فیلتر پلی فسفات برای ماشین لباسشویی

فیلتر پلی فسفات برای ماشین لباسشویی

آیا فیلتر پلی فسفات برای ماشین لباسشویی مورد نیاز است؟

سختی بیش از حد آب می تواند منجر به خرابی زودرس ماشین لباسشویی شود. برای جلوگیری از خرابی لوازم خانگی گران قیمت، لازم است اقداماتی انجام شود که بتواند از دستگاه محافظت کند. نصب فیلتر پلی فسفات در این دستگاه­ها یک راه عالی برای نرم کردن آب ورودی به آن است. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا به بررسی ضرورت استفاده از فیلتر پلی­فسفات برای ماشین لباسشویی بپردازیم.

 

عناصر فیلتر پلی فسفات

اولین قدم این است که بفهمیم این فیلتر از چه عناصری تشکیل شده است، تا اصل عملکرد آن را درک کنیم. طراحی فیلتر پلی فسفات بسیار ساده است، این دستگاه شامل موارد زیر است:

  • فلاسک با درب؛
  • عنصر تخلیه؛
  • پرکننده – کریستال های نمک
 

اصول عملکرد

آب ورودی از شبکه آبرسانی به ماشین لباسشویی از طریق کریستال­های نمک پلی­فسفات عبور داده شده و با آنها اشباع می شود. به دلیل این فعل و انفعال، یک فیلم خاص روی سطح نمک­های سخت که در ابتدا در آب وجود داشت، ظاهر می­شود که آنها را “سفت” کرده و اجازه تشکیل رسوب را نمی­دهد.

 

مزایای استفاده از فیلتر

اگر آب سخت وارد شده به سیستم، نرم نشود، بسیاری از عناصر ماشین لباسشویی رسوب می­کنند و عنصر گرمایش ماشین لباسشویی خیلی سریع از کار می­افتد. به دلیل تشکیل رسوب روی شیرها، کنترل دقیق آب مصرفی ممکن نخواهد بود. علاوه بر این، وجود رسوب روی المنت حرارتی، زمان گرم کردن آب مخزن تا دمای مورد نظر را افزایش خواهد داد، به عبارتی دیگر، مصرف انرژی الکتریکی افزایش می­یابد. فیلتر پلی فسفات از بروز این مشکلات جلوگیری می کند و همچنین نیاز به تمیز کردن شیرهای شستشو را برطرف می کند.

 

برای خواندن مقاله آب سخت چیست و چه تاثیری بر سلامت انسان دارد اینجا کلیک کنید

 

مزیت دیگر استفاده از فیلتر پلی فسفات این است که هنگام شستشو در آب نرم، به پودر لباسشویی و سایر مواد شوینده بسیار کمتری نیاز خواهید داشت. اکنون که هدف دستگاه فیلتر و عواقبی را که در صورت عدم نصب آن قطعا به وجود می­‌آید را درک کرده‌­اید، پاسخ به این سوال بسیار ساده خواهد بود: آیا فیلتر پلی فسفات برای ماشین لباسشویی مورد نیاز است؟

 

آیا می توانم  فیلتر پلی فسفات را به میکسر وصل کنم؟

به دلیل سمی بودن پلی فسفات، عناصر فیلتری که آب را با قرار دادن آن در معرض نمک پلی فسفات تصفیه می­کنند، برای تصفیه منحصراً سیالات فنی استفاده می­شوند. علاوه بر این، اگر دمای آب عبوری از دستگاه از 40 درجه سانتی گراد بیشتر شود، کریستال­های نمک فرو می­ریزند و کاملاً بی اثر می­شوند. بنابراین، اتصال فیلتر به یک میکسر معمولی غیرممکن است، فقط می­توان از آن برای نرم کردن و تصفیه آب فرآیند استفاده کرد.

 

هر چند وقت یکبار فیلتر پلی فسفات را تغییر دهید؟

مصرف پلی فسفات بسیار کم در حدود 3 گرم در هر هزار لیتر مایع است. سازندگان توصیه می کنند که وقتی کریستال های نمک نصف شد یا برای مدت طولانی استفاده شد، پرکننده را به طور کامل تغییر دهید. عناصر فیلتر مستقیماً در مقابل تجهیزات شستشو قرار می­گیرد. هنگام اتصال واشر، یک شیر آب مخصوص برای اتصال شیلنگ ورودی در لوله آب تعبیه شده است. یک فیلتر پلی­فسفات بین نقطه خروجی آب و شیلنگ ورودی آب نصب می­شود. روش دیگر، اتصال مستقیم دستگاه به لوله پرکننده است.قبل از شروع نصب، عنصر پلی فسفات باید با آب جاری شسته شود. این روش کریستال­های نمک کوچک را حذف می­کند، که در صورت رها شدن در سیستم، می تواند باعث گرفتگی دریچه­های شستشو شود.

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *