انواع دستگاه تصفیه آب

انواع دستگاه تصفیه آب

حقایقی در مورد انواع دستگاه تصفیه آب RO

 

آب می‌تواند منبع آلودگی باشد، بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنیم، آبی که می‌نوشیم خالص و تمیز است. به همین دلیل، بهتر است یک دستگاه تصفیه آب در خانه و یا محل کار نصب شود. انواع مختلف دستگاه تصفیه آب وجود دارد که آنها در روش تصفیه و قیمت با هم فرق دارند. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، شش حقیقت جالب در مورد دستگاه‌های تصفیه آب بیان می‌شود که احتمالاً نمی‌دانستید.

 

برای خواندن مقاله از گذشته تا به امروز، انواع روش های تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

1- روش یکسانی برای تصفیه آب وجود ندارد

همه فناوری‌های مربوط به تصفیه آب، منحصر به فرد هستند و برای نوع خاصی از آلودگی آب طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، برای نمک‌های محلول، اسمز معکوس مناسب است، در حالی که UV برای آلاینده‌های بیولوژیکی بهترین است.

 

برای خواندن مقاله پرتو فرابنفش در فرآیند تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

در مقایسه با آب بطری، استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب، یک گزینه سازگارتر با محیط زیست است. دستگاه‌های تصفیه آب در خانه به کاهش تعداد بطری‌ها، کمک می‌کند. همچنین به کاهش میزان آب از دست رفته در فرآیند تولید آب بطری کمک می‌کند.

 

برای خواندن مقاله از خرید بطری آب آشامیدنی خسته شده اید اینجا کلیک کنید

 

2- نرخ فیلتر بین دستگاه‌های تصفیه متفاوت است

تصفیه کننده‌ها با سرعت‌های مختلف آب را تصفیه می‌کنند. شما باید با توجه به میزان آب مصرفی و سرعت مدنظرتان، مدل مناسب را انتخاب کنید. در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مبتنی بر اسمز معکوس، به دلیل سرعت فیلتراسیون پایین از  مخزن استفاده می‌شود.

 

3- دستگاه‌های تصفیه آب در مدل‌های مختلفی عرضه می‌شوند

از نظر روش مورد استفاده برای تصفیه، می‌توان دستگاه‌های تصفیه آب RO، دستگاه تصفیه آب UV، فیلترهای کربنی و یا ترکیبی از این روش‌ها را نام برد. طبقه بندی رایج بین عموم مردم، مدل‌های زیر سینکی، رومیزی و دیسپنسر می‌باشد. در ایران، نصب دستگاه‌های تصفیه آب زیرسینکی، بسیار متداول است.

 

4- تصفیه کننده‌ها دارای فرآیندهای تصفیه چند مرحله ای هستند

در برخی موارد، تصفیه  تک مرحله ای برای حذف همه آلاینده‌ها ناکافی هستند، به خصوص زمانی که سطح آلودگی بالا باشد. تمام باکتری‌های مضر، فلزات و آلاینده‌های شیمیایی باید حذف شوند تا برای مصارف خانگی، آب تمیز و سالم شود. یک سیستم تصفیه آب چند مرحله‌ای برای اطمینان از اینکه آب مصرفی در خانه کاملاً بی خطر است، مفید می‌باشد.

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO)، یک سیستم  چند مرحله‌ای آب است که از فیلترهای الیافی، کربنی و ممبران استفاده می‌کند. در اینجا، با عبور آب لوله کشی از فیلتر ممبران که دارای منافذ بسیار کوچکی است، انواع آلاینده‌ها، مواد معدنی و میکروارگانیسم‌های موجود در آن، از بین می‌رود.

 

برای خواندن مقاله بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

ربن، دستگاه تصفیه آب 7 مرحله‌ای را ارائه می‌دهد که آب با عبور از فیلترهای رسوبی، کربن فعال گرانول و کربن بلاک، آلاینده‌های فیزیکی درشت مانند شن، ماسه و همچنین، آلاینده‌های آلی و کلر را از بین می‌برد، فیلتر ممبران، به حذف نمک‌های محلول اضافی، فلزات سنگین و کاهش سختی، کمک می‌کند. در نهایت، با عبور از فیلترهای پست کربن، مینرال و آلکالاین، دارای طعم عالی و خواص معدنی و قلیایی می‌شود.

 

برای خواندن مقاله فیلتر معدنی ساز اینجا کلیک کنید

 

5- هزینه تعمیر و نگهداری یک عامل حیاتی است که باید در نظر گرفته شود

هنگام خرید دستگاه تصفیه آب، باید قیمت تعمیر و نگهداری مانند تعویض فیلتر را در نظر بگیرید. تولید آب تمیز در صورتی ممکن است که تمامی ‌اجزا و قطعات عملکرد درستی داشته باشند. بهتر است سرویس دوره‎ای کل دستگاه تصفیه آب را حداقل سالی یکبار و تعویض فیلترها را هر 6 ماه انجام دهید.

 

برای خواندن مقاله اهمیت نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

6- اولین خط دفاعی در برابر آلاینده‌های مضر، فیلتر است

وجود فلزات سنگین مانند سرب و جیوه، کلر، آفت کش‌ها و خاک در آب آشامیدنی می‌تواند کشنده باشد. اگرچه برخی از آنها، عناصر طبیعی هستند، اما می‌توانند بسیار سمی ‌باشند. سرب به دلیل خوردگی لوله‌های قدیمی ‌در آب آزاد می‌شود، از طرفی جیوه توسط صنایعی مانند نیروگاه‌های حرارتی ممکن است در آب، منتشر شود. این فلزات سنگین در صورت مصرف، می‌توانند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کنند.

 

برای خواندن مقاله انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

اگر به دنبال دستگاه‌های تصفیه آب با کیفیت هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. ربن به عنوان یکی از برترین برندهای تصفیه آب در ایران، شناخته شده است. با خرید دستگاه تصفیه آب ربن، اطمینان داشته باشید که عملکرد آن هر ساله، توسط کارشناسان ما بررسی می‌شود.

 

برای خواندن مقاله تصفیه آب خانگی ربن اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *