صنعت RO

صنعت RO

رازهای صنعت RO

 

تصفیه RO، یک فناوری خارق العاده است که عمدتاً برای تبدیل آب شور دریا به آب قابل شرب استفاده می‌گردید. این فناوری برای بقا بود، نه مصرف روزمره در خانه.  اما امروزه به یک ترفند بازاریابی درخشان تبدیل شده است که شرکت‌های تصفیه آب، آن را به همه می‌فروشند حتی به اکثر کسانی که به آن نیاز ندارند. این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، به دنیای غالباً پیچیده تصفیه آب می‌پردازد، رازهای پیرامون این صنعت را افشا می‌کند و به شما قدرت می‌دهد تا تصمیمات آگاهانه ای برای سلامت خود و خانواده بگیرید.

 

برای خواندن مقاله صنعت تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

فناوری‌های مختلف تصفیه آب موجود در بازار

چندین فناوری فیلتراسیون در بازار موجود است. برای انتخاب بهترین فناوری تصفیه، باید هم از کیفیت آب و هم فناوری‌های تصفیه موجود، آگاهی داشته باشید.

 

برای خواندن مقاله دستگاه تصفیه آب هوشمند اینجا کلیک کنید

 

اسمز معکوس (RO)

امروزه تصور اکثر مردم از دستگاه تصفیه آب همان دستگاه تصفیه RO است. فناوری RO از این قابلیت برخوردار است که سخت‌ترین آب را تصفیه کند. این فناوری قدرتمند، می‌تواند حتی آلوده ترین آب را نیز تصفیه کند. آب تحت فشار بالا از یک غشای نیمه تراوا عبور کرده و 95٪ تا 98٪ ناخالصی‌های محلول در آب را حذف می‌کند. آنچه حاصل می‌شود، آب تقریبا خالص، شیرین و شفاف است.

 

برای خواندن مقاله تبدیل آب شور به آب آشامیدنی اینجا کلیک کنید

 

نانوفیلتراسیون (NF)

اصول کار نانوفیلتراسیون مشابه با RO است، اما با یک تفاوت کوچک که اندازه منافذ غشاها از 1 تا 10 نانومتر است که بزرگتر از اندازه منافذ در اسمز معکوس است. این منافذ بزرگتر کمک می‌کند که مواد معدنی ضروری، به راحتی فیلتر نشود.

 

اولترافیلتراسیون (UF)

اولترافیلتراسیون، آب را بدون استفاده از فشار تصفیه می‌کند. در این نوع فیلتراسیون، آب از یک غشای الیافی توخالی با منافذ 0.01 میکرون عبور می‌کند و بدون تغییر محتوای معدنی طبیعی، ناخالصی‌ها را از آب خارج می‌کند. این فناوری بسیار شبیه به بافت‌های گیاهی است که آب تصفیه شده را از زیر خاک کثیف جذب می‌کنند. UF بسیار ارزان تر است، اما یک نقطه ضعف دارد: نمی‌توان از آن در مکان‌هایی با آب بسیار سخت استفاده نمود.

 

تصفیه UV

در حالی که روش‌های تصفیه ذکرشده از بسیاری جهات عالی هستند، ممکن است قادر به حذف تمامی ذرات آلاینده نباشند، به خصوص ذرات میکروسکوپی که می‌توانند از فیلتر غشایی عبور کنند. در اینجا، فیلترهای UV وارد عمل می‌شوند و لایه نهایی حفاظتی را ارائه می‌دهند. در داخل محفظه، اشعه ماوراء بنفش قدرتمند، DNA باکتری‌ها و ویروس‌های کوچک را مختل و آنها را بی ضرر می‌کند. برای اطمینان از تصفیه کامل، بهتر است یک لامپ UV، به عنوان آخرین مرحله سیستم تصفیه آب در نظر گرفته شود.

 

برای خواندن مقاله آخرین فناوری تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

آب مصرفی خود را بشناسید!

قبل از هر چیز بهتر است TDS آب مصرفی خود را بدانید. TDS یا کل جامدات محلول در آب آشامیدنی، مقدار ناخالصی‌های محلول مانند فلزات، مواد معدنی، نمک‌ها و یون‌ها در حجم خاصی از آب است. اکثر مردم فکر می‌کنند که هرچه TDS آب کمتر باشد، کیفیت آب بهتر است، در حالی که این درست نیست. طبق گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO)، TDS ایده‌آل آب آشامیدنی باید بین 100 تا 300 باشد. TDS کمتر از 100 به هیچ وجه قابل قبول نیست زیرا آب فاقد اکثر مواد معدنی است.

 

برای خواندن مقاله چقدر آب شرب در جهان وجود دارد اینجا کلیک کنید

 

تبلیغاتی که  در صنعت RO نباید کورکورانه باور کرد

 

RO + UV + UF + NF

برخی از برندها مدعی هستند که با داشتن همزمان سیستم‌های RO + UV + UF + NF ، خالص ترین آب را در اختیار شما قرار می‌دهند. هنگامی ‌که آب از فیلتر با منافذ کوچکتر عبور می‌کند، عبور آن از یک فیلتر با منافذ بزرگتر بی فایده است. بنابراین، با داشتن RO، نیازی به استفاده از UF نیست. زیرا RO در مقایسه با UF منافذ کوچکتری دارد.

 

محفظه UV

بسیاری از برندها، اقدام به فروش دستگاه‌های تصفیه آب مبتنی بر اشعه ماوراء بنفش با محفظه‌های آلومینیومی ‌غیر آنودایز شده در آنها می‌کنند که مناسب مواد غذایی نیستند. مشکل استفاده از آلومینیوم این است که اکسیدهای آلومینیوم را آزاد می‌کند که به مغز آسیب می‌زند.

 

دستگاه‌های بسیار ارزان قیمت

برخی از دستگاه‌ها، علیرغم استفاده از فیلترهای متعدد و چندین مرحله تصفیه، به طور باورنکردنی، ارزان هستند. این تصفیه کننده‌ها از فیلترهای بی کیفیت و پلاستیک استفاده می‌کنند که برای مواد غذایی ایمن نیست. علاوه بر این، آب بسیار واکنش پذیر است و حتی می‌تواند پلاستیک را به آرامی در خود ‌حل کند. مصرف چنین آبی سرطان زا است.

 

فیلتر n مرحله ای

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار رایجی که برخی از برندها ادعا می‌کنند، مراحل متعدد تصفیه است. این چیزی، جز یک ترفند بازاریابی برای کسب سود از مشتریان ناآگاه، نیست. مهم نیست که آب چقدر ناخالص یا سخت باشد، یک دستگاه تصفیه آب به عنوان مثال به 20 مرحله فیلتراسیون یا بیشتر نیاز ندارد.

 

در آخر

اکنون بازی واقعی پشت بازار فریبنده صنعت RO و تصفیه آب و این که چگونه برخی از شرکت‌ها با تبلیغات غیرواقعی، جیب‌های خود را پر می‌کنند را می‌دانید. توصیه ما این است که یک مشتری آگاه باشید، فریب نخورید و درست خرید کنید.

 

ما به شما دستگاه تصفیه آب ربن را پیشنهاد می‌دهیم. ربن، تصفیه آب خانگی را منطبق با نیازهای شما ارائه می‌دهد و به ارائه خدمات مقرون به صرفه و براساس ایمنی مصرف کننده معتقد است، بنابراین شما و خانواده تان می‌توانید آب با کیفیت بالا و غنی از مواد معدنی بنوشید. همین امروز، محصولات ربن را بررسی کنید!

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *