پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی

پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی

پمپ تقویت کننده چیست و چگونه کار می‌کند؟

سیستم‌های تصفیه اسمز معکوس (RO) یکی از محبوب‌ترین روش‌های تصفیه آب هستند. دستگاه تصفیه آب خانگی RO که عمدتاً در زیر سینک نصب می‌شود، مقادیر زیادی از آلاینده‌ها را حذف می‌کند. با این حال، برخی از عوامل عملکرد و کارایی این سیستم‌ها را محدود می‌کنند. یکی از عوامل محدود کننده، فشار آب ورودی است. هنگامی که فشار آب کم باشد، آب هدررفت در فرآیند تصفیه بیشتر و آلودگی های کمتری از آب حذف می‌شوند. پمپ های تقویت کننده اسمز معکوس (بوستر پمپ) تضمین می‌کنند که فشار آب در سطح کافی برای عملکرد بهینه باقی می‌ماند. عامل موثر دیگر، فشار اسمزی است؛ فشار اسمزی نیروی طبیعی است که اسمز ایجاد می‌کند. هر چه سطح جامدات محلول در آب (TDS) بیشتر باشد، فشار اسمزی بالاتر خواهد بود و برای ایجاد اسمز معکوس باید بر فشار اسمزی غلبه کنیم. با گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا در این مقاله با نحوه کارکرد پمپ تقویت کننده اسمز معکوس بیشتر آشنا شوید.

 

پمپ تقویت کننده اسمز معکوس چگونه کار می‌کند؟

یک بوستر پمپ اسمز معکوس معمولاً شامل یک پمپ دیافراگمی، یک منبع تغذیه و یک سوئیچ فشار مخزن است. پمپ دیافراگمی از حرکت رفت و برگشتی دیافراگم برای پمپاژ آب استفاده می‌کند و با همکاری دریچه های دو طرف کار کرده تا فشار آب را در جریان عبوری از پمپ افزایش دهد. ترانسفورماتور پمپ را تغذیه کرده و برای جلوگیری از زیاد شدن فشار آب در سیستم RO، سوئیچ فشار، هنگامی که مخزن به فشار معینی رسید، پمپ را خاموش می‌کند.

 

برای خواندن مقاله بررسی عملکرد پمپ در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

سیستم‌های اسمز معکوس برای عملکرد صحیح به حداقل فشار PSI 50 نیاز دارند، بنابراین استفاده از پمپ‌های تقویت‌کننده برای تامین آب ضروری است. سیستم های RO آب را از یک غشای نیمه تراوا عبور داده و هنگام عبور آب، بسیاری از آلاینده ها هنگام عبور از آب از بین می‌روند. هنگامی که فشار آب کافی نیست، غشاء در از بین بردن آلاینده ها موثر نبوده و آب زیادی از فیلتر عبور نمی‌کند. این منجر به هدر رفتن آب بیشتر در فرآیند فیلتراسیون می‌شود.

 

برای خواندن مقاله RO یا اسمز معکوس چیست اینجا کلیک کنید

 

آیا به پمپ تقویت کننده اسمز معکوس نیاز دارم؟

در حالی که سیستم های RO با psi 40 کار می‌کنند، داشتن فشار آب حداقل psi 60 تضمین می‌کند که فیلتراسیون شما بهینه است. نه تنها فشار آب بیشتر باعث می‌شود دستگاه تصفیه آب خانگی سریعتر کار کند، بلکه به حذف بیشتر آلودگی ها توسط فیلترها و در عین حال تولید فاضلاب کمتر منتهی می‌شود.

برای بهبود عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی، در موارد زیر لازم است از پمپ تقویت کننده استفاده شود:

  • اگر فشار آب کمتر از psi 40 است.
  • اگر فشار آب بین 40 تا 50 است و سطح TDS در آب بیش از ppm 500 می باشد.
 

چگونه فشار آب خانه خود را چک کنم؟

می‌توانید فشار آب را با فشار سنج بررسی کنید؛ اگر از منبع آب شهری آب می‌گیرید، باید از فشار سنج بر روی لوله بیرونی نزدیک به کنتور آب استفاده کنید. اگر لوله‌کشی در فضای باز ندارید، از خط تامین آب سرد برای ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. اگر آب را از چاه می‌گیرید، فشار سنج را به نزدیک ترین دستگاه به مخزن فشار چاه وصل کنید. تمام خروجی های آب را ببندید و قبل از آزمایش، مطمئن شوید که تمام خروجی های آب، از جمله سینک، دوش و ماشین لباسشویی، وصل نباشند. اگر در حین آزمایش آب در جای دیگری جاری شود، فشار آب کاهش یافته و نتیجه آزمایش درست نخواهد بود. گیج فشار را وصل کرده و  فشار آب را تست کنید. نتایج را تفسیر کنید؛ اگر فشار آب زیر psi 50 است و دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس دارید، برای افزایش تولید به یک پمپ تقویت کننده نیاز دارید.

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *