آب RO را تضمین می‌کند.

 

برای خواندن مقاله عملکرد پمپ در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *