آب معدنی چه تفاوتی با آب تصفیه شده دارد!؟

آب معدنی چه تفاوتی با آب تصفیه شده دارد!؟

تفاوت آب معدنی با آب تصفیه شده چیست؟

خوشبختانه آب شیرین و قابل شرب در دسترس بسیاری از مردم است و جالب است که بدانید آب آشامیدنی به سه دسته:  آب معدنی، آب تصفیه شده و آب لوله‌کشی که همان آب شیر است تقسیم می‌شود. آب معدنی آبی است که نسبت به نوع تصفیه شده آن دارای املاح بیشتری است، از چشمه‌های طبیعی تهیه شده و توسط شرکت‌های مربوطه برای مصارف مردم توزیع می‌شود. نمک موجود در آب چشمه‌ها نیز به مراتب خیلی بیشتر از آب تصفیه شده است؛ زیرا آب چشمه هنگام عبور از سطح زمین مقداری از این نمک‌ها را در خود حل کرده و با خود حمل می‌کند. به همین دلیل است که نمک و املاح موجود در آب چشمه یا آب معدنی به یک در هزار می‌رسد. در آب معدنی نیز ترکیباتی نظیر نمک‌های ید و ترکیبات آرسنیک و ترکیبات گوگرد‌دار و مواد رادیواکتیو وجود دارد که این املاح در دستگاه تصفیه آب از فیلترهای کربن و غیره عبور می‌کند. برای اینکه با تفاوت عمده آب تصفیه و آب معدنی آشنا شوید، با ادامه این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید.

 

علت تمایل مردم به تهیه اب تصفیه شده

آب تصفیه شده به دلیل نداشتن کلر و سرب اعتماد بیشتری بین مردم پیدا کرده است. چراکه آب‌های شهری و معدنی به سبب داشتن املاح و نمک موجود، از سلامت و کیفیت کمی برخوردار هستند. کلر به منظور ضدعفونی و تصفیه آب راکد است، اما آیا آب کلرزنی شده مناسب آشامیدن و شرب است؟ در جواب باید بگوییم که خیر! زیرا کلر سلامتی انسان را به خطر می‌اندازد.

پس بهتر است قبل از نوشیدن آب شهری به روش‌های مختلف آن را تصفیه کنید و یکی از این روش‌ها، استفاده از دستگاه تصفیه آب است که با استفاده از آن می‌توانید که از کیفیت آب حاصل شده اطمینان داشته باشید. فیلترهای دستگاه تصفیه آب این قدرت را دارند که 98 درصد از کلر موجود در آب را حذف کنند و از دیگر مزیت‌های دستگاه تصفیه آب حذف سرب از آب شهری است.

بسیاری از بیماری‌های فیزیکی و حتی روحی نیز از آب ناسالم سرچشمه می‌گیرد و آب ناسالم و آلوده روی بدن انسان تاثیر مستقیم دارد. سرب موجود در آب های شهری نیز باعث وجود بیماری ها و مشکلات جسمی می‌شود و اختلال یادگیری در کودکان که کارشناسان با سال‌ها تحقیق و پژوهش متوجه بروز این مشکل شده اند، به علت سرب موجود در آب بوده است.

 

آب سالم، معضل بزرگ این روزها

در قدیم، مردم آب مصرفی خودشان را از آب چاه، آب رودخانه، آب باران و قنات‌ها تامین می‌کردند. به دلیل بارندگی بیشتر و پاکیزگی طبیعت در آن زمان‌ها مردم آب سالمتری را نسبت به آب حال حاضر مصرف می‌کردند اما امروزه به سبب رشد شهر و رونق شهر نشینی، شبکه‌های لوله‌کشی شهری وظیفه تامین آب مصرفی مردم را برعهده گرفته است. از طرفی رشد و توسعه صنایع باعث آلوده‌تر شدن محیط زیست شد و ورود فاضلاب و آلاینده‌های کارخانجات به رودخانه‌ها به تنهایی باعث آلوده تر شدن آب‌ها می‌شود.

 

برای مطالعه مقاله ساختار فیلتر تصفیه آب الیافی اینجا کلیک کنید.

 

مشکل مهم دیگر این است که با رونق کشاورزی و استفاده بی رویه از کودهای شیمیایی که به اعماق زمین نفوذ می‌کنند، سفره‌های زیرزمینی آلوده‌تر شده و همزمان با افزایش جمعیت شهر نشینی میزان فاضلاب شهری نیز زیاد شده است و علاوه بر آلودگی آب‌های زیرزمینی، باعث تجمع میزان چشم‌گیری نیترات در آب می‌شود. همانطور که می‌دانید نیترات وارد شده به بدن انسان طی فرآیندهایی به نیتریت تبدیل شده و با آمین‌ها ترکیب و باعث تشکیل نیتروز آمین می‌شود که ماده‌ایی سرطان‌زاست. همچنین از دیگر معایب استفاده از نیترات می‌توان به بروز آلزایمر هم اشاره کرد.

لوله‌کشی در شهر‌ها به 60 سال پیش باز می‌گردد که پوسیدگی لوله‌ها در طی 60 سال بسیار موضوعی طبیعی است اما این پوسیدگی خودش باعث بروز آلودگی‌هایی در آب شرب می‌شود و نوشیدن آن برای انسان مضر است. کلرزنی به آب تنها میکروب‌ها و باکتری‌ها را از بین می‌برد اما مواد مضر و آلاینده‌های دیگری مثل نیترات، آرسنیک و گل و لای در آب‌های لوله‌کشی و شهری باقی می‌ماند و بیماری‌ها و مشکلات بزرگ جسمانی را رقم می‌زند اما با وجود دستگاه تصفیه آب دیگر این مشکل، معضل بزرگی به شمار نمی‌آید و به راحتی می‌توان از پوئن های مثبت در دستگاه تصفیه آب بهره برد و آبی سالم و با کیفیت نوشید. پس حتما توصیه می‌شود که اگر به دنبال نوشیدن آبی سالم و بدون آلاینده هستید، از دستگاه‌های تصفیه آب استفاده کنید.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگاه می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا
3 نظر
Ali

بطری آب معدنی هایی که استفاده می‌کنیم مضر نیستن؟

[…] خواندن مقاله آب معدنی چه تفاوتی با آب تصفیه شده دارد اینجا کلیک […]

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *