نکات خرید تصفیه آب

نکات خرید تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب برای اولین بار

 

خرید دستگاه تصفیه آب مستلزم داشتن اطلاعات کافی درباره محصول است.  برای داشتن خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی باید به مواردی مانند نوع دستگاه، تعداد مراحل تصفیه، برند، عملکرد دستگاه، کیفیت آب، و نحوه استفاده خریدار از محصول، کیفیت محصول، و داشتن استانداردهای مرتبط باید توجه شود. این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، روند دقیقی از آنچه باید قبل از خرید دستگاه تصفیه آب دنبال شود را به  شما ارائه می‌دهد.

برای خواندن مقاله خرید اولین دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

قبل از خرید دستگاه تصفیه آب چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

  1. منبع آب لوله کشی
  2. چه چیزی را از آب مصرفی خود می‌خواهید حذف کنید
  3. بهترین روش‌های فیلتراسیون
  4. اندازه دستگاه تصفیه آب
  5. هزینه نصب و نگهداری

منبع آب لوله کشی

یکی از اولین نکات خرید دستگاه تصفیه آب مناسب این است که بدانید آب لوله کشی شما از چه منبعی تامین می‌شود.

  • در بیشتر مناطق مسکونی، آب شهری منبع تامین آب می‌باشد. بسیاری از آلاینده‌ها از منابع آب شهری حذف می‌شوند؛ همچنین مواد شیمیایی ضد عفونی کننده به آن اضافه می‌شود که برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها عالی است اما معمولاً برای سلامتی مطلوب نیست.
  • مخازن آب باران معمولاً در مناطق روستایی و مسکونی برای جمع آوری آب از پشت بام ساختمان‌ها استفاده می‌شود.
 

برای خواندن مقاله مشکلات آب چاه اینجا کلیک کنید

 
  • آب چاه معمولاً در مناطق روستایی استفاده می‌شود. کیفیت آب چاه براساس منطقه، نوع خاک یا سنگ، دفعات بارندگی و اینکه آیا آفت کش‌ها و علف کش‌ها در نزدیکی آن استفاده می‌شود، متفاوت است. اغلب ممکن است سطوح بالایی از رسوب و فلزات در آب چاه مشاهده شود. اگر حق انتخاب بین آب باران و آب چاه دارید، بهتر است از آب باران استفاده کنید. آب باران آلودگی میکروبی پایینتری در مقایسه با آب چاه دارد و تصفیه آن به مراتب آسان تر است.

برای خواندن مقاله آب چاه اینجا کلیک کنید

 

چه چیزی را از آب  مصرفی خود می‌خواهید حذف کنید؟

پاسخ به این سوال به نوع آب و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. در ادامه یک راهنمای کلی آورده شده است.

آب شهری: حذف کلر بهبود چشمگیری در طعم آب ایجاد می‌کند و در عین حال سلامت پوست و مو را بهبود می‌بخشد.

آب باران: خاک و ماسه، قابل مشاهده ترین ذراتی است که برای بهبود کیفیت آب باید حذف شود. علاوه بر این حذف باکتری‌ها و کیست‌ها بیشترین بهبود را در سلامت روده ایجاد می‌کند.

آب چاه: فیلتر کردن خاک رس، ماسه، آهن و رسوب روش‌های رایج برای بهبود کیفیت آب هستند. با توجه به ماهیت متنوع آب چاه، بهتر است ابتدا آزمایش شود تا به طور دقیق نوع و میزان آلاینده‌های آن مشخص شود.

بهترین روش‌های فیلتراسیون

آلاینده‌های آب به 4 نوع کلی تقسیم می‌شوند: میکروبی، شیمیایی، رسوبی و سختی. در این بخش، بهترین روش‌های فیلتراسیون برای هر نوع را توضیح خواهیم داد.

میکروبی

سیستم‌های ضد عفونی UV در غیرفعال کردن یا کشتن میکروب‌ها به طور موثر عمل می‌کنند. این روش، یک نوع روش ضد عفونی با قابلیت اطمینان بالا و بدون مواد شیمیایی را ارائه می‌دهد. آنها همچنین هنگام تصفیه آب با حجم بالا مقرون به صرفه هستند.

 

شیمیایی

کلر، فلوراید، کلرامین‌ها، بو و طعم بد در این دسته طبقه بندی می‌شوند. فیلترهای کربن فعال در کاهش کلر، طعم و بوی بد، بسیاری از آفت کش‌ها، علف کش‌ها و VOC موثر هستند. آنها به دلیل سادگی و هزینه کم متداول هستند. برخی از فیلترهای کربنی حاوی ترکیباتی هستند تا آلاینده‌های خاصی مانند سرب یا کلرامین‌ها را هدف قرار دهند.

برای تصفیه آب باران، بهتر است کارتریج نقره-کربن انتخاب شود که از رشد باکتری‌ها در محیط کربن جلوگیری می‌کند. فیلترهای کربن فعال، فلوراید، سدیم، مواد معدنی و برخی فلزات سنگین مانند آلومینیوم را حذف نمی‌کنند. برای حذف این آلاینده‌ها، بهتر است از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس استفاده شود.

 

برای خواندن مقاله آب باران اینجا کلیک کنید

 

سیستم‌های تصفیه آب اسمز معکوس (RO) نرخ حذف قابل توجهی را برای تقریباً تمام مواد شیمیایی و فلزات سنگین از جمله باریم، کادمیوم، کروم، فلوراید، رادیوم، آفت کش‌ها، علف کش‌ها، آلومینیوم و سرب ارائه می‌دهند. RO به طور معمول محتوای معدنی آب را به حدود 10-20 ppm کاهش می‌دهد، که سطحی مشابه آب باران است. اکثر افراد پس از نصب دستگاه تصفیه آب RO متوجه طعم بهتر آب می‌شوند. طعم بهتر نتیجه فقدان مواد شیمیایی سمی، آلی و مواد معدنی زیاد است.

اگر احساس می‌کنید که بدن شما به مواد معدنی بیشتری نیاز دارد، می‌توانید از دستگاه RO مجهز به فیلتر معدنی استفاده کنید.

اسمز معکوس برای تصفیه آب باران مناسب نیست زیرا غشا به راحتی توسط آلاینده‌های میکروبی موجود در آب باران آلوده می‌شود.

 

رسوب

خاک، زنگ آهن، ماسه و میکروپلاستیک‌ها در این دسته قرار می‌گیرند. کارتریج‌های رسوبی رایج ترین روش برای از بین بردن کثیفی، زنگ زدگی، ماسه و میکروپلاستیک‌ها در مصارف مسکونی هستند. آنها در طیف گسترده‌ای از اندازه منافذ و نرخ جریان موجود هستند و اغلب به عنوان یک پیش فیلتر قبل از سیستم‌های RO، سیستم‌های UV و فیلترهای کربنی نصب می‌شوند تا عمر آنها را افزایش دهند یا آنها را قادر به عملکرد مؤثر کنند.

 

سختی

نرم کننده‌های آب، مقدار مواد معدنی محلول مانند کلسیم و منیزیم را در آب سخت کاهش می‌دهند؛ این باعث می‌شود که آب نرم تر شود. نرم‌کننده‌های آب معمولاً در خانه‌ها برای محافظت از ظروف شیرآلات، صفحه‌های دوش و لوازم خانگی استفاده می‌شوند. آب نرم برای سلامت پوست و مو نیز مفید است.

به طور کلی، ممکن است ترکیبی از روش‌های فیلتراسیون بیان شده برای فیلتر کردن مؤثر تمام آلاینده‌هایی که ممکن است در آب وجود داشته باشد، مورد نیاز باشد.

 

اندازه سیستم فیلتراسیون

یکی دیگر از نکات خرید دستگاه تصفیه آب، فیلترها هستند؛ فیلترها در اندازه‌های مختلفی طراحی شده اند تا با دبی‌های مختلف آب مطابقت داشته باشند. برای مصارف خانگی و صنعتی، توصیه می‌شود سیستم فیلتراسیونی انتخاب شود که برای حداکثر مصرف آب کافی است و جریان یا فشار آب را محدود نمی‌کند.

نکته دیگر در انتخاب اندازه سیستم فیلتر، در نظر گرفتن تعداد اعضای خانواده است. یک خانواده 2 تا 3 نفره معمولا کمتر از 45 لیتر در دقیقه ولی یک خانواده 4 تا 6 نفره معمولا کمتر از 70 لیتر در دقیقه آب مصرف می‌کند.

 

هزینه نصب و نگهداری

اکثر سیستم‌های فیلتراسیون برای اطمینان از اینکه آب را به درستی تصفیه می‌کنند، نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. کارتریج‌های فیلتر معمولاً هر 6 تا 12 ماه و گاهی زودتر براساس کیفیت آب و مقدار آبی که تصفیه می‌کنند، نیاز به تعویض دارند. لامپ‌های ضدعفونی UV معمولاً یک سال دوام می‌آورند. اما نرم‌کننده‌های آب معمولاً هر چند وقت یک بار نیاز به احیا دارند. در زمان خرید دستگاه تصفیه آب باید زمان تعویض فیلترها و هزینه مواد مصرفی بررسی شود.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *