آنچه درباره نوشیدن آب غلط است

آنچه درباره نوشیدن آب غلط است

باورهای غلط در مورد نوشیدن آب

 

آب، یک عنصر ضروری برای بقای انسان است و مصرف مقدار مناسب آن برای حفظ سلامت بدن بسیار حائز اهمیت است. با این حال، باورهای غلط زیادی در مورد نوشیدن آب وجود دارد که می‌تواند منجر به سردرگمی ‌و اطلاعات نادرست شود. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، برخی از باورهای غلط در مورد نوشیدن آب و واقعیت مربوطه را مورد بحث قرار خواهیم داد.

 

برای خواندن مقاله تصفیه آب خانگی ربن اینجا کلیک کنید

 

باید 8 لیوان آب در روز بنوشید

هیچ مدرک علمی ‌برای تایید این ادعا وجود ندارد که شما باید روزانه 8 لیوان آب بنوشید. مقدار آب مورد نیاز یک فرد، بسته به سن، جنسیت، وزن، سطح فعالیت و آب و هوا می‌تواند متفاوت باشد. گوش دادن به سیگنال‌های تشنگی بدن و نوشیدن آب کافی برای حفظ آب بدن ضروری است.

 

برای خواندن مقاله هیدراتاسیون بدن اینجا کیلک کنید

 

برای سلامتی بهتر باید آب بطری بنوشید

در حالی که آب بطری می‌تواند برای نوشیدن راحت و بی خطر باشد، اما لزوماً برای سلامتی، بهتر از آب لوله کشی نیست. در واقع، بسیاری از آب‌های بطری شده، فقط آب لوله کشی هستند که در یک بطری وجود دارد. آب بطری می‌تواند گران تر باشد و اثرات زیست محیطی منفی داشته باشد. در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، آب لوله کشی برای نوشیدن بی خطر است؛ زیرا، تحت آزمایش و تصفیه دقیق قرار گرفته است.

 

در حین ورزش باید از نوشیدن آب خودداری کنید

نوشیدن آب در حین ورزش، برای حفظ آب بدن و جلوگیری از گرمازدگی ضروری است. نوشیدن آب، قبل، حین و بعد از ورزش برای جایگزینی مایعات از دست رفته در اثر تعریق توصیه می‌شود.

 

برای خواندن مقاله نوشیدن آب حین ورزش اینجا کلیک کنید

 

نوشیدن آب بیشتر می‌تواند به کاهش وزن کمک کند

در حالی که نوشیدن آب می‌تواند به شما کمک کند، احساس سیری کنید و ممکن است منجر به خوردن کالری کمتر شود، اما مستقیماً باعث کاهش وزن نمی‌شود. کاهش وزن زمانی اتفاق می‌افتد که کالری بیشتری نسبت به مصرف خود بسوزانید و نوشیدن آب به تنهایی، نمی‌تواند باعث کاهش وزن شود.

 

برای خواندن مقاله کاهش وزن اینجا کلیک کنید

 

نوشیدن آب می‌تواند همه بیماری‌ها را درمان کند

در حالی که آب برای سلامتی لازم است و می‌تواند به پیشگیری از برخی بیماری‌ها کمک کند، اما نمی‌تواند همه بیماری‌ها را درمان کند. پیروی از توصیه‌های پزشکی و درمان مناسب برای هر بیماری ضروری است.

 

برای خواندن مقاله هیدراتاسیون در بدنسازی اینجا کلیک کنید

 

نوشیدن آب همراه با غذا می‌تواند اسید معده را رقیق کرده و هضم غذا را مختل سازد

هیچ مدرکی برای تایید این ادعا وجود ندارد که نوشیدن آب همراه با وعده‌های غذایی می‌تواند اسید معده را رقیق کند و هضم غذا را مختل سازد. در واقع، نوشیدن آب همراه با وعده‌های غذایی می‌تواند با تجزیه غذا و کمک به حرکت آن از طریق سیستم گوارش، هضم غذا را تسهیل کند.

 

فقط زمانی که احساس تشنگی می‌کنید، باید آب بنوشید

تشنگی، سیگنالی است که بدن شما به آب نیاز دارد، اما همیشه نشانگر دقیق سطح هیدراتاسیون نیست. نوشیدن آب کافی برای حفظ هیدراتاسیون خوب ضروری است، حتی زمانی که احساس تشنگی نمی‌کنید.

 

برای خواندن مقاله چگونه در ماه رمضان گرسنگی خود را برطرف کنیم اینجا کلیک کنید

 

آب باید در یخچال نگهداری شود تا برای نوشیدن بی خطر باشد

نگهداری آب در یخچال آن را برای نوشیدن ایمن‌تر نمی‌کند. تا زمانی که آب از یک منبع سالم و تمیز باشد، نوشیدن آن در دمای اتاق بی خطر است. با این حال، نگهداری آب در یک مکان خنک می‌تواند نوشیدن آن را در روزهای گرم، لذت بخش کند.

 

برای خواندن مقاله نوشیدن آب سرد اینجا کلیک کنید

 

شستن لباس‌ها در آب داغ برای تمیزی ضروری است

اغلب اوقات، شستن لباس‌ها در آب سرد، به اندازه شستن آنها در آب گرم موثر است. در واقع، شستن لباس‌ در آب داغ انرژی بیشتری مصرف می‌کند و می‌تواند به پارچه‌های ظریف آسیب برساند. با شستن لباس‌ در آب سرد می‌توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *