دستگاه تصفیه آب برقی

دستگاه تصفیه آب برقی

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب برقی در مقابل دستگاه تصفیه آب غیر برقی

 

با پییشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های تصفیه آب نیز تکامل یافته است و به شیوه ای کارآمدتر، آب آشامیدنی تمیز و سالم را فراهم می‌کند. امروزه انواع مختلفی از دستگاه‌های تصفیه آب وجود دارد که افراد می‌توانند براساس ظرفیت، روش فیلتراسیون، اندازه، قیمت و …، از بین آنها انتخاب کنند. در بسیاری از مواقع، مصرف کنندگان بین انتخاب دستگاه‌های تصفیه آب برقی و غیر برقی سردرگم می‌شوند. دستگاه تصفیه آب غیر برقی ممکن است از نظر هزینه جذاب به نظر برسند. اما آیا تصفیه آب در هر دو دستگاه برقی و غیر برقی، یکسان است؟  خیر، این گونه نیست؛ فرآیند تصفیه آب برای هر دو متفاوت است. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا درک کنیم که چه خصوصیاتی تصفیه آب الکتریکی را بر تصفیه آب غیر الکتریکی برتری می‌دهد. امیدواریم مقایسه‌ای که در این مقاله توضیح داده می‌شود به شما کمک کند هنگام خرید یک دستگاه تصفیه آب، انتخابی آگاهانه داشته باشید.

 

برای خواندن مقاله عملکرد دستگاه تصفیه آب غیر برقی اینجا کلیک کنید

 

مراحل پیشرفته تصفیه آب

دستگاه‌های تصفیه آب برقی با فناوری‌هایی مانند اسمز معکوس (RO) و فرابنفش (UV) شکل پیچیده تری از تصفیه آب را ارائه می‌دهند. دستگاه‌های تصفیه RO و UV شامل چندین مرحله فیلتراسیون به عنوان بخشی از فرآیند تصفیه آب است، از جمله فیلتر الیافی، فیلتر کربنی، فیلتر ممبران، فیلتر پست کربن و فیلتر UV.

واضح است که چنین سیستم تصفیه موثری برای عملکرد مناسب به برق نیاز دارد زیرا آب ورودی باید از میان تمامی‌ لایه‌های فیلتر عبور داده شود تا آب آشامیدنی سالم و خالص فراهم شود.

 

برای خواندن مقاله TDS مناسب برای آب آشامیدنی اینجا کلیک کنید

 

از طرف دیگر دستگاه‌های تصفیه آب غیر الکتریکی، فرآیند تصفیه بسیار ساده تری دارند. آنها مجهز به فیلترهای سرامیکی، کربنی، سنگهای معدنی و … هستند. هنگامی‌ که آب را در یک دستگاه تصفیه آب غیر برقی پر می‌کنید، به طور خودکار در نتیجه گرانش، از میان فیلترها عبور می‌کند. سپس آب خالص، در مخزن پایینی دستگاه تصفیه آب جمع آوری می‌شود.

 

به طور موثر انواع ناخالصی‌ها را از بین می‌برد

یک دستگاه تصفیه آب برقی با فناوری تصفیه RO و UV می‌تواند نه تنها میکروارگانیسم‌ها، ویروس‌ها، باکتری‌ها، بلکه فلزات سنگین، مواد شیمیایی و TDS اضافی را که با یک دستگاه تصفیه آب غیر الکتریکی حذف نمی‌شوند، حذف می‌کند. اگر منبع آب حاوی سطح بالایی از سختی TDS (> 300ppm) است، باید یک دستگاه تصفیه آب RO نصب کنید. فقط یک دستگاه تصفیه آب RO می‌تواند شوری آب را حذف کند و آن را برای مصرف شیرین کند.

 

برای خواندن مقاله بهترین TDS برای آب اینجا کلیک کنید

 

طیف وسیعی از دستگاه‌های تصفیه آب RO ربن، می‌توانند سطوح TDS بالا (حتی بالای ppm 1000) را تا حد مطلوب برای آشامیدن، کاهش دهند و برای تصفیه انواع آب صرف نظر از نوع منبع آن، مناسب است.

یک دستگاه تصفیه آب غیر برقی زمانی مناسب است که TDS آب مصرفی، پایین  و آب  حاوی فلزات سنگینی که برای سلامتی، مضر هستند، نمی‌باشد. یک دستگاه تصفیه آب غیر الکتریکی از طریق فیلترهای خود می‌تواند میکروب‌هایی مانند باکتری‌ها، ویروس‌ها و آفت‌کش‌ها را حذف کند. همچنین قادر است هر گونه بو و کلر موجود در آب را از بین ببرد.

 

بدون مداخله دستی

برخلاف دستگاه‌های تصفیه آب غیر الکتریکی، نیازی به پر کردن یا ذخیره آب در دستگاه تصفیه آب برقی به صورت دستی ندارید. تمام دستگاه‌های تصفیه آب RO دارای ظرفیت ذخیره سازی داخلی هستند. این بدان مفهوم است که بدون هیچ مشکلی می‌توانید آب تصفیه شده را به آسانی دریافت کنید. همچنین، ایمنی بیشتری را فراهم می‌کند زیرا آب ورودی در معرض تمام عناصر بیرونی قرار نمی‌گیرد و عاری از هر گونه آلودگی احتمالی است.

 

غنی سازی مواد معدنی

دستگاه‌ تصفیه آب برقی می‌توانند مزایای بیشتری به آب اضافه کنند. جدا از تصفیه، دستگاه تصفیه آب RO ربن با دارا بودن فیلترهای مینرال و آلکالاین، علاوه بر تصفیه، آب را با مواد معدنی ضروری مانند کلسیم و منیزیم غنی می‌کند و به آن خاصیت قلیایی می‌دهد.

 

برای خواندن مقاله شیر برقی در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

در دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی هم، سطح کیفی آب با مواد معدنی، ارتقا می‌دهند.

در آخر، دستگاه‌ تصفیه آب برقی دارای برتری واضحی نسبت به دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی هستند که از نظر فناوری برتر و پیشرفته تر هستند. اما اگر منطقه شما دارای یک سیستم تصفیه آب موثر است که تامین آب سالم را ارائه می‌دهد، می‌توانید یک دستگاه تصفیه آب غیر برقی، برای خانه خود انتخاب کنید.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *