استفاده از گل و گیاه در خانه چه تاثیری دارد؟

استفاده از گل و گیاه در خانه چه تاثیری دارد؟

استفاده از گل و گیاه در منزل چه تاثیری بر سلامت ما دارد؟

نزیک به سه سال است که از همه‌گیری ویروس کرونا می‌گذرد و ما با این ویروس منحوس دست و پنجه نرم می‌کنیم. با تلاش دانشمندان واکسن ضد کرونا ساخته شد و بسیاری از مردم جهان واکسینه شدند تا بدنشان در برابر این بیماری مقاوم‌تر باشد. اما حال که زندگی‌ها تقریبا دارد به حالت عادی برمیگردد نیز اثرات کرونا را می‌توان در بسیاری از خانه‌ها مشاهده کرد. یکی از مهم‌ترین صدماتی که قرنطینه و خانه نشینی به ما وارد کرده را به جرئت می‌توان افسردگی نامید؛ بیماری روحی که می‌تواند صدمات بسیاری برای انسان ها داشته باشد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا راهی مثل استفاده از گل و گیاه در منزل را به شما معرفی کنیم تا کمتر دچار افسرده شدن شوید!

 

آرامش بخشی گیاهان را جدی بگیرید!

گل و گیاه علاوه بر زیبایی محیط باعث سلامت روح وجسم می‌شوند و انرژی خوبی به افراد خواهند داد. داشتن گیاه در منزل به شما حس خوشاندی خواهند داد و بسیاری ازمردم ادعا می‌کنند گیاهان قدرت تاثیرگذاری زیادی در شادی محیط دارند. پس اگر فرد حساسی هستید گیاهان برایتان مفید هستند. جالب است بدانید که برای رفع استرس و فشار عصبی برخی گیاهان نیز موثر هستند.

حضور گیاه در محیط می‌تواند مواد شیمیایی موجود در هوا را فیلتر کرده و این کار باعث خواهد شد تا هوای تمیز و تازه استنشاق کنید؛ بـه خصوص در صورتی کـه در منطقه‌ای کـه هوایی آلوده دارد زندگی‌ می‌کنید. همچنین اگر فضایی برای داشتن یک باغچه در خارج از خانه‌تان ندارید و اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید، این ویژگی‌ گیاهان بسیار برایتان پرفایده خواهد بود؛ با این کار علاوه بر داشتن هوای تازه و تمیز در خانه، می‌توانید انرژی فوق العاده‌ای نیز دریافت کنید.

 

چرا باید در محیط گیاه نگهداریم؟

بسیاری از گیاهان توانایی را دارند تا دمای محیط را پایین بیاورند. گیاهان اینکار رابا آزاد کردن بخار و افزایش رطوبت انجام خواهند داد و این ویژگی میتواند بـه ساخت یک ساختمان سبز کـه با طبیعت مهربان‌تر اسـت، کمک کند. با استفاده از گیاهان در داخل خانه می‌توانید مصرف انرژی را نیز کاهش داده و علاوه بر صرفه جویی، محیطی آرامش بخش نیز داشته باشید. اما مهم‌ترین دلیلی که داشتن گیاه در خانه دارد، حفظ آرامش روانی و دوری از افسرده شدن است. همین که شما چشمتان را باز می‌کنید و با گیاهان سبز و درخشان مواجه شوید، یک انرژی فوق‌العاده و غیرقابل وصف دریافت خواهید که این مهم‌ترین دلیل برای نگهداری گیاه در خانه می‌تواند باشد! گروه بازرگانی ایوا به شما عزیزان توصیه می‌کند که برای حفظ و نگهداری بهینه گیاهان در خانه حتما از دستگاه تصفیه هوای مناسب استفاده کنید تا رطوبت محیط به بهترین شکل ممکن تامین شود.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگاه می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *