ضرورت خرید تصفیه آب

ضرورت خرید دستگاه تصفیه آب

 

آب، یک منبع حیاتی برای زندگی هر فرد می‌باشد و نوشیدن آب سالم و خالص یک ضرورت است. یکی از خصوصیات آب، این است که توانایی حل مواد شیمیایی، آلاینده‌ها و غیره را در خود دارد. اگر آبی حاوی این مواد را بنوشید، یک وضعیت تهدید کننده برای زندگی خود ایجاد کرده‌اید. آبی که حاوی انبوهی از باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها باشد، می‌تواند منجر به بیماری‌های ناشی از آب شود. بنابراین خرید دستگاه تصفیه آب یک ضرورت است. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا با ابعاد بیشتری از این موضوع آشنا شوید.

 

برای خواندن مقاله صنعت تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

تصفیه آب

برخی از افراد فکر می‌کنند که جوشاندن آب باعث از بین رفتن عوامل بیماری زا می‌شود که تا حدودی درست است، اما نمی‌تواند مواد جامد محلول را از بین ببرد. برای حذف کامل آلاینده‌ها، یک دستگاه تصفیه آب می‌تواند بسیار مفید باشد زیرا می‌تواند تضمین کند، تمام آلاینده‌ها از آب آشامیدنی حذف شده‌اند. دستگاه‌ تصفیه آب می‌تواند انواع میکروب‌ها و سموم را از آب پاک کرده و آن را قابل شرب سازد. همچنین می‌تواند تا حدودی آب سخت را به نرم تبدیل کند و در نتیجه آن را برای استفاده مناسب تر سازد. با در نظر گرفتن این مزایا، باید یک دستگاه تصفیه آب نصب کنید تا بتوانید هر زمان که خواستید آب خالص بنوشید.

 

برای خواندن مقاله دستگاه تصفیه آب رومیزی اینجا کلیک کنید

 

نوشیدن آب آلوده، ممکن است باعث شود بسیاری از بیماری‌های مربوط به سختی عروق، خشکی پوست، اسهال، هپاتیت B و حتی سرطان را تجربه کنید. پس اگر می‌خواهید از این گونه بیماری‌ها در امان باشید، باید دستگاه تصفیه آب نصب کنید.

 

دلیل خرید دستگاه تصفیه آب

مهم ترین دلیلی که مردم اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب می‌کنند این است که می‌توانند  آب آشامیدنی سالمی‌ داشته باشند. به طور معمول، نصب دستگاه‌های تصفیه آب، پیچیده نیست و می‌توان آن را بدون زحمت نصب کرد.

 

برای خواندن مقاله خرید تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

هنگام خرید یک دستگاه تصفیه آب باید به خاطر داشته باشید که بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنید تا در عین حال که هزینه می‌کنید، از مزایای سلامتی آب تصفیه، برخوردار شوید. نکته مهم دیگری که باید بررسی شود، سطح TDS آب است تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین دستگاه تصفیه آب را برای خانه خود انتخاب کنید.

 

انواع دستگاه‌های تصفیه آب

 

دستگاه تصفیه آب RO

پس از بررسی سطح TDS در آب، اگر متوجه شدید که مقدار آن بسیار بالا است، یک دستگاه تصفیه آب RO بهترین  گزینه خواهد بود. دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO) بهترین روش برای تصفیه آب سخت است. این دستگاه، با استفاده از یک غشای نیمه تراوا طراحی شده است که در آن ناخالصی‌های فیزیکی، مواد محلول، آلاینده‌ها و میکروارگانیسم‌ها حذف می‌شود.

برخی از مزایای دستگاه تصفیه آب RO عبارتند از:

  • بهترین راه حل برای تصفیه آب سخت
  • حذف سرب، جیوه، آرسنیک و کلر از آب
  • حذف انگل‌های موجود در آب دریاچه، رودخانه و حتی آب شهری
 

برای خواندن مقاله حذف آلاینده ها از آب اینجا کلیک کنید

 

دستگاه تصفیه آب UV

در جاهایی که سطح TDS پایین است  و آلودگی آب از نوع میکروبی است، دستگاه تصفیه آب UV مناسب است. چنین تصفیه‌کننده‌هایی به‌طور گسترده توصیه می‌شوند زیرا می‌توانند میکروارگانیسم‌ها و سایر انواع باکتری‌ها و ویروس‌ها را از آب حذف و آن را برای مصرف مناسب سازد.

 

برای خواندن مقاله آلودگی میکروبی در آب اینجا کلیک کنید

 

برخی از مزایای دستگاه تصفیه آب UV عبارتند از:

  • به هیچ ماده شیمیایی در طول فرآیند فیلتراسیون نیاز ندارد.
  • این دستگاه می‌تواند به طور موثر میکروارگانیسم‌های بیماری زا را از بین ببرد و آب را برای مصرف خالص کند.
  • برای اجرا به انرژی بسیار کمی ‌نیاز دارد.
  • نیاز به نگهداری کم دارد.
 

دستگاه تصفیه آب مبتنی بر جاذبه

نوع بعدی، دستگاه تصفیه آب مبتنی بر جاذبه است که از برق برای فیلتر کردن استفاده نمی‌کند. چنین دستگاه‌های تصفیه آب از کربن فعال یا UF برای جذب ناخالصی‌های آب و ایمن سازی آن برای مصرف استفاده می‌کنند. UF شامل مجموعه‌ای از فیلترهای الیا است که ناخالصی‌ها به آن می‌چسبند و در نتیجه فقط آب خالص برای نوشیدن عبور می‌کند.

مزایای دستگاه‌های تصفیه آب مبتنی بر جاذبه عبارتند از:

  • این دستگاه‌های تصفیه آب بدون برق کار می‌کنند.
  • جذب ناخالصی‌های موجود در آب
  • حذف کلر
 

برای خواندن مقاله کلرزنی؛ فرآیند مهم در تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

در آخر

برای اطمینان از نوشیدن آب سالم و خالص، خرید دستگاه تصفیه آب، یک ضرورت است. با توجه به سطح TDS آب، باید یک دستگاه تصفیه آب مناسب را انتخاب کنید.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *