سلامت دندان

سلامت دندان

چگونه انواع مختلف آب بر سلامت دندان تأثیر می‌گذارد

 

عادات غذایی بر سلامت دندان و دهان تأثیر می‌گذارند. اما این فقط درست نیست که تنها چیزی که می‌خورید، روی دندان‌های شما تأثیر می‌گذارد، بلکه نوع آبی که می‌نوشید نیز می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر دندان‌های شما داشته باشد. نوشابه‌های گازدار و نوشیدنی‌های شیرین، یکی از موضوعات مورد بحث در مورد سلامت دهان و دندان هستند. نوشیدن آب تمیز، یکی از ساده‌ترین و مؤثرترین راه‌ها برای حفظ و کنترل سلامتی است. آب حاوی فلوراید، باعث پیشگیری و حتی توقف مراحل اولیه پوسیدگی دندان می‌شود. آب، ذرات غذای باقیمانده اطراف دندان که به عنوان غذا برای باکتری‌ها عمل می‌کنند را از بین می‌برد و همچنین به جلوگیری از خشکی دهان کمک می‌کند؛ اما همه منابع آب‌ دارای فواید یکسانی نیستند. برای آشنایی با انواع مختلف آب و اینکه دقیقاً هر کدام از آنها چه تاثیری بر دندان می‌گذارند، با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید.

 

برای خواندن مقاله آب آشامیدنی سالم، یک ضرورت برای حفظ حیات اینجا کلیک کنید

 

آب لوله‌کشی‌

بیشتر دندانپزشکان، نوشیدن آبی را توصیه می‌کنند که مستقیماً از شیر می‌آید، زیرا حاوی برخی مواد معدنی ضروری مانند کلسیم، منیزیم و فسفر است. اما به یاد داشته باشید که آب لوله‌کشی‌ در برخی مکان‌ها ممکن است، حاوی ناخالصی‌های اضافی باشد، بنابراین لازم است آب لوله‌کشی‌ را به جای نوشیدن مستقیم از شیر، از دستگاه تصفیه آب عبور دهید. علیرغم وجود فلوراید و سایر مواد معدنی مفید، آب لوله‌کشی‌ تصفیه نشده بیش از آنکه مفید باشد، ضرر دارد.

 

برای خواندن مقاله چرا باید آب تصفیه شده بنوشیم اینجا کلیک کنید

 

البته لازم به ذکر است که در برخی دستگاه‌های تصفیه آب، ویتامین‌ها و مواد معدنی را به آب لوله‌کشی‌ اضافه می‌کنند تا فواید سلامتی را افزایش دهند.

 

برای خواندن فیلتر معدنی ساز اینجا کلیک کنید

 

نوشیدن آب لوله‌کشی‌ حاوی فلوراید، با پیشگیری از پوسیدگی و تقویت مینای دندان در کودکان و همچنین بزرگسالان مرتبط است. فلوراید به طور طبیعی در آب و بسیاری از غذاها وجود دارد، اما توجه به این نکته ضروری است که این ماده، پوسیدگی دندانی قبلی را بهبود نمی‌بخشد، اما به جلوگیری از ایجاد حفره‌های جدید کمک می‌کند.

 

برای خواندن مقاله آیا آب شهری نیاز به تصفیه دارد اینجا کلیک کنید

 

آب بطری

بسیاری از مردم، برای تامین آب آشامیدنی روزانه خود، آب بطری را راحت‌تر از هر منبع دیگری می‌دانند. آب بطری، ذاتاً برای سلامت دندان مضر نیست، اما این واقعیت وجود دارد که در بیشتر موارد، این نوع آب، فاقد فلوراید، مواد معدنی و سایر ویتامین‌‌ها می‌باشد. دلیل دیگر برای پرهیز از آب بطری این است که بطری‌های پلاستیکی به محض شکستن مهر و موم آنها در برابر باکتری‌ها حساس می‌شوند.

 

برای خواندن مقاله آبسردکن یا آب بطری اینجا کلیک کنید

 

آب تصفیه

بر اساس منطقه، آب لوله‌کشی‌ ممکن است حاوی برخی مواد شیمیایی و آلاینده باشد که می‌تواند سلامتی را تهدید کند. به همین دلیل، بهتر است از یک دستگاه تصفیه، برای حذف ناخالصی‌ها و باکتری‌های مضر استفاده شود تا برای نوشیدن مناسب باشد. با این حال، آب تصفیه شده همیشه بهترین گزینه نیست؛ زیرا، برخی از دستگاه‌های تصفیه آب، از فیلترهایی برای خلاص شدن از شر ناخالصی‌ها استفاده می‌کنند که ممکن است برخی از مواد معدنی مفید را نیز از بین ببرد؛ همه چیز به نوع و کیفیت فیلتر به کار رفته، بستگی دارد.

 

برای خواندن مقاله فیلتر تصفیه آب اصل یا تقلبی اینجا کلیک کنید

 

دستگاه‌های تصفیه آب ربن، براساس سیستم‌ فیلتراسیونی طراحی شده است که در عین حال که آلاینده‌های مضر را از آب پاک می‌کند، مواد معدنی و خاصیت قلیایی نیز به آب اضافه می‌کند تا بتوانید بهترین‌ها را دریافت کنید.

 

برای خواندن مقاله فواید نوشیدن آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

کدام نوع آب برای سلامت دندان بهترین است؟

حفظ سلامت دندان‌ به عوامل متعددی بستگی دارد که نوع آبی که می‌نوشید، یکی از این موارد است. منبع آب هرچه که باشد، باید اطمینان حاصل کنید که دارای مواد معدنی است تا سلامت دندان را تقویت کند و از پوسیدگی و سایر مشکلات دندانی محافظت کند. آب لوله‌کشی‌، می‌تواند بهترین انتخاب برای اکثر مردم باشد به شرط اینکه حاوی ناخالصی و آلاینده‌های مضر نباشد.

گرفتن تصمیمات آگاهانه در مورد آب آشامیدنی، به بدن کمک می‌کند تا بازدهی بالاتری داشته باشد و همچنین سلامت دندان را بهبود ببخشد.

 

برای خواندن مقاله از خرید بطری آب آشامیدنی خسته شده اید اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *