5 تاثیر فوق العاده گیاهان آپارتمانی

5 تاثیر فوق العاده گیاهان آپارتمانی

5 تاثیر فوق العاده گیاهان آپارتمانی

بعید می‌دانیم کسی پیدا شود کـه دوست دار گل و گیاه نباشد؛ گیاهان روحیه مـا را عوض کرده، فضای خانه را زنده و شاداب می‌کند و همچنین فواید زیادی نیز برای مـا دارند. براساس جدیدترین تحقیقات دانشمندان، نگهداری از گل و گیاه در خانه و محل کار به غیر از جنبه زیبایی، می‌تواند باعث آرامش اشخاص شده و به افزایش بهره‌وری کارمندان نیز کمک خواهد کرد. از همین رو نگهداری از گل و گیاه بسیار توصیه شده و بسیاری از پرشکان نیز از مراجعه کنندگاه خود می‌خواهند با نگهداری گیاهان آپارتمانی در محیط زندگی، روال درمانی خودشان را تسریع دهند. علاوه بر موارد ذکر شده، با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا به 5 دلیل مهم نگهداری از گل و گیاه در منزل اشاره کنیم.

   

با گیاهان آپارتمانی زیبایی را به خانه خود بکشانید

بسیاری از کارشناسان و همینطور به نام‌ترین روانشناسان جهان توصیه می‌کنند که به ازای هر 9 متر مربع بهتر است یک گلدان گل داشته باشید تا به پاک شدن فضای اطراف کمک کند. براساس آزمایش‌های انجام شده گیاهان برای حذف فرمالدئید از هوا موثر هستند. گیاهان آپارتمانی این توانایی را داشته که دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل کنند؛ آنان هوا را تصفیه خواهند کرد و آلاینده‌‍های مضر را از بین می‌برند. با وجود گیاهان، هوای هر محیطی تمیزتر شده و به طور طبیعی رطوبتش حفظ خواهد شد و از نظر روانی هم فواید قابل توجهی خواهند داشت. وجود گیاهان آپارتمانی در محیط باعث شادی و کاهش استرس و افزایش کارایی افراد نیز می‌شود. بررسی‌های متعدد نشان داده است با نگه داری گیاهان در محیط خانه علائمی چون سردرد، استرس، خواب آلودگی و سرماخوردگی کاهش می‌یابد.

برای مطالعه مقاله استفاده از آب شیرین یا آب آشامیدنی اینجا کلیک کنید

 

با انرژی بیشتر مطالعه یا کار کنید!

هنگامی که می‌خواهید کار یا مطالعه کنید، داشتن گیاهان خانگی به شما کمک کرده و راندمانتان را بهبود خواهد بخشید. همچنین گیاهان آپارتمانی باعث کاهش سر و صدای داخل و بیرون از خانه نیز شده و می‌توانند تمرکز شما را افزایش دهند. این ویژگی زمانی اثر خود را بیشتر نشان خواهد داد که در فضای کوچک و بسته قرار گرفته‌اید.

 
افزایش اکسیژن محیط

براساس معتبرترین تحقیقات انجام شده، گیاهان و ریشه آن‌ها این توانایی را دارند که تا 10 درصد از دی اکسید کربن موجود در هوا را حذف و به جای آن اکسیژن منتشر کنند. از این رو همواره توصیه می‌شود بیماران و به خصوص بیمارانی که مشکل تنفسی دارند از بهترین گیاهان در منزل استفاده کنند.

 
خلق و خوی خود را بهتر کنید!

در کتاب Holistic Solutions آمده است که نگهداری از گل‌ها و گیاهان آپارتمانی در منزل باعث آرامش افرادی که در محیط زندگی می‌کنند شده به کاهش استرس، اضطراب و افسردگی آنان کمک خواهد کرد. همچنین حفظ و نگهداری گیاه در خانه باعث آرامشتان خواهد شد و براساس یکی از تحقیقات منتشر شده در آمریکا، افرادی که گل و گیاه در محیط نگهداری می‌کنند مهربان‌تر خواهند شد!

 

قدرت حافظه خود را تقویت کنید!

مطالعاتی که در دانشگاه استنفورد انجام شد نتایج جالبی را در پی داشت؛ براساس این مطالعات، حتی تصاویر طبیعت هم می‌تواند باعث تقویت حافظه در افراد شوند. به همین دلیل است که اکثر متخصصان توصیه می‌کنند که گاهی اوقات خود را از محیط شهری دور و به طبیعت نزدیک‌تر کنید. ما نیز به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که با نگهداری گیاهان آپارتمانی و همینطور تهیه دستگاه تصفیه آب و هوای مناسبريال بر سلامت روح و جسم خود بیافزایید.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگاه می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *