هوزینگ دستگاه تصفیه آب خانگی

هوزینگ دستگاه تصفیه آب خانگی

هوزینگ دستگاه تصفیه آب خانگی

هوزینگ یکی از مهمترین اجزا در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی محسوب می‌شود که در واقع، محفظه استوانه‌ای پلاستیکی است که فیلتر در آن قرار گرفته و دارای ورودی و خروجی آب است. فیلترهای الیافی، کربنی و ممبران داخل آن قرار گرفته و آب را به داخل هدایت می‌کنند. این محفظه ها از دو بخش اصلی، بدنه و درپوش تشکیل شده است. برای اتصال بدنه به درپوش، در قست بالای بدنه، رزوه طراحی شده است. مسیر ورود و خروج آب روی درپوش قرار می گیرد. برای بررسی هوزینگ دستگاه تصفیه آب خانگی، با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید.

 

برای خواندن مقاله آشنایی با هوزینگ دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

انواع هوزینگ دستگاه تصفیه آب

هوزینگ‌ دستگاه تصفیه آب در دو نوع شفاف و مات وجود دارند. معمولاً برای فیلتر الیافی که فیلتر اول در دستگاه تصفیه آب است، از محفظه شفاف استفاده می‌شود. فیلتر الیافی، از الیاف فشرده پلی پروپیلن (PP) ساخته شده و در این مرحله، ذرات درشت تا 5 میکرون، از آب جدا می‌شوند. اما در این مرحله، آلودگی‌های زیادی هنوز در آب وجود دارد. به همین دلیل، فیلتر الیافی را معمولاً سریعتر از فیلترهای دیگر باید تعویض کرد. بنابراین، هوزینگ شفاف برای آن در نظر گرفته شده است تا با چشم تغییر رنگ فیلتر الیافی از سفید به قهوه‌ای را مشاهده و به موقع آن را تعویض کنید. به طور معمول، محفظه مات، رنگ‌های آبی و سفید دارند. برای فیلترهای کربنی و ممبران از هوزینگ مات استفاده می‌شود.

قیمت هوزینگ به جنس آن بستگی دارد و انواع هوزینگ‌های آنتی باکتریال و ضد جلبک در بازار وجود دارند که گزینه‌های بسیار مطلوبی بوده و از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

 

تعداد محفظه در دستگاه تصفیه آب

تعداد هوزینگ در هر دستگاه ممکن است متفاوت باشد و به فیلترها بستگی دارد. در برخی از دستگاه‌ها دو و در برخی سه هوزینگ و یا بیشتر وجود دارد. اگر فیلترها اینلاین باشند، نیازی به استفاده از هوزینگ نیست. همان گونه که بیان شد در مرحله اول معمولاً از هوزینگ شفاف برای فیلتر الیافی استفاده می‌شود. خروجی این هوزینگ به ورودی هوزینگ مات مرحله بعد که فیلتر کربن فعال گرانول در آن قرار دارد، متصل می‌شود. داخل هوزینگ سوم هم فیلتر کربن بلاک قرار گرفته که خروجی این هوزینگ به هوزینگ ممبران متصل است. هوزینگ ممبران، یکی از حساس‌ترین هوزینگ‌های دستگاه‌ تصفیه آب به شمار می‌آید.

 

برای خواندن مقاله تاثیر فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

نگهداری از هوزینگ

فیلترهای الیافی، ذرات فیزیکی مانند شن و ماسه و فیلترهای کربنی، کلر را از آب حذف کرده و طعم و بوی آب را بهبود می‌بخشند. ممبران، نیترات، نیتریت، آرسنیک، جامدات محلول در آب و … را فیلتر می کند. اما ممکن است در این مراحل، بخشی از املاح آب در کف یا دیواره محفظه رسوب کنند و به همین دلیل، هر چند وقت یک بار باید آنها را باز و داخل را کامل شست و شو کرد. با باز و بسته کردن محفظه به منظور تعویض فیلتر، با گذشت زمان، لبه‌های آن ترک خورده و وجود یک ترک ریز هم باعث عدم آب بندی دستگاه تصفیه آب خانگی می‌شود. برخی اوقات، ورودی و خروجی دچار نشتی شده که می‌توان با آب بندی آن را برطرف نمود. برای مقابله با نشتی، هوزینگ‌ها دارای اورینگ هستن؛ در صورت حل نشدن مشکل نشتی، باید اقدام به تعویض فیلتر نمایید.

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *