معرفی میوه و خوراکی هایی که بیشترین آب را مصرف می کنند

معرفی میوه و خوراکی هایی که بیشترین آب را مصرف می کنند

چه میوه و خوراکی هایی بیشترین مقدار آب را مصرف می کنند؟

بر اساس گزارش‌های سازمان ملل، در سال ۲۰۵۰، تقریباً ۵ میلیارد نفر در جهان به دلیل تغییرات شرایط آب و هوایی با دسترسی محدود به آب مواجه خواهند شد. امروه نیز  ۲۵ درصد از دانه‌های خوراکی جهان در مناطقی کاشت می‌شود که با کمبود شدید آب مواجه‌ند. متاسفانه کشورما نیز از این قاعده مستثتی نیست و با خطر کم آبی در سال‌های اخیر رو به رو هستیم. اما اگر می‌خواهید بدانید که برای تولید هر ماده غذایی از جمله میوه و خوراکی چه مقدار آب مصرف می‌شود، تا انتهای این مطلب از گروه بازرگانی ایوا با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع پرداخته و قدر آب را بیشتر بدانیم.

   

بحران خشکسالی بسیار جدی است

براساس آمار بین المللی، در بیشتر مناطق جغرافیایی جهان و به طور ویژه در فصول کم باران سال، کشاورزان برای آبیاری مزارع خود به سراغ آب‌های زیرزمینی می‌روند و کارشناسان در این خصوص هشدار می‌دهند که آبیاری نقش مهمی در کاهش منابع آبی در مناطق دچار خشکسالی شده دارد. صنعت کشاورزی به ما یاد داده است که تولید مواد غذایی مختلف از جمله میوه و خوراکی، استفاده از خاک نامناسب برای کشت و همینطور استفاده از بیش از حد از سفره‌های زیرزمینی باعث شده است تا بحران خشکسالی بسیار جدی‌تر از حد معمول باشد!

   

برای تولید هر ماده غذایی چه مقدار آب مصرف می شود؟

بر اساس آمار منتشر شده، برای تولید یک کیلوگرم پنیر پنج هزار لیتر و برای تولید هر کیلو زیتون چهار هزار و ۴۰۰ لیتر آب مصرف می‌شود که این مقدار بسیار زیاد است. میزان مصرف آب برای تولید یک کیلوگرم مرغ ۳ هزار و ۹۰۰ لیتر و برای تولید هرکیلو برنج ۳ هزار و ۴۰۰ لیتر آب مصرف خواهد شد.

 

تولید هر کیلو بادام زمینی نیاز به مصرف سه هزار و ۱۰۰ لیتر آب دارد و هر کیلو خرما سه هزار لیتر از آب کشور را به خود اختصاص می‌دهد. انبه محصولی است که برای تولید هرکیلوگرم آن باید یک هزار و ۶۰۰ لیتر آب مصرف شود. تولید هر کیلو شکر نیازمند مصرف یک هزار و ۵۰۰ لیتر آب است و برای تولید یک کیلوگرم نان باید یک هزار و ۳۰۰ لیتر آب مصرف کرد و تولید هر کیلو هلو نیاز به مصرف مایه حیات به میزان یک هزار و ۲۰۰ لیتر دارد. جالب است بدانید که این‌ها تنها بخشی از میوه و خوراکی‌های تولید شده خواهد بود.

 

برای تولید یک کیلوگرم ذرت ۹۰۰ لیتر آب مصرف می‌شود و تولید هر کیلو موز ۸۶۰ لیتر آب نیاز دارد که باید از منابع آبی تامین شود. هرکیلو سیب ۷۰۰ لیتر آب مصرف خواهد کرد و میزان مصرف آب برای تولید هر کیلو پرتغال ۴۶۰ لیتر است ضمن آنکه برای تولید هر ۲۵۰ سی.سی شیر ۲۵۰ لیتر آب مصرف می‌شود. تولید هر کیلو خیار یا کدو نیازمند مصرف ۲۴۰ لیتر آب است و برای تولید هر کیلو کاهو یا کلم باید ۲۰۰ لیتر آب استفاده کرد و نیز گوجه فرنگی ۱۸۰ لیتر آب مصرف می‌کند تا تولید شود. تولید هر ۱۲۵ سی.سی قهوه و ۲۵۰ سی.سی چای نیز به ترتیب ۱۴۰ و ۳۰ لیتر آب نیاز دارد. همانطور که در بالا گفتیم این موارد تنها بخشی از میوه و خوراکی‌های تولید شده است و امیدواریم با دیدن این آمار کمی در مصرف آب صرفه جویی شود.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگاه می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *