صنعت تصفیه آب

صنعت تصفیه آب

آینده صنعت تصفیه آب

 

وقتی صحبت از صنعت تصفیه آب ‌می‌شود، به دلیل تاثیراتی که بر سلامتی ‌می‌گذارد، این یک ضرورت مطلق است که نباید درباره آن ریسک کنیم. زندگی در یک محیط آلوده و خطرناک منجر به مشکلات مختلف سلامتی ‌می‌شود. در نتیجه، تقاضا برای دستگاه‌های تصفیه آب با کیفیت بالا به شدت افزایش یافته است. فرآیند ضدعفونی، آلاینده و میکروارگانیسم‌ها را از آب حذف و آن را برای استفاده ایمن می‌سازد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا با روند توسعه صنعت تصفیه آب و بازار آن بیشتر آشنا شوید.

 

برای خواندن مقاله از گذشته تا به امروز، انواع روش های تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

توسعه صنعت تصفیه آب در سال 2023

افزایش آگاهی از مزایای مصرف آب پاک، شهرنشینی و صنعتی شدن، و همچنین ابتکارات و کمپین‌های دولتی، بازار جهانی آب را هدایت ‌می‌کند. علاوه بر این، تعداد فزاینده بیماری‌های منتقله از طریق آب، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، توجه به تصفیه آب را امری ضروری ‌می‌سازد.

 

برای خواندن مقاله رشد کودک اینجا کلیک کنید

 

افراد بیشتری، به ویژه در دوران پس از همه‌گیری کرونا، به منظور مراقبت بیشتر از سلامتی خود، در سبک زندگی خود تجدید نظر کرده‌اند و نسبت به آبی که مصرف می‌کنند، حساسیت بیشتری دارند.

 

برای خواندن مقاله خرید تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

افزایش آگاهی، همراه با تغییرات سبک زندگی مدرن، منجر به این شده است که اکثر مردم، خواهان یک دستگاه تصفیه آب در خانه‌ خود باشند و به این ترتیب تمایل به خرید دستگاه‌های تصفیه آب افزایش یافته است. این روند را ‌می‌توان با این موضوع در شهرهای آلوده جهان مقایسه کرد که به دلیل بدتر شدن مداوم کیفیت هوا، تقاضا برای تصفیه کننده هوا، افزایش یافته است.

 

برای خواندن مقاله، چرا باید از دستگاه تصفیه هوا مناسب استفاده کنیم اینجا کلیک کنید

 

چگونه دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس (RO) به عنوان تصفیه کننده‌های موثر آب ظاهر می‌شوند؟

دستگاه‌های تصفیه آب RO، با استفاده از فیلترهایشان، به مولکول‌های آب اجازه عبور از یک غشای نیمه تراوا را ‌می‌دهند. این باعث ‌می‌شود که مولکول‌های خالص آب به طرف دیگر فیلتر رفته و نمک‌های محلول و سایر ناخالصی‌ها را در میان لایه‌های فیلتر، جا بگذارند. به طور کلی، دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس، سموم طبیعی، جامدات معلق، گازها و مواد شیمیایی ناخواسته را از آب حذف می‌کنند و در نتیجه آب تمیز و سالم به دست می‌آید.

 

برای خواندن مقاله RO یا اسمز معکوس چیست اینجا کلیک کنید

 

از تصفیه آب، برای اهداف خاصی استفاده ‌می‌شود. بخش بیشتر آب، برای مصارف آشامیدنی، تمیز و استریل ‌می‌شود. با این حال، ممکن است برای اهداف مختلف دیگری، از جمله کاربردهای بالینی، دارویی، مصنوعی و مکانیکی نیز، آب تصفیه، مورد نیاز باشد.

 

چگونه در شرایط فعلی، خرید دستگاه تصفیه آب یک ضرورت مطلق است؟

بیشتر مردم، برای آب آشامیدنی روزانه خود، به بطری‌های آب متکی هستند. این در حالی است که بخش زیادی از آب موجود در این بطری‌ها، برای مصرف انسان نامناسب می‌باشد.

 

برای خواندن مقاله از خرید بطری آب آشامیدنی خسته شده‌اید اینجا کلیک کنید

 

یکی دیگر از موانع رشد صنعت تصفیه آب، اعتقاد افراد به تمیزی آب جوش است. ولی در نهایت، متوجه خواهند شد که جوشاندن آب در فیلتر کردن آلاینده‌های عصر کنونی، بی تاثیر است.

 

برای خواندن مقاله تفاوت آب جوش و آب تصفیه اینجا کلیک کنید

 

همچنین، اتکا به آب ارائه شده در ظروف پلاستیکی نه تنها برای سلامتی، بلکه برای محیط زیست نیز مضر و خطرناک است. تما‌می‌این موارد، راه را برای توسعه صنعت تصفیه آب در سال‌های آینده هموار ‌می‌کند.

دستگاه‌های تصفیه آب ‌می‌توانند برای غلبه بر این موانع و تضمین آب آشامیدنی تمیز به صورت مستقیم از شیر کمک کنند. به همین دلیل، دستگاه‌های تصفیه آب دیگر، لوازم لوکس محسوب ‌نمی‌شوند، بلکه آنها به  لواز‌می ‌اجتناب ناپذیر در خانه تبدیل شده‌اند.

 

برای خواندن مقاله بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

برخی از تولیدکنندگان در حال توسعه، برای به دست آوردن سهم بازار، دستگاه‌های تصفیه آب کم هزینه تولید ‌می‌کنند. بنابراین ‌می‌توانید متناسب با بودجه خود، دستگاه تصفیه آب مناسب را انتخاب و خرید کنید. بسیاری از این تصفیه کننده‌ها،  از استانداردهای بین المللی مورد نیاز برای اطمینان از کیفیت دستگاه برخوردار هستند.

 

برای خواندن مقاله استانداردهای دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *