نکات سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان

نکات سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان

همه چیز درباره سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان

 

بسیاری از فرآیندهای صنعتی، مواد شیمیایی سمی‌را در محیط آزاد می‌کنند که در نهایت مخلوط سمی‌مواد شیمیایی به منابع آب ختم می‌شود. بنابراین بهتر است به دنبال راه‌هایی برای اطمینان از داشتن آب تمیز و سالم باشیم. دستگاه‌های تصفیه آب خانگی و سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان، به دلیل اثربخشی خود در حذف آلاینده‌ها از آب، بسیار مورد توجه هستند. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا درباره سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان بیشتر بدانید.

 

برای خواندن مقاله آب چاه اینجا کلیک کنید

 

مواردی که نشان می‌دهد نیاز به تصفیه آب ورودی ساختمان دارید

اگر با کیفیت آب خود مشکل دارید، باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کنید. در ادامه برخی از نشانه‌ها آورده شده است:

 

رنگ آب

آیا آب کدر است یا رنگ مایل به قهوه ای یا زرد دارد؟ رسوبات، زنگ زدگی و سایر آلاینده‌ها می‌توانند رنگ آب را تغییر دهند. دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان، می‌تواند به طور موثر این ناخالصی‌ها را حذف و آب شفاف و تمیزی ارائه دهد.

 

آب سخت

آب سخت، لکه‌های سفیدی را روی ظروف و به خصوص ظروف شیشه ای به جای می‌گذارد. همچنین باعث تجمع رسوب آهک در لوازم خانگی می‌شود و این لوازم، دچار خرابی زودرس یا کاهش کارایی می‌شوند که نشان دهنده‌ی میزان بالای مواد معدنی یا رسوبات است. تصفیه آب ورودی ساختمان، به کاهش این مواد کمک می‌کند و در نتیجه آب را نرم می‌کند.

 

طعم و بوی نامطبوع

وجود گاز سولفید هیدروژن در آب، می‌تواند منجر به طعم و بوی ترش شود. اگر متوجه طعم عجیب یا بوی بدی مانند تخم مرغ فاسد در آب شدید، بهتر است از تصفیه آب ورودی ساختمان استفاده کنید.

 

مشکلات پوست و مو

خشکی، خارش پوست یا موهای شکننده، می‌تواند به دلیل استفاده از آب دارای مواد شیمیایی یا سایر آلاینده‌هایی باشد که بر روی پوست یا مو، تأثیر می‌گذارد.

 

برای خواندن مقاله فیلتر پلی فسفات اینجا کلیک کنید

 

لکه روی وسایل و لباس

اگر روی لباس‌، وان حمام، سینک‌ یا شیرآلات لکه‌ای می‌بینید، نشان می‌دهد که آب دارای سطوح بالایی از آهن، منگنز یا سایر مواد معدنی است.

 

آنچه دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان انجام می‌دهد

هدف اصلی تصفیه آب ورودی ساختمان، فیلتر کردن مواد مضری است که بر کیفیت آب آشامیدنی تأثیر می‌گذارند. این سیستم، آلاینده‌هایی را که می‌توانند به سلامت انسان آسیب برسانند، از بین می‌برد و طعم، بو و شفافیت را بهبود می‌بخشد. در نتیجه آب تمیزی برای نوشیدن، پخت و پز، حمام کردن و شستشو فراهم می‌شود. این امر سلامت و رفاه خانواده را بهبود می‌بخشد و از لوازم خانگی و سیستم لوله کشی محافظت می‌کند.

 

برای خواندن مقاله نکات نگهداری دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

به طور خلاصه، دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان، یک سیستم فیلتراسیون جامع است که برای تصفیه آب ورودی به خانه طراحی شده است. این دستگاه، در مسیر اصلی آب نصب می‌شود و شامل چندین مرحله فیلتراسیون است.

 

کدام سیستم تصفیه آب مناسب است

هر منطقه، کیفیت آب متفاوتی دارد، بنابراین، قبل از انتخاب یک سیستم تصفیه آب، موارد زیر باید بررسی گردد:

 

منبع آب ارزیابی شود

آب از چاه است یا منبع آب شهری؟ شناخت منبع آب کمک می‌کند تا بهترین سیستم انتخاب شود. زیرا، این دو منبع ممکن است حاوی آلاینده‌های متفاوتی باشند. آب شهری برخلاف آب چاه، همیشه از یک فرآیند تصفیه می‌گذرد. انجام آزمایش آب، به منظور تجزیه و تحلیل کیفیت آن و انتخاب سیستم مناسب، بسیار حائز اهمیت است.

 

به اندازه خانوار و میزان مصرف آب، بستگی دارد

خانوارهای بزرگتر معمولاً به آب بیشتری نیاز دارند و برای برآورده کردن میزان مصرف خود به سیستم قوی تر و با حجم آبدهی بیشتر، نیاز دارند.

 

بودجه خود را در نظر بگیرید

قیمت دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان، براساس اندازه، قابلیت‌های فیلتراسیون، الزامات نصب و نگهداری مداوم، متفاوت است. ضروری است که سرمایه گذاری اولیه در مقابل منافع بلندمدت ارزیابی شود. همچنین مهم است که صرفه‌جویی در هزینه‌ها را با سایر هزینه‌هایی که ممکن است به دلیل کیفیت پایین آب ایجاد شود، در نظر بگیرید. مواردی مانند تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات لوله‌کشی و هزینه‌های آب بطری از این نوع هستند.

 

تصفیه آب ورودی ساختمان ربن

در ایوا، ما نیاز به آب سالم و تمیز را برای سلامتی و رفاه شما و خانواده‌تان درک می‌کنیم. سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان ربن، برای حذف آلاینده‌ها از منبع آب، طراحی شده است. ما اطمینان می‌دهیم که هر شیر آب در خانه شما، آب خالص، با طعم بهتر و گوارا به شما ارائه می‌دهد.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *