خرید اولین دستگاه تصفیه آب خانگی

خرید اولین دستگاه تصفیه آب خانگی

هر آنچه که در اولین خرید دستگاه تصفیه آب خانگی باید بدانید

 

آب کلید سلامت و زندگی ما است. این ماده حیاتی، در همه جا کاربرد دارد از مصارف آشامیدنی و  پخت و پز گرفته تا حمام، آکواریوم، استخر و … . تنوع در بازار، وجود انواع فناوری‌های فیلتراسیون، کاربردهای متنوع و عملکرد فیلترها، همه این جنبه‌ها در کنار هم می‌توانند خرید یک سیستم فیلتراسیون برای اولین بار را، امری گیج‌کننده و طاقت‌فرسا بسازد. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا برخی از اطلاعات مفید مربوط به تصفیه آب را بیان کرده‌ایم که به شما کمک ‌می‌کند بهترین را انتخاب کنید و از سرمایه‌گذاری خود در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، پشیمان نشوید.

 

تصفیه آب

با توجه به اهمیت آب در زندگی، جای تعجب نیست که انسان‌ها به طور مداوم به دنبال راه‌هایی برای تمیز کردن آب و ایجاد بو و طعم بهتر آن هستند. به همین دلیل است که تعداد بی شماری از سیستم‌ها و فناوری‌های تصفیه آب، در بازار مشاهده ‌می‌شود.

 

برای خواندن مقاله آب شهری اینجا کلیک کنید

 

با رواج فزاینده استفاده و نیاز به سیستم‌های فیلتراسیون، تولیدکنندگان، مدل‌های سفارشی را متناسب با نیازهای خاص کاربر و کاربردهای مختلف مانند رستوران‌ها، پزشکی، مهندسی، نوشابه‌سازی و فرآوری شیمیایی طراحی می‌کنند.

 

برای خواندن مقاله آب آشامیدنی سالم، یک ضرورت برای حفظ حیات اینجا کلیک کنید

 

فیلتراسیون آب و تصفیه آب یکسان نیستند!

این دو عبارت، اغلب به جای یکدیگر استفاده ‌می‌شود، اما هر دو اصطلاح به دو فرآیند متفاوت اشاره دارند:

فیلتراسیون آب، فرآیند حذف باکتری‌های موجود در آب، رسوبات و آلاینده‌های ناخواسته از آب است، در حالی که تصفیه آب بیشتر بر بهبود کیفیت کلی آب از طریق حذف آلاینده‌های بیولوژیکی، ویروس‌ها، مواد شیمیایی و گازهای موجود در آب تمرکز دارد.

 

یک دستگاه تصفیه آب، طعم آب را بهبود ‌می‌بخشد!

بیشتر آبی که مردم از منابع شهری تهیه ‌می‌کنند، با استفاده از فرآیندهای شیمیایی پیشرفته برای حذف باکتری‌ها و آلاینده‌های مضر تصفیه ‌می‌شود. با این حال، مواد شیمیایی مورد استفاده مانند کلر ‌می‌تواند بر طعم آب تأثیر بگذارد و طعم ناخوشایندی به آن بدهد. یک دستگاه تصفیه آب موثر نه تنها ناخالصی‌ها را از آب پاک ‌می‌کند، بلکه طعم حاصل از آن را نیز با حذف مواد شیمیایی باقیمانده بهبود ‌می‌بخشد.

 

برای خواندن مقاله آیا آب شهری نیاز به تصفیه دارد اینجا کلیک کنید

 

شما ‌می‌توانید از بین تنوع زیادی انتخاب کنید!

اگر قبلاً هرگز از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده نکرده‌اید، احتمالاً زمانی که قصد خرید اولین دستگاه تصفیه آب خانگی را دارید، به یک سیستم کارتریج معمولی فکر ‌می‌کنید. خوشبختانه، پیشرفت مداوم در فناوری، تولیدکنندگان را قادر ساخته تا براساس عواملی مانند بودجه، نوع خاصیت، کاربرد و نوع ناخالصی‌هایی که باید حذف شوند، مدل‌های مختلفی را طراحی کنند.

فیلترهای کربنی، سیستم‌های اسمز معکوس و سیستم‌های UV برخی از نمونه‌های رایج موجود در بازار، برای کاربرد تصفیه آب خانگی هستند. برخی از سیستم‌ها نیز از فناوری‌های متعدد فیلتراسیون برای بهبود کیفیت آب استفاده ‌می‌کنند. اما قبل از خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی، توصیه ‌می‌شود آب مصرفی خود را با کمک یک متخصص، آزمایش کنید تا بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را براساس نیاز خود، پیدا کنید.

 

برای خواندن مقاله اسمز معکوس چیست و چگونه عمل می کند اینجا کلیک کنید

 

آلودگی‌های زیست محیطی را کاهش ‌می‌دهد!

برای تولید 1 لیتر آب آشامیدنی بطری، حدود 3 لیتر آب لازم است. علاوه بر این، فرآیندهای تولید بطری، هر ساله مقادیر زیادی دی اکسید کربن را در جو آزاد ‌می‌کند.

 

برای خواندن مقاله آبسردکن یا آب بطری اینجا کلیک کنید

 

اما، سرمایه گذاری در دستگاه تصفیه آب خانگی، این امکان را ‌می‌دهد که آب را برای خود و خانواده تمیز کنید و همچنین به شما کمک ‌می‌کند تا محیط زیست را به مکانی بهتر برای همه تبدیل کنید.

 

نگهداری آن آسان است!

در دسترس بودن بسیاری از مدل‌های پیشرفته که ترکیبی از فناوری نوین، قابلیت‌ها و طراحی جذاب را به کار می‌گیرند، این تصور را ایجاد می‌کند که دستگاه‌های تصفیه آب برای حفظ کارایی خود نیاز به تعمیر، نگهداری و سرویس گران قیمت دارند. اما، حقیقت این است که سیستم‌های فیلتراسیون مدرن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کارآمد و خودتنظیم باشند و در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض، به طور خودکار به کاربر هشدار داده شود.

 

برای خواندن مقاله نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، براساس میزان مصرف و نوع آب، فیلترها در بازه زمانی 3 تا 12 ماهه باید تعویض گردند تا کارایی دستگاه حفظ شود و آب با بالاترین کیفیت، تصفیه گردد. تعویض فیلترها، به راحتی ‌می‌تواند توسط خود فرد انجام شود تا در زمان و هزینه صرفه جویی شود یا در صورت نیاز باید از یک تکنسین با تجربه، کمک گرفته شود.

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

در آخر امیدواریم این اطلاعات به شما در تصمیم گیری آگاهانه برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلترهای آن کمک کند. شما همچنین ‌می‌توانید مجموعه جامعی از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی ربن و فیلترهای به کار رفته در آنها را در سایت ایوا بررسی کنید.

 

برای خواندن مقاله چه دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنیم؟ (قسمت دوم) اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

1 نظر
صادق کامیابی

بسیار مفید و آموزنده

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *