کاهش فشار آب با دستگاه تصفیه آب خانگی

کاهش فشار آب با دستگاه تصفیه آب خانگی

آیا دستگاه تصفیه آب خانگی، فشار یا دبی آب را کاهش می دهد؟

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، دستگاه‌های مفیدی هستند که آب را از ناخالصی‌ها و مواد معدنی اضافی پاک می‌کنند و خطرات ناشی از آب آلوده را برای شما و خانواده‌تان کاهش می‌دهند. با این حال، داشتن فشار آب کافی در سراسر خانه علاوه بر داشتن منبع بی پایان آب تمیز و فیلتر شده نیز ضروری است. اگر یکی از این دو وجود نداشته باشد، اساساً، استفاده از یک دستگاه تصفیه آب اشتباه خواهد بود. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید زیرا در مورد اینکه چگونه و چرا ممکن است در خانه با دستگاه تصفیه آب دچار افت فشار  آب شوید، صحبت می‌کنیم.

تمام تکنیک های فیلتراسیون جریان آب را محدود می‌کنند که در نهایت منجر به افت فشار می‌شود. اما در بیشتر موارد، این کاهش فشار آب معمولاً جدی یا مشکل ساز نیست. هنگامی که از تصفیه آب ورودی ساختمان، استفاده می‌شود جریان آب محدود می‌شود و این می‌تواند باعث کاهش قابل توجه فشار آب شود. در حالت ایده‌آل، افت فشار نباید بیشتر از 2 تا 3 psi باشد. اگر اندازه تجهیزات شما ناکافی باشد یا مسدود شده باشد، ممکن است فشار بیش از حد تحت تأثیر قرار گیرد.

 

برای خواندن مقاله فیلترهای تصفیه آب ورودی ساختمان اینجا کلیک کنید

 

نرخ و فشار جریان آب به چه معناست؟

قبل از بحث در مورد اینکه چگونه سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان بر فشار و سرعت جریان آب تأثیر می‌گذارد، مهم است که  تفاوت این دو را درک کنیم. فشار و دبی آب مانند دو روی یک سکه است. آنها قابل مقایسه هستند اما یکسان نیستند. به بیان ساده، دبی مقدار آبی است که در هر لحظه جاری می شود. برعکس، فشار آب، نیرو یا سرعت جریان را کمیت می‌کند. نیرویی به آب وارد می‌شود و به آب کمک می‌کند تا از مخازن از طریق سیستم‌های توزیع به خانه شما و در نهایت از شیر آب جاری شود. هنگامی که از آب شهری استفاده می‌کنید، باید اطمینان حاصل کنید که همیشه فشار آب کافی وجود دارد. زمان روز یا فصل تنها دو نمونه از متغیرهای مختلفی است که ممکن است باعث تغییر فشار آب شود.

 

آیا خانه شما فشار آب کافی برای تغذیه آن دارد؟

با شرکت آب منطقه خود تماس بگیرید و فشار آب ارائه شده را بپرسید. البته می‌توانید به سادگی با فشار سنج نیز، آب را بررسی کنید. برای به دست آوردن یک تخمین دقیق، بهتر است مکرر آزمایش کنید و سپس نتایج را جمع آوری کنید.

برای استفاده از فشارسنج، اطمینان حاصل کنید که تمام شیرها و وسایل مصرف کننده آب در خانه بسته است. سپس، یک گیج را به شیر آب وصل کنید که نزدیک‌ترین نقطه به محل جاری شدن آب به خانه شما باشد. سپس شیر آب را تا انتها باز کنید و فشار را بخوانید.

 

چه عواملی بر فشار و جریان آب در اطراف خانه شما تأثیر می گذارد

فشار آب بر حسب psi اندازه گیری می‌شود، در حالی که دبی آب بر حسب لیتر در دقیقه (ppm) اندازه گیری می‌شود. با این وجود، برای یک خانه معمولی، psi 60 فشار آب ایده آل برای تضمین جریان مناسب است. در اینجا چند فاکتور وجود دارد که بر نحوه تنظیم فشار و حرکت آب تأثیر می‌گذارد.

مکان:

دور یا نزدیک بودن شما به منبع آب تاثیر زیادی بر فشار آب شما خواهد داشت. بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که فشار آبی که در تاسیسات ایجاد شده است بر اساس توپوگرافی و محدوده سیستم توزیع کاهش می‌یابد. برخی از شهرها دارای برج‌های آب مرتفعی هستند که آب در آنها ذخیره می‌شود. هدف اصلی یک برج آب ،معمولاً جمع آوری آب و تحت فشار قرار دادن آن است تا بتوان آن را توزیع کرد.

استفاده:

فشار آب احتمالاً زمانی کاهش می‌یابد که چندین نفر و دستگاه به طور همزمان از آب استفاده کنند. اما با سازماندهی موثر کارهای خانگی و مصرف آب می‌توان این مشکل را به راحتی حل کرد.

زمان روز:

جای تعجب نیست که در شلوغ ترین زمان‌های روز، ممکن است فشار آب کم باشد. با این حال، فشار در شب در سطح ایده آل خود قرار می‌گیرد.

نشتی:

هر نشتی بزرگ یا کوچک در لوله یا شیر آب خانگی منجر به افت آشکار فشار آب می‌شود. اگر با کاهش سریع فشار مواجه شدید، به دنبال شیرهای چکاننده یا نشتی خط لوله باشید. بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که لوله‌ها در معرض آب اسیدی یا آب سطح pH بالا به سرعت خورده می‌شوند. لوله‌های خورده شده علاوه بر انتشار مواد شیمیایی مضر در آب، پتانسیل ریزش و شروع نشتی را دارند.

 

برای خواندن مقاله مشکلات آب چیست اینجا کلیک کنید

 

آب سخت:

خطوط لوله شما ممکن است تحت تأثیر تجمع آب سخت قرار گیرند، اگر منبع آب سختی داشته باشید. جریان آب محدود می‌شود که آن را به قطره‌ای کاهش می‌دهد. آب سخت همچنین می‌تواند فشار آب را با آهکی کردن سر دوش‌ها و هواکش‌ها به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

 

برای خواندن مقاله سختی آب چیست و چگونه می توان آن را حذف نمود اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله تاثیر فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

به طور خلاصه، دستگاه تصفیه آب خانگی باعث کاهش فشار یا جریان آب نمی‌شود مگر آنکه مخزن یا پمپ دستگاه دچار مشکل باشد.

 

برای خواندن مقاله انواع مخزن تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله عیب یابی در پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *