تصفیه کردن آب

تصفیه کردن آب

اهمیت تصفیه کردن آب

 

آب بخش ضروری از زندگی روزمره است که باید به کیفیت آن، توجه اساسی شود. برای بسیاری از افراد که از آب تصفیه استفاده کرده‌اند، آب لوله‌کشی غیرقابل آشامیدن است. اهمیت تصفیه کردن آب در این است که امکان دسترسی به آب تمیز را فراهم می‌سازد که عاری از هر نوع آلودگی، دارای طعم خوب و منبع قابل اطمینان برای هیدراتاسیون باشد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا با اهمیت تصفیه کردن آب بیشتر آشنا شوید.

 

برای خواندن مقاله دسترسی به آب تصفیه اینجا کلیک کنید

 

اهمیت  فیلتراسیون

اهمیت اصلی فیلتراسیون، جلوگیری از بیماری‌های مرتبط با آب است. هر یک از آلاینده‌ها و فلزات سنگین موجود در آب، می توانند منجر به مشکلات سلامتی مانند مشکلات کلیوی و تنفسی، چالش‌های تولید مثل و سرطان شود. همچنین، آب آلوده می‌تواند برای پوست و مو مضر باشد. به همین دلیل، داشتن یک دستگاه تصفیه آب، در خانه مفید و ضروری است.

 

برای خواندن مقاله چقدر آب شرب در جهان وجود دارد اینجا کلیک کنید

 

خوشبختانه راه‌های مختلفی وجود دارد که مردم می‌توانند آب تصفیه شده را دریافت کنند. رایج ترین گزینه‌ها برای دریافت آب تمیز، عبارتند از: آب بطری و دستگاه تصفیه آب.

 

بطری آب

به دلیل تقاضای بالا، سالانه میلیاردها آب بطری فروخته می‌شود. اگرچه، آب بطری به عنوان یک گزینه ارزان و راحت برای دسترسی به آب تمیز، تلقی می‌شود، اما در دراز مدت نسبت به سایر گزینه‌های موجود برای دریافت آب عاری از هر نوع آلودگی، هزینه بیشتری دارد. قیمت آب بطری در درازمدت، چندین برابر هزینه آب لوله کشی است و علاوه بر این، میزان زباله‌های پلاستیکی را به شدت افزایش می‌دهد.

 

برای خواندن مقاله از خرید بطری آب آشامیدنی خسته شده اید اینجا کلیک کنید

 

سیستم اسمز معکوس

در دستگاه‌های تصفیه آب از فیلترهای مختلفی استفاده می ‍‌‌‌‌‌شود. برخی از فیلترهای آب مانند فیلتر الیافی و ممبران، دارای منافذ میکروسکوپی هستند که رسوبات و آلاینده ها را از آب حذف می‌کند. هرچه این منافذ کوچکتر باشد، کمتر اجازه عبور به ذرات ناخالصی را می‌دهد و در نتیجه، آب تمیزتری تولید می‌کند. یکی از پر کاربردترین دستگاه‌های تصفیه آب، به خصوص در حوزه خانگی، اسمز معکوس یا RO است.

 

برای خواندن مقاله چه دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنیم (قسمت دوم) اینجا کلیک کنید

 

در دستگاه تصفیه آب مبتنی براسمز معکوس، آب با فشار از یک غشای نیمه تراوا عبور می‌کند. این روش، تضمین می‌کند که کوچکترین ذرات و مواد شیمیایی نمی‌توانند در آب باشند. یکی از معایب اسمز معکوس این است که بسیار کند است، این فرآیند فیلتراسیون ممکن است چندین ساعت طول بکشد.

 

برای خواندن مقاله خرید تصفیه آب برای خانه اینجا کلیک کنید

 

برای کسانی که می‌خواهند اطمینان کسب کنند که آب آشامیدنی آنها کاملاً عاری از سموم است، اسمز معکوس می‌تواند گزینه ارزشمندی باشد.

 

هنگام انتخاب دستگاه تصفیه آب چه مواردی را باید در نظر گرفت

هنگام خرید دستگاه تصفیه آب، بهتر است همه عوامل زیر را در نظر بگیرید:

اول از همه، باید به عملکرد دستگاه توجه کنید. فیلتر چقدر خوب کار می‌کند؟ چند درصد از مواد شیمیایی و ذرات مضر را حذف می‌کند؟ آیا برای افزایش کیفیت آب چیزی به آن اضافه می‌کند؟

 

برای خواندن مقاله انواع مختلف فیلتر تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

دومین موردی که باید در نظر گرفت، تعمیر و نگهداری است. چند وقت یکبار باید فیلترها تعویض شوند؟ آیا اجزای دیگری وجود دارد که نیاز به توجه منظم برای دستیابی به آب آشامیدنی سالم داشته باشد؟ تعویض مداوم این فیلترها، مستلزم دقت و هزینه مداوم است.

 

در آخر

همه خواهان آب خنک و ترد بدون ترس از آلاینده‌ها هستند. گزینه‌های بسیار زیادی از دستگاه تصفیه آب، در دسترس هستند، اما بهتر است روی چیزی تمرکز کنید که طیف کاملی از خواسته‌هایتان را برآورده می‌سازد. ربن، یک راه‌حل راحت و سازگار با محیط زیست را به منظور تصفیه آب ارائه می‌دهد. آلاینده‌ها را از آب، حذف و مواد معدنی مفید را اضافه می‌کند. علاوه براین، اسیدیته آب را خنثی و به آن خاصیت قلیایی می‌دهد.

 

برای خواندن مقاله نوشیدن بیش از حد آب اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *